Keďže v stredu 1. septembra bol sviatok – Deň Ústavy SR, v dvoch nižších futbalových súťažiach sa predohralo 14. kolo. V akcii boli mužstvá TIPOS III. ligy Stred a najnižšej súťaže – II. triedy. Prinášame vám sumár stredajších predohrávok s fotogalériou zo zápasu Tajova proti Malachovu.

Rakytovce, Podkonice aj Kováčová doma víťazne

V rámci predohrávaného 14. kola tretej ligy sa v stredu mužstvá Rakytoviec, Podkoníc aj Kováčovej predstavili na domácom trávniku. Podkonice sa po prehre v Oravskom Veselom a remíze v šlágri s Rakytovcami chceli vrátiť na víťaznú vlnu v súboji so Žarnovicou.

Domáci otvorili skóre po polhodine hry, keď obrane hostí unikol Martin Sedliak, ktorý strelou povedľa brankára rozvlnil sieť. Už o štyri minúty na to Podkoničania zvýšili na 2:0 zásluhou Adama Kostúra, ktorý sa po peknej prihrávke uvoľnil na pravom krídle a prekonal brankára Žarnovice. Kostúr pridal tesne po prestávke aj svoj druhý gól v zápase, keď sa ocitol s loptou v šestnástke a placírkou zvýšil už na 3:0. Mužstvo Žarnovice skorigovalo stav na 3:1 v 63. minúte, kedy sa po signáli zo štandardky z ľavej strany presadil strelou spoza šestnástky Marek Výbošťok.

Hosťom sa už ale zápas zdramatizovať nepodarilo. Podkonice si prinavrátili trojgólové vedenie v 71. minúte po Kostúrovej prihrávke z pravého krídla na Andreja Čilíka, ktorý poľahky rozvlnil sieť odkrytej brány hostí. V závere zápasu sa ešte dvakrát presadil Tomáš Martinec, ktorý najprv v 76. minúte dorazil loptu za bránkovú čiaru po rohovom kope a v 84. minúte spečatil stav na konečných 6:1 hlavičkou, opäť z dorážky po rohu.

Doposiaľ neporazené Rakytovce boli jasným favoritom v domácom zápase proti Čadci, ktorá ešte v tejto sezóne nebodovala. Rakytovce išli do vedenia už v 4. minúte po góle Vladyslava Marchuka. Diváci si na ďalší gól museli počkať až do 61. minúty, kedy zvýšil na 2:0 Matej Starší, bývalý hráč banskobystrickej Dukly. V závere zápasu ešte prikrášlil stav na 3:0 Robert Greško. Kováčová si poradila s Krásnom nad Kysucou najtesnejším rozdielom, keď sa o jediný gól stretnutia v 31. minúte postaral Vladislav Slovák.

Súboj Tajova s Malachovom priniesol prestrelku, rezerva Šalkovej opäť vyhrala

Lákadlom predohrávaného 14. kola II. triedy bol duel medzi Tajovom a Malachovom. V tomto stretnutí bolo rušno od úvodných minút. Už v 6. minúte poslal Malachov do vedenia Lukáš Dvorský, na čo domáci odpovedali v 8. minúte gólom Tomáša Gregora, ktorý sa presadil z bieleho bodu. Zvyšok prvého polčasu ale patril hosťom. V 23. minúte poslal Malachov opäť do vedenia Róbert Sečkár a po vlastnom góle Petra Mažguta z 27. minúty viedli hostia 1:3. Keď sa v rozmedzí 35. a 37. minúty strelecky presadili Rastislav Daniš a Martin Andrejko a na tabuli svietil stav 1:5, zdalo sa že je rozhodnuté.

V druhom polčase ale mužstvo Tajova zabralo. V úvode druhej 45-minútovky znížili domáci po góloch Filipa Samsona a Rudolfa Rubinta na 3:5. Tajov bol tak zrazu späť v hre o bodový zisk. V závere zápasu sa však domácim podarilo skórovať už len raz, keď si v 87. minúte pripísal druhý gól Samson. Malachovu tak náskok z prvého polčasu napokon stačil na výhru. Z tohto stretnutia vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Aj ostatné zápasy 14. kola II. triedy priniesli množstvo gólov. Už šiesty zápas v rade vyhral B-tím Šalkovej, ktorý tentokrát deklasoval Hiadeľ na jeho pôde vysoko 3:7, pričom hetrik si pripísal Ján Tešlár. Harmanec síce doma prehrával od 5. minúty proti Horným Pršanom 0:1, no od 32. minúty postupne otočil stav stretnutia a napokon zvíťazil vysoko 5:1. Nepriaznivý stav musela otáčať aj Riečka, ktorá doma zdolala Michalovú 3:1. O debakel kola sa postarala rezerva Tatrana Čierny Balog, ktorá vyhrala na pôde Mičinej vysoko 7:1.