Futbalové súťaže sa blížia k svojmu záveru. Sezóna 2017/2018 sa už tento víkend uzavrela pre II. triedu skupinu B. V zostávajúcich súťažiach pred víkendom ostávali posledné tri kolá. Medzibrod si chce postrážiť prvenstvo pred dobiedzajúcim Poltárom, o súťaž nižšie bojuje Hrochoť s Kováčovou o titul. Ťahákom kola bol práve súboj Hrochote s treťou Sásovou. Výborné jarné výkony chceli potvrdiť Staré Hory, ktoré privítali Mičinú. Bližší pohľad nielen na spomínané súboje vám ponúkame v nasledujúcom sumári nižších súťaží.

TIPOS III. liga Stred – 26. kolo

Dukla v stredajšej predohrávke 30. kola v Martine zvíťazila tesne 0:1 vďaka jedinému strelcovi Matejovi Staršiemu. Táto výhra znamenala pre červeno-bielych titul a postup do druhej ligy. Preto Banskobystričanov nemusela mrzieť sobotňajšia prehra 0:1 v Námestove, o ktorej rozhodol domáci Samuel Kurtulík v 68. minúte stretnutia. Posledná Detva strácala na vyššie postavenú Novú Baňu štyri body a to sa po 26. kole nezmenilo. Detva v domácom prostredí nestačila na silný Lučenec. O výhre 3:0 rozhodli ešte pred uplynutím hodiny hry Pavlović a dvojgólový Višić. Nová Baňa taktiež podľahla a to podstatne vyšším rozdielom kvalitnému súperovi a to Liptovskému Hrádku. Traja dvojgóloví strelci rozhodli o debakli 0:6. Boli nimi Sajták, Kolorédy a Stanislav.

IV. liga JUH – 24. kolo

Program 24. kola otváral v sobotu doobeda súboj vedúceho Medzibrodu so Slovenskými Ďarmotami. Tri kolá pred koncom si líder nemohol dovoliť zaváhať, veď druhý Poltár naň strácal jediný bod. Ďarmoty patrili k súperom z ťažšieho súdka, no na konci prvého polčasu im veľmi nepomohol Horváth, keď vlastným gólom poslal Medzibrod do vedenia. Psychickú výhodu pretavil na druhý gól v 77. minúte Ivan Pipich. Tretiu loptu za chrbát gólmana Kaczoreka poslal v závere Dávid Selecký a Medzidbrodčania si splnili svoju trojbodovú úlohu na výbornú. Dôležitosť tejto výhry sa potvrdila, keď prenasledovateľ lídra Poltár deklasoval posledný Veľký Krtíš 6:0. V posledných dvoch stretnutiach sa Rakytovciam nepodarilo skórovať a prehrali ich. Tentokrát pred domácimi fanúšikmi strelili Pliešovciam dva góly, ale na zisk bodu to aj tak nestačilo. Smutným hrdinom, ktorý strelil oba góly, bol Lukáš Malatinec. O tesnej výhre hostí rozhodol až v 84. minúte Pavel Vilhan. Predposledná Vinica zaskočila Jupie. V 73. minúte o jej tesnom triumfe rozhodol Gabriel Kiss. Duel Tisovca so Šalkovou sa pre nespôsobilú hraciu plochu preložil na utorok 5. júna o 18.00 hod.

TJ Sokol Medzibrod vs. FK Slovenské Ďarmoty 3:0
FK Rakytovce vs. TJ Tatran VLM Pliešovce 2:3
MŠK Tisovec vs. FK Šalková – preložený kvôli nespôsobilej hracej ploche na 5.6. o 18.00 hod

V. liga skupina C – 24. kolo

Tri kolá pred koncom je boj o prvenstvo mimoriadne vyrovnaný. Kováčová s Hrochoťou mali zhodne 49 bodov, ale prvé menované mužstvo má oveľa lepšie skóre. Hrochoť v derby kola privítala tretiu Sásovú. Kandidát na titul mal našliapnuté na tri body, veď po zásahoch Maľu a Zátrocha vyhrával až do 68. minúty 2:0. V spomínanej minúte prišiel ale kontaktný gól Petra Murína a Sásovčania napokon obrali Hrochoť o dva body, keď v záverečných sekundách vyrovnal Dušan Vidiečan. Sásová tak pomohla nepriamo Kováčovej. Tá súbežne hrala doma s Krupinou a po úspešnom výsledku 3:1 je bližšie k titulu než Hrochoť, pred ktorou má dvojbodový náskok. Zlepšené jarné výkony chcel potvrdiť doma Priechod proti Lieskovcu. To sa mu podarilo zásluhou strelcov Kubáta a Kulíka. Priechod odskočil od poslednej Sásy na šesť bodov, pretože tá podľahla Jakubu 5:1. Za Jakub si po dve trefy do čierneho pripísali Kútik a Mišány, jedným gólom prispel kapitán Čief. Selce nastúpili v Štiavnických Baniach bez náhradníkov a podľahli im 0:3.

