Aj keď nie v tradičnom júnovom termíne, Mičinský pitvor predsa aj tento rok otvára dvere. Piaty ročník obľúbeného divadelno-hudobného festivalu sa uskutoční 1. až 5. augusta v Hornej Mičinej.

Mamy a babky kedysi zatvárali neposlušné deti i do pitvora. No nebol to až taký hrozný trest, keďže pitvor v domoch na dedinách, okrem toho, že bol akýmsi spojivkom medzi kuchyňou a izbami, ukrýval aj všelijaké maškrty. Babky si ich tam odkladali, aby ich mali poruke.

Mičinský pitvor je tiež plný dobrôt, najmä takých, čo potešia a zasýtia dušu. Pravdaže, aj tých ostatných. V tomto pitvore sa totiž je, aj pije aj tvorí (teda pitvorí?). Je to pitvor, do ktorého sa radi necháte zatvoriť. Aj piaty ročník festivalu ponúkne divadlá, koncerty, workshopy, diskusiu, kaukliarov a kopec zábavy pre celú rodinu. Jednoducho, opäť to bude parádny (nový) cirkus!

Od soboty do nedele

V sobotu 1. augusta duo Kyselí Krastafci privíta prvých hostí festivalu a poteší, najmä deti, všakovakými srandičkami. Vo výtvarnom workshope s Katkou Lucinkiewiczovou sa budú vyrábať cirkusanti,  Divadlo Continuo zahrá rozprávku Zuna a Braňo Jobus bude čítať aj koncertovať s kapelou Vrbovskí víťazi. Nebude chýbať ani tanečný workshop s Lacom Cmorejom. Príde aj ostravský Cirkus trochu jinak a predvedie On the road, čiže nový cirkus, a  samozrejme, aj bratia Geišbergovci, Martin a Marek. Divadlo Kontra uvedie hru  Nenávidím a klaun Ján Mikuš vo svojom pouličnom predstavení iste očarí malých aj veľkých divákov. Rovnako ako Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, ktoré na festivale uvedie Mandragoru, aj Ján Mikuš je na Mičinskom pitvore po prvý raz. Premiéru tu bude mať aj kapela Sto múch.

Nedeľné workshopy Nového cirkusu so spoločnosťou Cirkus trochu jinak budú v šapitó, ktoré si umelci sami donesú aj postavia. Na festivale zabliká a zahrá tiež Blikajúci Dychový Hudobný Systém (BDHS) z Prešova, a ak bude priať počasie, v sobotu 1. augusta sa budete môcť nechať uniesť… na balóne.

Permanentky na sobotu a nedeľu 1. a 2. augusta sú v predpredaji v sieti ticketlive.sk. Permanentka platí na obidva dni, deti do 12 rokov majú vstup na festival voľný.

V utorok a stredu

Mičinský pitvor pokračuje v utorok 4. augusta, kedy večer bude patriť pražskému súboru Holektiv a príbehu prvej českej pilotky Letkyně, a už tradičnému a stálemu hosťovi festivalu, Divadlu Teatro Tatro a jeho hre Majster a Margaréta. V utorok 5. augusta sa dramaturg Činohry Slovenského národného divadla Dano Majling porozpráva s grafickým dizajnérom Ferom Malíkom a piaty Mičinský pitvor ukončí druhé predstavenie Majstra a Margaréty v podaní Teatro Tatro.

Ambasádorkou festivalu je aj tento rok a už po piaty raz šarmantná a usmievavá Kristína Tormová.

Predpredaj a rezervácia vstupeniek na predstavenie Majster a Margaréta nájdete na stránke  micinskypitvor.sk.

Organizátorom divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor je OZ Umenie na Hornej. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Obzretie za Mičinským pitvorom 2019:

Súťaž

S organizátormi festivalu Mičinský pitvor 2020 sme pre vás pripravili dve súťaže o permanentky na festivalovú sobotu 1. augusta a nedeľu 2. augusta (permanentka platí na obidva dni). Do prvej súťaže o dve permanentky sa môžete zapojiť už teraz. Dvom z vás, ktorí budú mať šťastie pri žrebovaní, venujeme po jednej permanentke. Pripomíname, že deti do 12 rokov majú vstup na festival voľný. Do súťaže sa môžete zapojiť do nedele 12. júla na Facebooku BBonline.sk.

SÚŤAŽ❗️Mičinský pitvor 2020Duo Kyselí Krastafci, workshop s Katkou Lucinkiewiczovou, Divadlo Continuo, Braňo Jobus a…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Streda 8. júla 2020