Skupina o titul Zimnej ligy Banskobystrického zväzu malého futbalu mala v nedeľu 12. februára v telocvični na Magurskej na programe 2. kolo. V tradičnom sumári nájdete aj odkazy na videozostrihy.

V prvom z dvoch nedeľňajšch súbojov na seba narazili Emócie bokom a Bezvetrie, ktoré v predchádzajúcom kole prišlo o dlhú víťaznú šnúru. Bezvetrie si za 7 minút vypracovalo 4-gólový náskok. Emócie bokom následne znížili na 2:4, ale Bezvetrie pridalo v závere prvého polčasu ďalšie 3 góly. V úvode druhej 25-minútovky zvýšili hráči Bezvetria už na 10:2, a o víťazovi tak bolo rozhodnuté. Vo zvyšnom priebehu duelu pridali oba celky po 3 góly. Bezvetrie sa tak vrátilo na víťaznú vlnu a zároveň aj na čelo tabuľky.

Niektorí hráči nedeľňajšej zostavy tímu Bianconeri sa v sobotu predstavili na Niké Winter Cupe – zimných majstrovstvách Slovenska v Korni. Bielo-čierni v nedeľu čelili Nemciam, ktoré išli v prvom dejstve zakaždým do vedenia. Bianconeri reagovali, ale po polčase viedli Nemce tesne 6:5. V druhom polčase Nemce odskočili na 3-gólový rozdiel, ktorý sa však hráčom Bianconeri podarilo zmazať. V dramatickom súboji tak pred samým záverom platil stav 9:9. Rozhodujúci gól strelili v 48. minúte Nemce a hoci ich súper skúsil hru bez brankára, po šiestykrát v zápase už vyrovnať nedokázal. Nemce tak natiahli svoju víťaznú šnúru už na 6 zápasov.

V spodnej skupine figurujú len 4 tímy, takže na programe sú iba 3 nadstavbové kolá. Preto mužstvá zo skupiny o 6. až 9. miesto počas druhého februárového víkendu pauzovali.

Zimná liga BBZMF – nadstavbová časť – 2. kolo – nedeľa 12.02.2023 – Magurská

skupina o 1. až 5. miesto

Emócie bokom – Bezvetrie 5:13 (2:7) – VIDEO

Góly: A. Szarowski 3, S. Václavík, T. Bartošík – V. Marchuk 4, I. Marko 3, E. Hric 3, D. Daniel 3.

Nemce – Bianconeri 10:9 (6:5) – VIDEO

Goly: I. Varga 3, D. Kohút 3, E. Filipko 2, M. Blaško, Mir. Janovec – O. Ďurta 2, P. Gajan 2, R. Blaško 2, L. Löbb, L. Berec, E. Hudec. ŽK: Mir. Janovec – M. Šveda.