Futbalové zápasy sú v plnom prúde. Prinášame vám pravidelný sumár výsledkov z nižších súťaží.

Fortuna liga – 25. kolo

Železiari hostili v sobotu podvečer Michalovce. Bol to súper z iného ranku než dva týždne predtým, keď Podbrezovčania nestačili na vedúci Trenčín. Do súboja so Zemplínom vstúpili domáci úspešne, keď v trinástej minúte otvoril skóre Pavol Šafranko. Za stavu 1:0 zahralo do kariet Podbrezovej vylúčenie Pereza zo 71. minúty, čo náležite využil o sedem minút Andrej Rendla. Spečatil tak zisk dôležitých troch bodov pre svoj tím.

Doxxbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 1. kolo

Prvé kolo nadstavbovej časti prinieslo samé menšie prekvapenia. Prvých päť tímov tabuľky, s výnimkou momentálne tretieho Liptovského Mikuláša, nebodovalo naplno, respektíve jedine vedúce VSS Košice uchmatli za bezgólovú remízu na pôde predposlednej Seredi. Nedarilo sa teda ani aktuálne piatemu Pohroniu na ihrisku košickej Lokomotívy. Pomerne rýchlo, už v 24. minúte muselo doťahovať dvojgólové manko spôsobené trefami Dušana Koleka a Rastislava Chmela. Až v 89. minúte vykresal iskierku nádeje na bodový zisk Marek Frimmel, tú však o pár sekúnd gólom na 3:1 zahasil Milan Šimčák.

Doxxbet liga – skupina o zotrvanie v II. lige západ – 1. kolo

Dukla zvládla stretnutie so Sencom a drží sa ďaleko od posledných dvoch zostupových miest. O výbornom vstupe do nadstavbových bojov rozhodli dva góly v priebehu 62. až 67. minúty, ktorých autormi boli Mário Kurák a Belmin Vila.

TIPOS III. liga – Stred – 17. kolo

Trápiaci sa B-tím Pohronia chcel nadviazať na minulotýždňový bodový zisk za remízu 0:0 s Makovom, do cesty sa mu postavil druhý tím tabuľky Námestovo. O najtesnejšiu výhru favorita sa postaral v 58. minúte Andrej Kmeť, keď premenil pokutový kop. Darilo sa ale Kremničke, ktorá zvládla aj tretí súboj jarnej časti na výbornú. Hetrikom sa blysol Ján Kostúrik (15. až 45. minúta), presadil sa ešte Lukáš Laksik a na druhej strane sa podaril čestný zásah na konečných 1:4 z penalty hosťujúcemu Kalnému a to v 83. minúte. Podbrezová hostila Čadcu, tieto dva celky v tabuľke delili len tri body. Nebol to však tak vyrovnaný boj. V prvom polčase sa trafili do čierneho len železiari, menovite Roman Sabler a Marek Jakuba. V druhom dejstve sa taktiež presadili len domáci, opäť Sabler a skóre na 4:0 upravoval Nikola Andrič. Prekvapením kola bola domáca prehra lídra z Martina, ktorý s Bytčou vyhrával ešte v 59. minúty tesne 1:0.

IV. liga – juh – 15. kolo

Jupie si chcelo vynahradiť tesnú prehru v úvodnom kole jarnej časti, ktorú utrpelo so Slovenskými Ďarmotami. Čakal ju slabší súper – Vinica. V piatej minúte zápasu sa nešťastne trafil do vlastnej svätyne Paľaga, Jupie tak zaznamenalo skvelý vstup do zápasu. Na ďalšie plody futbalu sa čakalo do 57. minúty, kedy poisťoval vedenie Martin Ulehla. O sedem minút však znížil na 1:2 z pohľadu Vinice Ronald Ivan a tak sa postaral o menšiu drámu. Skóre sa však nezmenilo a Jupie si pripísalo prvú jarnú výhru. Derby druhého tímu tabuľky s lídrom medzi Zvolenčanmi a Fiľakovom dopadol nerozhodne. Lídra poslal do vedenia Patrik Husanik už v 11. minúte, ale Lokomotíva sa dočkala vyrovnania, keď sa v 80. minúte zo štandardky predviedol Jozef Malatinec.

