Prvý septembrový víkend priniesol aj 6. kolo nižších futbalových súťaží, v rámci ktorého mohli byť futbaloví priaznivci v regióne opäť svedkami niekoľkých derby stretnutí. Prinášame vám tradičný sumár nižších súťaží.

Dukla aj Podbrezová doma s výhrou na nulu

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v sobotnom stretnutí 7. kola II. ligy proti Komárnu ujali vedenia už v prvej minúte, kedy sa po strele z hranice pokutového územia presadil Jurčišin. Poisťujúci druhý presný zásah pridala Dukla v 76. minúte, kedy po narážačke v Richtárechom vo vnútri šestnástky zvýšil na 2:0 Polievka. Viac o tomto zápase sa dozviete v našej fotoreportáži.

Už v piatok hrala na domácom štadióne Podbrezová, ktorá otvorila skóre stretnutia so Šamorínom v 52. minúte, kedy sa z voleja vo vnútri pokutového územia strelecky presadil Špyrka. Železiari pridali druhý gól v 77. minúte po centri z ľavej strany a presnom zakončení Ďatka. Už o minútu na to vypálil spoza šestnástky Grendel a jeho nádherná strela sa od brvna odrazila do brány. Podbrezová tak porazila Šamorín rozdielom triedy.

Rakytovce doma neskórovali, bezgólová remíza aj v šlágri

Rakytovce, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali, boli v domácom súboji s Krásnom nad Kysucou favoritom. “Raky“ však v tomto zápase neskórovali a hostia si tak odviezli cenný bod za bezgólovú remízu. Regionálne derby sa hralo opäť v Podkoniciach, kam vycestovalo mužstvo Kováčovej. Podobne ako Rakytovce, ani nováčik TIPOS III. ligy skupiny Stred ešte neprehral. Tentokrát Podkonice opäť remizovali, keďže v ich súboji s Kováčovou gól nepadol. Z tohto šlágra sme vám priniesli samostatnú fotoreportáž.

Šalková vyhrala rozdielom triedy vo Zvolene, Badín v Poltári neuspel

Pozornosť futbalových fanúšikov z Banskej Bystrice a okolia pútal aj nedeľný štvrtoligový duel Zvolen – Šalková. V ňom sa v 40. minúte ujali vedenia domáci po tom, čo bývalý hráč banskobystrickej Dukly Gabriel Snitka premenil penaltu. Druhý polčas ale patri Šalkovej. Tá otočila stav stretnutia v rozmedzí 51. a 53. minúty, keď najprv vystrelil spoza šestnástky presne k pravej žrdi Chovanec a následne poslal hostí do vedenia z vnútra pokutového územia Mikulec.

Mužstvo hostí malo ďalšiu dobrú pasáž medzi 76. a 79. minútou, kedy sa dvakrát presadil Binder. Šalková tak po výsledku 1:4 získala tri body na pôde Zvolena, ktorý sa po páde z tretej ligy ocitol na chvoste štvrtoligovej tabuľky. Badín v súboji dvoch dovtedy 12-bodových tímov nebodoval na ihrisku Poltára, ktorý vyhral najtesnejším rozdielom, keď si krátko pred prestávkou strelil vlastný gól Bíreš.

Nováčik zo Slovenskej Ľupče je lídrom tabuľky aj po derby v Sásovej

Ďalším zo šlágrov 6. kola bol sobotný piatoligový duel medzi Sásovou a nováčikom súťaže zo Slovenskej Ľupče. Diváci si pri sledovaní tohto zápasu prišli na svoje. Ľupčania išli do vedenia v 17. minúte, keď po strele Lakomčíka dorazil odrazenú loptu do siete Klinec. Už o štyri minúty na to sa Lakomčík ocitol sám s loptou pred brankárom Sásovej, ktorého kapitán hostí prekonal. Po polhodine hry viedla Slovenská Ľupča už 0:3 po tom, čo druhý gól v zápase strelil Lakomčík.

Diváci v Sásovej videli ďalšie góly po zmene strán. Domácich priaznivcov potešil v 57. minúte Ondrejka, ktorý zblízka brány po prihrávke z pravej strany znížil na 1:3. V 71. minúte prinavrátil hosťom trojgólové vedenie Foltáni. Sásová sa však nevzdala a v závere ešte zápas zdramatizovala. Krátko po štvrtom góle hostí znížil na 2:4 bývalý hráč banskobystrickej Dukly Saša Savić a v 88. minúte strelil kontaktný gól Dubovický. Líder tabuľky zo Slovenskej Ľupče si už ale v samom závere výhru postrážil.

Jakub sa opäť posunul vyššie od samého dna tabuľky, keď remizoval na pôde Hontianskych Nemiec. Hrochoť sa naopak nechala v tabuľke predbehnúť Hliníkom nad Hronom, ktorému doma podľahla najtesnejším rozdielom. Selce aj vďaka dvom gólom Patrika Klačana deklasovali Dobrú Nivu na jej ihrisku výsledkom 1:5.

Priechod otočil zápas s Braväcovom, Ľubietová vyhrala v Čiernom Balogu

Líder tabuľky I. triedy z Osrblia zvíťazil aj v šiestom zápase po sebe, keď tentokrát zdolal Brusno na jeho pôde rozdielom triedy. Priechod doma hostil Braväcovo, ktoré otvorilo skóre v závere prvého polčasu zásluhou Bodnárika. Domáci ale v závere zápasu otočili výsledok. Rozhodli o tom dve penalty. Prvú premenil v 78. minúte Štulajter a v 90. minúte získal tri body pre Priechod z bieleho bodu Zehnal.

Jedno z prekvapení kola sa zrodilo v Čiernom Balogu, kde domáci Tatran privítal nováčika súťaže. Favorit sa ujal vedenia v 18. minúte po góle Pečovského. Ľubietová ale napriek tlaku domácich vo zvyšnom priebehu prvého polčasu neinkasovala a tesne pred prestávkou navyše vyrovnala na 1:1 po góle Michala Lakomčíka. Aj po zmene strán boli v ofenzíve aktívnejší hráči Tatrana Čierny Balog, no ľubietovský Baník trestal chyby domácich, keď po hodine hry skórovali v rozmedzí dvoch minút Sauka s Grofčíkom. Tatran ešte v závere zápas zdramatizoval, keď na 2:3 znížil Kvietok. V nadstavenom čase však Ľubietová spečatila stav na konečných 2:4 po premenenej penalte.

B-tím Šalkovej vyhral aj siedmy zápas, tentokrát dvojciferný debakel

Rezerva Šalkovej je zatiaľ jasným lídrom II. triedy. V 6. kole uštedrila dvojciferný debakel Polomke a aj naďalej je tak v aktuálnej sezóne bodovo stopercentná. Tretinu z dvanástich gólov B-tímu Šalkovej strelil Ján Tešlár. Na druhom mieste je ďalší B-tím. Rezerva Tatrana Čierny Balog tentokrát vyhrala rozdielom triedy na pôde Horných Pršian. Malachov v súboji s Balážmi viedol po prvom dejstve 2:0, no hosťom sa podarilo toto manko v úvode druhého polčasu zmazať. Malachov sa po hodine hry dostal opäť do vedenia, ale aj na tento presný zásah dokázali Baláže v samom závere odpovedať. Tento zápas tak skončil remízou 3:3. Riečka uštedrila “kanára“ Pohronskej Polhore. Harmanec zdolal v Uľanke Dúbravicu najtesnejším rozdielom.