V poradí 27. kolo II. Triedy skupiny A postavilo do cesty domáci Savon Banská Bystrica a rezervu Šalkovej. Jednoznačným favoritom boli hosťujúci hráči, ktorí sa pred týmto duelom nachádzali na výbornom treťom mieste. Naopak hráči Savonu mali iné starosti, veď naposledy zahanbujúco prehrali so Selcami B a nachádzali sa na poslednej priečke tabuľky súťaže.

ŠKM Savon Banská Bystrica vs. FK Šalková B 3:3 (1:2)

Góly: 44., 48. a 71. Bútora – 20. Tenkel, 23. a 69. Ursíny. ČK: Rumanovský – Valent, Šárik.

Zostava ŠKM Savon Banská Bystrica: Muránsky – Badinský, Mrváň (67. Rudnický), Buzák, Bútora, Bango, Fábry, Jurčo, Fekete, Rumanovský, Kuník

Zostava FK Šalková B: Hrnčiar – Roško, M. Kútik, Ursíny (70. Vajda), Paršo (86. I. Kútik), Bartek, Kopic, Chovan, Valent, Tenkel, Dobrík

BBonline.sk - Futbal - SKM Savon Banska Bystrica vs. FK Salkova B - 07.06.2015 - Banska BystricaÚvod duelu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Postupom času však začala rezerva Šalkovej preberať iniciatívu. V 20. minúte rozohrávali hostia rohový kop. Ten vďaka nedôslednej obrane domácich hráčov premenil na vedúci gól Jozef Tenkel, ktorý sa najlepšie zorientoval a poslal odrazenú loptu za chrbát Muránskeho. Už o tri minúty ti bolo 0:2 z pohľadu Savonu, keď sa strelou z vnútra pokutového územia presadil Ursíny. Tlak Šalkovčanov pokračoval, no Muránsky v bráne domácich bol pozorný. Pred koncom prvého dejstva mohol znížiť domáci Jurčo, jeho strela len opečiatkovala brvno hosťujúcej svätyne. Savončania sa nakoniec gólu ešte pred polčasovým hvizdom dočkali, keď sa v 44. minúte presadil Šimon Bútora.

BBonline.sk - Futbal - SKM Savon Banska Bystrica vs. FK Salkova B - 07.06.2015 - Banska Bystrica
Trojgólový strelec Šimon Bútora zariadil domácim zisk bodu

Domáci hráči vstúpili do druhej štyridsaťpäťminútovky ako pokropený živou vodou. Hostí zatlačili a hneď z prvej vážnejšej šance aj skórovali. Na center z pravej strany si nabehol Bútora, ktorý strelou z prvej nedal Hrnčiarovi šancu a bolo vyrovnané. Zápas tak dostal nový impulz. V 60. minúte po tvrdom zákroku dostal červenú kartu domáci Rumanovský. Hneď po vylúčení sa strhla na ihrisku mela, z čoho pramenili dve červené karty pre hráčov Šalkovej Valenta a Sálika. Druhý menovaný bol len na lavičke náhradníkov. Pokračovalo sa teda desať na desať. V 69. minúte poslal hostí opäť do vedenia svojím druhým gólom v stretnutí Ursíny. Radosť Šalkovčanov však netrvala ani 120 sekúnd, pretože po peknej kombinačnej akcii sa domácim podarilo vyrovnať. Na konci akcie stál Šimon Bútora, ktorý tak dovŕšil hetrik. V záverečných pasážach hry už mali hostia viac z hry, avšak gól nepadol ani na jednej strane. Divoký zápas, v ktorom padli tri červené karty a šesť gólov, sa tak skončil nerozhodne 3:3.