V. liga – skupina C – 15. kolo

V derby kola v sobotu poobede hostili druhé Rakytovce prvú Šalkovú. Štart ako z rozprávky pre Rakytovce znamenal gól Ivana Vargu z druhej minúty. Dlho sa ale na ďalší zásah nečakalo. V ôsmej minúte vyrovnal Maroš Zimnikoval a zdalo sa, že to bude poriadna prestrelka. To sa však napokon nepotvrdilo, gól už nepadol a v derby sa body delili. Pred týmto kolom predposledná Sásová privítala v nedeľu silné Hontianske Nemce. Skóre otvoril Maroš Choma v 14-tej minúte, následne hostia vyrovnali zásluhou Marunčiaka v 32. minúte. Do polčasu ale prinavrátil vedenie Sásovčanom Milan Gibala. Po druhýkrát sa podarilo vyrovnať hosťom v 69. minúte vďaka Rerichovi. V 77. minúte však naklonil misky váh po tretíkrát na stranu domácich Šimon Bútora a na tento jeho gól už Hontianske Nemce nenašli odpoveď. Sásová po dlhšom čase bodovala naplno a to s kvalitným súperom. Selce si zase chceli napraviť chuť po debakli 7:0, ktorý im uštedrili Rakytovce. Podarilo sa im to v súboji s Čiernym Balogom. Dva góly Filipa Koctúra a jeden Michala Matonoka znamenali pohodlný polčasový náskok 3:0. Ten zveľadil svojim tretím gólom Koctúr v symbolicky v 90. minúte.

I. trieda – 15. kolo

Na čele prvej triedy sa drží Jakub, ktorý nezaváhal v Lučatíne. O troch bodoch rozhodol tromi gólmi až v druhom polčase. Na prvý sa čakalo až do 63. minúty. Dvakrát sa presadil Matej Pánik, raz Michal Čief. Na chrbát dýcha Jakubu okrem ďalších tímov aj Slovenská Ľupča. Tá zvíťazila v Jasení gólom z 88. minúty. Spasiteľom hostí bol Ján Urbančok. Rovnakým pomerom vyhrala rezerva Šalkovej nad Ponikami a to presným zásahom Jána Šimčíka zo štandardnej situácie z 22. minúty.

II. trieda skupina A – 15. kolo

Derby tretieho Tajova a štvrtej Králickej Tiesňavy dopadlo v prospech Tajova. Po polčase to bolo 1:0 po góle Radovana Galáta. V 62. minúte zvyšoval na 2:0 Marián Kaščák. V 80. minúte zrejem definitívne pochoval šance hostí svojim vylúčením Roman Habány, čo využili na ďalšie góly v sieti súpera dvojgólový Galát a Michal Kucka. Selce prehrávali doma s Harmancom od 18. minúty zásluhou gólu Rýsa, no dokázali otočiť nepriaznivý stav. Po hodine hry premenil jedenástku Richard Kopic a v 85. minúte, keď sa chýlilo stretnutie ku koncu, rozhodol o troch bodoch pre Selce Boris Dian. Prekvapením bola prehra vtedy ešte druhého Hiadeľu po prestrelke v Dúbravici a ešte väčším šokom bola výhra Mičinej nad vedúcimi Podkonicami. Pre ne to bola ešte len druhá porážka v sezóne.

Mičiná – Podkonice 2:1
Ľubietová – Horné Pršany 1:3
Baláže – Harmanec 2:1
Staré Hory – Riečka 1:6
Hronsek – Malachov 1:1
Dúbravica – Hiadeľ 7:3
Tajov – Králiky 4:0

1. FK Podkonice 15 12 1 2 60:15 37