Dnešnou knižnou súťažou potešíme nielen dospelých ale aj tých  najmenších. Príbehy ľudí, ktorí nazreli do života po smrti a čarovné slovíčka – to je naša aktuálna ponuka.

Theresa Cheungová: Skutočné nebo

skutocne_neboNajnovšia kniha odborníčky na záhadné javy Theresy Cheungovej predstavuje fascinujúcu zbierku príbehov ľudí, ktorí nahliadli do ďalšieho života. Rozprávania obyčajných ľudí, ktorých život sa zmenil po zážitku na prahu smrti alebo po kontakte s duchovným svetom, použila ako svedectvo z prvej ruky pri odpovedi na otázky, aké si aspoň raz položí každý z nás. Čo sa stane, keď zomrieme? Uvidíme ešte svojich blízkych? Existuje život po telesnej smrti? Existuje nebo? Theresa nás učí, ako máme hľadať znamenia duchovnej komunikácie a ako nám zážitky na prahu smrti môžu obohatiť a zmeniť život. Jej kniha prináša útechu vo svete zmätku a neistoty a pripomína, že na nás čaká niečo oveľa lepšie, než vnímame v tomto pozemskom živote.

(Z anglického originálu preložil Štefan Kočiš.)

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do utorka 17. júna  odpovedať na otázku: Odborníčkou na čo je autorka knihy Skutočné nebo Theresa Cheungová?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Veronika Babiaková Piatrová.

Miro Jaroš: Čarovné slovíčka

CAROVNE SLOVA_IKAR_OBALKA.inddMiro Jaroš učil deti, ako si umývať ruky a teraz ich naučí pravidlám slušného správania. V novej edícii vydavateľstva Ikar sa prostredníctvom edukatívnych kníh sa deti predškolského veku môžu hravou formou naučiť hygienickým návykom, pravidlám slušného správania alebo iným užitočným veciam. Prvá zo série náučných a zároveň zábavných kníh, ktorých autorom je Miro Jaroš, vyšla na sklonku minulého roku s názvom Čisté rúčky. Druhou v poradí sú Čarovné slovíčka.

„Čarovné slovíčka som sa naučil kedysi z programu pre deti Poďte s nami. Pamätám si, že keď som prvýkrát poďakoval svojej mame za obed, dojalo ju to,“ spomína Miro Jaroš a dodáva: „Som rád, že som mohol pracovať aj na tejto knižke pre deti. Ja skutočne verím, že čarovné slovíčka majú  zázračnú moc a  svet je s nimi krajší. Napísal som o tom aj pesničku, ktorá je súčasťou knižky. Medzi už všedné ďakujem a prosím som zaradil aj prepáč, je mi ľúto, mám ťa rád, na zdravie a všetko najlepšie.“

Ak pôjdete s deťmi podľa pesničky a knižky naučíte ich, kedy treba čarovné slovíčka použiť. Knihu ilustrovala Mária Nerádová.

Pesničku, v ktorej sa Miro Jaroš s kamarátmi – opicou a papagájom učia čarovné slovíčka, si môžete vypočuť na

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do utorka 17. júna  odpovedať na otázku: Z ktorého programu sa Miro Jaroš naučil čarovné slovíčka?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Patrik Ševčík.