Portál BBonline.sk vám každý týždeň predstavuje knižné novinky vydavateľstva Ikar a každý týždeň vás čaká aj súťaž o predstavovanú knižnú novinku. Tento týžden sa pozrieme hneď na dve knižky z pultov našich kníhkupectiev.

Andrea  Boldišová: Láska vo vetre

Príbeh dvoch zrelých ľudí, Marianny a Erika, ktorých spája práca a vzájomná náklonnosť. Každý z nich v súkromí prežíva drámu – Marianna nemá šťastie na životného partnera a Erik zotrváva vo vzťahu, z ktorého dávno vyprchala vášeň a porozumenie. Tragická smrť Erikovej manželky osudovo zasiahne do života oboch hrdinov a dáva im príležitosť naplno rozvinúť potláčané city. Ich krehké, ťažko sa rodiace šťastie komplikuje odmietavý postoj zo strany Erikovho vzdorovitého syna a stupňujúce sa intrigy v práci. Keď už sa zdá, že prekonali všetky prekážky a ich spoločnej budúcnosti nestojí nič v ceste, prichádza ďalší úder v podobe Erikovej zrady. Ako sa s ňou Marianna vyrovná? Dokážu hlavní hrdinovia napokon využiť šancu, akú osud poskytne len málokomu z nás?

Úryvok z knihy:
Zavládlo hlboké ticho. Chvíľu mal dojem, že Marianna sa nečujne vyparila ako duch. Obzrel sa a zvedavo na ňu uprel zrak. Vyzerala, že už-už sa otočí na päte, ale namiesto toho si založila ruky vbok a spustila: „Erik, viem, že je hrozné, čo sa ti stalo, ale nemôžeš sa celé dni umárať zavretý v kancelárii a vyhýbať sa každému pokusu o rozhovor. Nie si jediný, kto sa trápi. Musíš predsa žiť! Ak nie kvôli sebe, tak kvôli Marošovi. Potrebuje ťa. Nikoho iného nemá.“
„Myslíš si, že to neviem?!“ zvolal hlasnejšie, ako chcel. „Maroš potrebuje matku. A tú mu ja nevzkriesim!“
„Maroš je vo veku, keď potrebuje najmä otca. Viem, viem, čo chceš povedať,“ nedala sa zastaviť, keď chcel zareagovať. „Ty si jeho otec. Celé roky si sa oňho staral. Nemôžeš za to, čo sa stalo!“
„Ale…“ Môžem, chcel dodať, no v poslednej chvíli sa zarazil. Pozrel na ňu pohľadom plným ľútosti a zadržiavaných sĺz: „Je to pre mňa veľmi ťažké.“
„Ja viem. Keby si niečo potreboval, vieš, kde ma nájdeš,“ povedala a pevne mu stisla plece.
„Ďakujem ti,“ prikývol.
Keď sa za ňou zavreli dvere, sklonil hlavu na kopu papierov a rozplakal sa ako malý chlapec.

Ak vás táto knižná novinka od vydavateľstva Ikar zaujala, nájdete ju v každom dobrom kníhkupectve, ale získať ju môžete aj prostredníctvom našej súťaže. Stačí do pondelka 30. januára 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá pre túto knižku znie: Čo spája dvoch hlavných hrdinov príbehu?

Súťaž je ukončená.

Ružena Scherhauferová: Emine slzy

V hlavnej úlohe románu slovenskej autorky Ruženy Scherhauferovej je… manželova nevera! Ema, temperamentná päťdesiatnička, prežíva životnú krízu, keď jej harmonický manželský život naruší manželova nevera. Úder prichádza v najnevhodnejšom čase – práve oslavuje päťdesiatku a prekračuje akúsi pomyselnú čiaru prechodu do stredného veku. Ťažko sa vyrovnáva s tým, že jej muž Adam si našiel o dvadsať rokov mladšiu ženu a presťahoval sa k nej. Ema sa cíti odkopnutá, nepotrebná, stará. Jej osamelosť naruší matkina ťažká choroba – Ema sa musí o ňu starať, je na ňu citovo naviazaná a ťažko nesie prejavy Alzheimerovej choroby. Aj život jej dospelých synov Juraja a Petra, jednovaječných dvojčiat, sa komplikuje a Ema sa im snaží zo všetkých síl pomôcť. Práve v tomto ťažkom období stretáva svojho bývalého spolužiaka Eugena, čerstvého vdovca. Samota a bolesť ich postupne k sebe približuje a zrodí sa medzi nimi krehký cit lásky. Už sa zdá, že Ema je znova šťastná, keď jej zomiera matka a na pohrebe sa objaví Adam, ktorý sa chce vrátiť k rodine. Temperamentná Ema mu nedokáže odpustiť, čo jej vykonal, a vracia mu všetko poníženie aj s úrokmi. Muž je však chorý a potrebuje pomoc. Ako sa Ema rozhodne? Obetuje sa?

Ak vás zaujala táto knižná novinka od vydavateľstva Ikar, nájdete ju rovnako v každom dobrom kníhkupectve, ale získať ju tiež môžete aj prostredníctvom našej súťaže. Stačí do pondelka 30. januára 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá pre túto knižku znie: Akú chorobu má matka hlavnej hrdinky románu?

Súťaž je ukončená.

Do minulotýždňovej súťaže sa zapojilo celkovo 77 súťažiacich a knižka Divy Tatier poputuje do rúk Juraja Martáka. Výhercu budeme kontaktovať.