Už po jedenásty raz si priaznivci výnimočného slovenského piva z Banskej Bystrice prídu na svoje. Deň otvorených dverí Banskobystrického pivovaru ponúkne aj tento rok okrem tisícok litrov piva všade naokolo aj pohľad na výrobu a pestrý kultúrny program.

Už v sobotu, 23. septembra, sa od 11.00 h otvoria brány pivovaru na Sládkovičovej 37 v Banskej Bystrici, aby nielen domáci, ale aj návštevníci mesta, mohli spoznať výrobu piva Urpiner.

V rámci prehliadok pivovaru sa návštevníci dozvedia čo to o histórii varenia piva v Banskej Bystrici, ale aj o procese výroby piva a spoznajú celú produktovú paletu tunajšieho pivovaru.

Samozrejme, banskobystrické pivo bude možné na Dni otvorených dverí aj ochutnávať. A to nielen klasickú desiatku či prémiovú dvanástku, ale aj pivné špeciály, ktoré sa na Sládkovičovej pripravujú. Pre deti budú samozrejme pripravené aj nealkoholické nápoje, ktoré patria k doplnkovej výrobe tunajšieho pivovaru a chýbať nebude ani ďalšie občerstvenie.

Pre prvých tritisíc návštevníkov bude nápoj pripravený zdarma. Ak to nestihnete, i tak si budete môcť banskobystrické pivo vychutnať za špeciálne ceny od 0,50 € za pol litra.

K dňu otvorených dverí Banskobystrického pivovaru patrí každý rok aj pestrý sprievodný program. Aj tento rok ním bude až do 18-tej hodiny sprevádzať moderátor Andrej Wallner.

Na pódiu budú pre návštevníkov pripravené súťaže v pití piva na čas a v držaní krígľa a vystúpia kapely Modus memory, Buchajtramka, Univerzitný folklórny súbor Mladosť či country skupina Vodopád. Deti bezpochyby zaujme aj vystúpenie sokoliarov, ukážky prác, hasičov či polície a pripravené pre nich budú aj trampolína, jazda na koníkoch, či maľovanie na tvár. Viac informácií o akcii nájdete na stránke Banskobystrického pivovaru.

Súťaž o banskobystrické pivo Urpiner

Keďže pitný režim sa musí dodržiavať aj na jeseň, v spolupráci s Banskobystrickým pivovarom pre vás máme pri príležitosti Dňa otvorených dverí pripravenú súťaž, v ktorej troch z vás odmeníme kartónom plechoviek piva Urpiner Classic 10°.

Stačí sa zapojiť prostredníctvom formulára nižšie, avšak musíte pre to trochu spoznať históriu tunajšieho pivovarníctva. Odpovedzte nám do nedele 24. septembra na otázku: Kedy bola spustená prevádzka pivovaru na Sládkovičovej ulici?

Súťaž je ukončená. Výhercami sa stali M. Jandáková, F. Ráboň a K. Uhrík.