Sezóna 2014/15 sa v nižších súťažiach blíži ku svojmu koncu. Prinášame Vám pravidelný sumár z predposledného hracieho víkendu.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o postup – 11. kolo

Do konca bojov o postup do najvyššej súťaže zostáva už len jedno hracie kolo. Na postupovom mieste sú stále Michalovce, len o skóre pred Skalicou. Ani jeden tím v predposlednom kole nezakopol, Michalovce rozbili B-čko Žiliny a Skaličania si tesne poradili so Zvolenom. Pred 845-timi divákmi sa Skalica ujala v desiatej minúte vedenia zásluhou Michala Jakubeka, v samotnom závere polčasu zariadil polčasovú remízu Zvolenčan Vladimír Fuják. Hrdinom zápasu sa napokon stal Jakubek, ktorý druhým gólom živí nádeje Skalice na postup. Tá sa v poslednom kole stretne práve s Michalovcami v priamom súboji o účasť medzi slovenskou elitou v budúcej sezóne. Takže o postupovú drámu je postarané.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o zotrvanie – západ – 10. kolo

V skupine o zotrvanie zostal čierny Peter v rukách Dubnice. Tá ani v poslednom kole nedokázala bodovať, proti silnému Pohroniu to ale samozrejme nik ani neočakával. Pohronie je už dávno známym víťazom tejto skupiny, aj v poslednom zápase sezóny dokázalo, že mu nechýba motivácia. Za Dubnicu dvakrát skóroval v piatkovom dueli Gianfranco D ´Ericco, avšak ani to nestačilo na body už aj tak naisto zostupujúcim Dubničanom. Za Pohronie sa dvakrát trafil Patrik Abrahám, skóre otvoril Ján Sojka a na konečných 4:2 uzavrel Adam Širáň. Šamorín a Nové Mesto taktiež neprekvapili a prehrali, ale dôležité je, že sa zachránili.

5. logoFC ŠTK 1914 Šamorín 32 7 8 17 28 : 52 29
6. logoMFK Dubnica nad Váhom 32 4 9 19 31 : 62 21(-6)

III. liga – 27. kolo

Raky v predposlednom kole narazili na už istého majstra ligy – Tepličku nad Váhom. O výsledku sa rozhodlo už v prvej 45-minútovke. Najprv pomohol Rakytovciam dostať sa do vedenia vlastencom z dvadsiatej prvej minúty Mravec, no už o dve minúty vyrovnal Štalmach. Vedenie prinavrátil hosťom už o osem minút Filip Rafanides, no v 41. minúte rozhodol o konečnom skóre 2:2 a deľbe bodov Filo. Rakytovce ukázali svoju kvalitu, keď s lídrom dokázali držať krok. Pohronie zase hostilo mierne favorizovanú Kremničku. Tá chcela predĺžiť víťaznú sériu na tri zápasy a v nedeľu veru vstúpili do zápasu lepšie, keď už od štvrtej minúty viedla presným zásahom Miroslava Sokola. O päť minút sa ale mohlo začať odznovu, keď vyrovnával Adam Širáň, ktorý sa presadil aj za A-tím Pohronia v spomínanom v piatkovom súboji s Dubnicou. V 25. minúte na 1:2 pre Kremničku upravil Ján Kostúrik, ale Žiar svojmu súperovi nedovolil vyhrať tretíkrát v rade, bod zariadil v 80. minúte druhou trefou do čierneho Širáň. V zostupovej zóne je Žarnovica, ktorá počas uplynulého kola pauzovala a v poslednom kole má poslednú šancu stiahnuť dvojbodovú stratu na Krásno a na úkor neho sa zachrániť. Bude to mať ale náročné, jej súperom bude v domácom prostredí Kremnička, zatiaľ čo Krásno hostí o niečo slabšieho súpera – rezervu Pohronia.

IV. liga – juh – 25. kolo

Predposledné stretnutia štvrtej ligy boli plné jednoznačných výsledkov, tesný výsledok sa zrodil len v súboji Vinice s Jupie. Jupie napokon ťahalo za kratší koniec, aj keď v stretnutí vyhrávalo dvakrát. A to už v tretej minúte zásluhou Plška, v 65. minúte gólom Ondrejku 1:2. V priebehu 68. až 85. minúty však domáci strelili tri góly a ani druhý presný zásah Plška v závere už na body nestačil. Podbrezová si stráži pred záverečným kolom líderskú pozíciu s dvojbodovým náskokom pred Slovenskými Ďarmotami a trojbodovým náskokom pred Zvolenom. A to aj vďaka hladkej výhre 3:0 nad Kováčovou. Tú zariadili až v druhom dejstve Adam Petrík, Michal Pančík a Filip Turlík. Nezaváhali ani Ďarmoty, ani B-tím zvolenskej Lokomotívy. Zvolenčania mali ťažkého protivníka, napriek tomu si s ním poradili rozdielom triedy. Pod triumf 3:0 sa podpísali už v prvom polčase Števček a hlavne dvomi gólmi Lukáč. Avšak treba zdôrazniť siedmych hrajúcich hráčov Poltára.

