Futbalisti banskobystrickej Dukly v sobotu o 16.00 h privítali vo Zvolene v rámci 7. kola II. ligy mužstvo Komárna. Dukla po prvýkrát v aktuálnej druholigovej sezóne vyhrala druhý zápas po sebe. Rozhodol o tom už gól v prvej minúte, pričom poisťujúci druhý presný zásah pridali zverenci Stanislava Vargu po zmene strán. Z tohto stretnutia vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Skóre stretnutia sa menilo už v prvej minúte, kedy Richtárech svojím aktívnym napádaním na polovici súpera vybojoval loptu, následne prihral Svenovi Jurčišinovi a ten na pravej strane z hranice šestnástky vypálil presne do pravého dolného rohu Brédovej brány. Domáci pokračovali v ofenzívnej aktivite. V 3. minúte priťukol Šulc loptu Polievkovi, ten potiahol útok po ľavej strane a dostal sa až do vnútra pokutového územia, kde prevetral rukavice brankára hostí.

Hráči Dukly mali aj naďalej viac z hry, no pasáž medzi 10. a 30. minútou veľa vzruchu nepriniesla. Po polhodine hry pohrozili hostia, keď sa na ľavej strane šestnástky ocitol s loptou Horodník, ktorého nebezpečnú strelu skvele zblokoval banskobystrický stopér Kupčík. V 33. minúte vybojoval Polievka pred pokutovým územím priamy kop, ktorý zahral stopér Patrik Prikryl výborne, no skvelým zákrokom sa vyznamenal Bréda. V závere prvého polčasu sa do ďalšej nebezpečnej situácie dostal Polievka, ktorý v pokutovom území padol po súboji s brániacim hráčom hostí, no hlavný arbiter Malárik penaltu nenariadil.

Dukla tak po zmene strán viedla najtesnejším rozdielom. Domáci sa dostali k prvému streleckému pokusu v druhom polčase v 55. minúte, kedy sa k strele z voleja odhodlal Migaľa a jeho delovku zneškodnil Bréda. V nasledujúcich minútach šance na oboch stranách nepribúdali. Diváci boli svedkami nepresných pokusov Migaľu a Polievku, no na ďalší gól si počkali až do 76. minúty. V nej najprv vnikol do šestnástky po narážačke s Richtárechom Migaľa, ktorého akcia však nemala gólovú koncovku.

Domáci však udržali loptu v blízkosti brány, Richtárech posunul loptu Polievkovi a kapitán Dukly sa dostal až k pravej žrdi komárňanskej brány, odkiaľ upratal loptu za bránkovú čiaru. Komárno sa mohlo vrátiť do zápasu v 81. minúte po Bayemiho centri z ľavej strany, no lopta prešla popred bránu domácich bez toho, aby ju niektorí z hráčov hostí poslal za bránkovú čiaru. V 83. minúte mali Bystričania k dispozícii ďalší priamy kop z výbornej pozície po faule na Polievku. K lopte sa opäť postavil Patrik Prikryl, ktorý opäť vystrelil výborne, no tentokrát zastavilo loptu brvno.

Krátko na to Polievka po ďalšom prieniku vystrelil slabšou ľavačkou a tesne minul pravú žrď brány hostí. V 90. minúte sa ešte dostal do samostatného nájazdu Depetris, ktorý ale trafil len brankára Brédu. Mužstvo Dukly to však mrzieť nemuselo, keďže po výsledku 2:0 vyhralo. Bystričania si tak v rámci II. ligy udržali čisté konto po druhýkrát v rade.

II. liga – 7. kolo – 04.09.2021 – Futbalový štadión vo Zvolene

MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 2:0 (1:0)

Góly: 1. Jurčišin, 76. Polievka. ŽK: 57. Migaľa, 79. Polievka – 60. Szöcs, 82. Šurnovský. Diváci: 335

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Prikryl, Kupčík, Vajda – Slaninka, Richtárech, B. Ľupták (90. V. Tóth), Migaľa – Polievka (C) (84. Kojnok), Šulc (62. Depetris), Jurčišin (90. Uhrinčať). (tréner – S. Varga)

Zostava KFC Komárno: Bréda – Šurnovský, Szöcs, P. Varga, Šmehyl – M. Šimko, Kristóf (C) – Szetei (46. Györgyi), Ganbold, Horodník (46. Bayemi) – G. Tóth (67. Abrahám). (tréner – M. Radványi)

7 0 1 6 3:28 1

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v nedeľu 12. septembra o 10.30 h, kedy nastúpia na stretnutie 8. kola II. ligy na pôde Petržalky.