Futsalisti MIBA Banská Bystrica majú za sebou dramatický duel v Nových Zámkoch. Napriek dvom červeným kartám boli v hre o body do poslednej minúty, v ktorej však inkasovali rozhodujúci gól.

Domáci skórovali už v 1. minúte piatkového stretnutia 16. kola extraligy, a to dokonca dvakrát. Hneď po úvodnom výkope sa po Marcelovej Maríkovej prihrávke presadil zblízka Samuel Komora. Na 2:0 zvyšoval vzápätí Marcel Marík, ktorý sa zbavil dvoch napádajúcich hráčov MIBY, potiahol loptu pred bránu a presne vystrelil. Po katastrofálnom úvode sa Bystričania dostali do zápasu, začali si vytvárať gólové príležitosti a v 5. minúte znížil na 2:1 strelou pod brvno z uhla z ľavej strany Filip Rafanides.

V závere prvého polčasu hrali hostia s vysunutým brankárom, čo Novozámčania využili. Po strele cez celé ihrisko do tyče sa do brány stihol vrátiť Michal Čief, ktorý po dorážke domácich zasiahol loptu rukou, za čo videl červenú kartu. Z následnej penalty prekonal brankára Tomáša Mičudu Richard Marík – 3:1. V úvode druhej 20-minútovky hráči MIBY opäť znížili na rozdiel jediného gólu, keď kapitán Peter Vajda rozvlnil sieť pohotovou dorážkou – 3:2.

Vajda sa výrazne podieľal aj na vyrovnávajúcom góle na 3:3, keď v 25. minúte práve po jeho prihrávke usmernil loptu do vlastnej brány Adam Palacka. Hráči Nových Zámkov si však v 28. minúte prinavrátili vedenie zásluhou Richarda Maríka, ktorý po zaváhaní gólmana Mičudu na polovici ihriska doviedol loptu do prázdnej brány – 4:3. V 32. minúte sa červenalo aj pred očami Filipa Rafanidesa, ktorý fauloval domáceho hráča v samostatnom úniku.

V 37. minúte skompletizoval hetrik prudkou strelou z prvej z osi ihriska Richard Marík – 5:3. V záverečných minútach sa ale Bystričanom podarilo zmazať dvojgólové manko. V 38. minúte znížil na 5:4 hlavičkou po centri Mareka Puškára z pravej strany Filip Samson a v 39. minúte vyrovnal po kombinácii na jeden dotyk Puškár. Napriek skvelému návratu do zápasu v záverečných minútach v podaní MIBY sa z troch bodov radovali Novozámčania. V posledných sekundách duelu sa totiž po rohovom kope z ľavej strany presadil z otočky Marcel Marík – 6:5.

Niké Futsal Extraliga – 16. kolo – piatok 10.02.2023, 19.00 h – Nové Zámky

MŠK Mayerson Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica 6:5 (3:1)

Góly: 1. M. Marík, 1. Komora, 19. R. Marík (pen.), 28. R. Marík, 37. R. Marík, 40. M. Marík – 5. Rafanides, 22. Vajda, 25. Palacka (vla.), 38. Samson, 39. Puškár. ŽK: 16. Fehervári – 32. Vajda, 40. Mičuda. ČK: 19. Čief, 32. Rafanides (obaja MIBA). Rozhodovali: Fischer – Kováčik. Diváci: 120.

Zostava MŠK Mayerson Nové Zámky: Blaškovič (C) (Lengyel) – Komora, Garay, M. Marík, R. Marík, Homola, Gelle, Fehervári, Palacka, Sádovský, Molda.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – Kršák, Puškár, Vajda (C), Rafanides, Čief, Samson, Adamov, Hudek.

13 0 1 12 22:114 1

Futsalistov MIBA Banská Bystrica čaká v základnej časti extraligy už len jeden domáci zápas, ktorý odohrajú v piatok 10. marca od 20.00 h v hale na Štiavničkách proti ŠK Makroteam Žilina.