V. liga – skupina C – 25. kolo

Medzibrod ako istý víťaz piatej ligy si mohol dovoliť zakopnúť s Čiernym Balogom v zápase bohatom na góly. To si ale nemohla dovoliť posledná Voznica a napriek tomu podľahla tesne Repišťu. Druhá Šalková v derby privítala B-čko Jupie. Polčasové vedenie 2:0 zariadili Šimčík s Mikulcom. V 70. minúte sa pridal Dobrík, čestný zásah Jupie sa podaril až v závere Jobkovi, takže prekvapenie sa nekonalo. Sásová prehrala druhé stretnutie po sebe, tentoraz to bol debakel v Lieskovci. V 22. minúte mohli Sásovčania vyrovnať z pokutového kopu, no Tomáš Ondrejka ho nepremenil, naopak domáci do polčasu zvýšili na 2:0. V úvode druhého polčasu prišiel ďalší klinec do rakvy, keď dostal Gibala červenú kartu a tým pochoval šance Sásovej na bodový zisk.

I. trieda – 25. kolo

Selce už nik nemôže dobehnúť a preto si mohli dovoliť prehrať v Nemeckej po hokejovom výsledku 5:4. Po polčase to bolo už 5:3, v druhom polčase Selce ešte znížili na rozdiel jediného gólu, keď sa presadil Mořingl, ale na viac sa nezmohli. Autormi troch presných zásahov z prvého polčasu boli Túry, Číž a Kenický. Práve po góle Kenického to bolo v 18. minúte už 1:3, ale domáci otočili zápas štyrmi gólmi v priebehu devätnástich minút. Najväčším konkurentom Seliec v boji o prvenstvo bolo Braväcovo. To cestovalo do Brusna, ktoré prekvapivo viedlo od 31. minúty gólom Šagáta. O štyri minúty vyrovnal na 1:1 Zelenčík a skóre sa už nemenilo, čiže Brusno získalo cenný bod. Navyše v piatkovej dohrávke 23. kola zdolalo Jasenie 2:1, keď otočilo nepriaznivý stav gólmi Pikulu a Parobeka. Jakub si pevne drží tretiu priečku, bez problémov zdolalo Jasenie, išlo o najjednoznačnejší výsledok kola. Dva góly dal Chrenovský, presadil sa aj Čief a Bielik.

12. TJ ŠK Hronec 25 7 5 13 41 : 52 26
13. logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 25 5 10 10 24 : 41 25(-3)
14. FK Podkonice 25 5 4 16 25 : 58 19

II. trieda skupina A – 27. kolo

BBonline.sk - Futbal - SKM Savon Banska Bystrica vs. FK Salkova B - 07.06.2015 - Banska BystricaV druhej triede sa prekvapivo podarilo uchmatnúť bod poslednému Savonu v súboji s rezervou Šalkovej. Samostatný report z tohto zápasu obohatený o fotogalériu nájdete tu. Už dávno známy víťaž druhej triedy skupiny A – Králiky, sa potrápili na Horných Pršanoch ale napokon získali ďalšie tri body. Za majstra súťaže skóroval Brašeň v prvom polčase a Kormaňák v druhom. V závere už iba znížil za Pršany Drahoň. V Malachove to bolo ako na strelnici. Za zmienku stoja napríklad hetriky domáceho Malachova v podaní Andreja Kubiša a Petra Očenáša.

Dúbravica – Riečka 7:4
Savon BB – Šalková B 3:3
Ľubietová – Hiadeľ 4:5
Horné Pršany – Králiky 1:2
Malachov – Baláže 10:4
Harmanec – Staré Hory 4:2
Tajov – Hronsek 0:3 kontumácia z dôvodu vzdania sa Tajova pre vysoký počet chorých hráčov

II. trieda skupina B – dohrávané 10. kolo

Do svojho záveru dokráčala aj skupina B druhej triedy. Víťazom sa stala Michalová, ktorá potvrdila, že je to zaslúžené, keď zdolala jednoznačne predposlednú Sihlu. Posledná skončila Pohronská Polhora, ktorá v poslednom stretnutí nestačila ani zďaleka na Dolnú Lehotu. Beňuš privítal tabuľkového suseda Polomku a bolo z toho trochu prekvapujúco jeho jednoznačné víťazstvo. Heľpa podľahla Pohorelej, napriek tomu si pred ňou ustrážila druhú priečku.

Pohorelá – Heľpa 3:2
Beňuš – Polomka 4:0
Pohronská Polhora – Dolná Lehota 1:5
Sihla – Michalová 0:5

1. TJ Slovan Michalová 16 13 2 1 50 : 8 41
2. ŠK Heľpa 16 11 2 3 42 : 26 35
3. logoTJ Mladosť Pohorelá 16 10 2 4 37 : 26 32
4. TJ Partizán Dolná Lehota 16 10 1 5 49 : 24 31