I. Trieda – 24. kolo

Rezerve Šalkovej patrila predposledná priečka, pričom v posledných štyroch zápasoch inkasovala šestnásť gólov. Poniky pokračovali v tomto trende a v Šalkovej sa po ich streleckom koncerte zrodil výsledok 3:10. Dva góly za Šalkovú B dal Maroš Zimnikoval a gól pridal z penalty Ondrej Zeleňanský. Avšak už len štyri góly hráča Poník Jána Kubašiaka by stačili hosťom na výhru. Na horúcej pôde Čierneho Balogu to taktiež neboli žiadne gólové suchoty. Z desiatich zásahov Tatranu zaznamenal štyri v tomto zápase ich najvýraznejší hráč Jakub Kvietok. Nemecká odsunula Šalkovú B na posledné miesto, keď prekvapujúco zdolala Slovenskú Ľupču, ktorá mala okrem Podkoníc na konte najmenej prehier. Štvrtú a mimoriadne dôležitú výhru Nemeckej zariadil dvomi gólmi Tomáš Rosina a jedným Lukáš Turan. V 76. minúte to bolo už 3:0, Ľupča sa v závere dvomi gólmi postarala o drámu, ale Nemecká odolala. Istý víťaz prvej triedy Podkonice mal cez víkend voľno.

II. trieda skupina A – 24. kolo

V druhej triede skupine A bol známym víťazom súťaže Lučatín s nedostihnuteľným 14-bodovým náskokom pred Riečkou. Prekvapiť majstra sa pokúsil Malachov. O výsledku sa rozhodlo v záverečných 24-och minútach. Malachov inkasoval ako prvý v 66. minúte z kopačky Ondreja Turčana. O tri minúty ale domácich divákov potešil vyrovnaním Róbert Sečkár. Gól Michala Sedliaka z 80-tej minúty priblížil favorita k výhre, ale posledné slovo mal Grant Bagwell, ktorý sa postaral o remízu 2:2 ako sa hovorí v hodine dvanástej a prekvapenie bolo na svete. Staré Hory na jar nepoznajú pocit prehry, čo platí aj po zápase s Mičinou. O výhru 4:0 sa postarali len dvaja hráči, ktorý strelili po dva góly, menovite Martin Ulehla a Miloš Rýs. Hronsek neprekvapil v Dúbravici a tak mohol v prípade výhry Hiadeľa v Harmanci klesnúť na poslednú priečku. Hiadeľ ale vyfasoval v Harmanci debakel a ostáva na dne tabuľky.

II. trieda skupina B – 18. kolo

V druhej triede skupine B bolo na programe záverečné hracie kolo. Majstrovské Jasenie hostilo Dolnú Lehotu, ktorá v záverečnom súboji sezóny si odniesla cenný skalp z pôdy favorita po remíze 1:1. Po Potančokovom zásahu zo 66. minúty bola Dolná Lehota blízko k ešte väčšiemu prekvapeniu. V 81. minúte avšak nepripustil druhú prehru Jasenia Gaboň, ktorý vyrovnal. Heľpa si chcela pred Beňušom postrážiť druhú priečku, čo by sa udialo už aj v prípade jej výhry nad Tatranom Čierny Balog B. V prvom polčase sa 70 divákov gólu nedočkalo. Na trepotanie sa siete sa čakalo až do 69. minúty, kedy na radosť domácich otvoril skóre Ľuboš Turčin. V 80-tej minúte pridal poistku na 2:0 Marek Giertl. Turčin v úplnom závere svojim druhým presným zásahom upravil na 3:0. Heľpa tak splnila svoj cieľ. Navyše Beňuš pár minút predtým podľahol Michalovej na jej ihrisku, pričom ešte v 66. minúte viedol 2:1. Duel Braväcova B s poslednou Pohronskou Polhorou prekvapenie nepriniesol, ale nevieme ako by tomu bolo, pretože sa kontumoval v prospech Braväcova.

FK 1928 Jasenie vs. TJ Partizán Dolná Lehota 1:1
TJ Slovan Michalová vs. TJ Slovan Beňuš 3:2
ŠK Heľpa vs. TJ Tatran Čierny Balog B 3:0
FK Sokol Braväcovo B vs. TJ Slovan Pohronská Polhora 3:0 kontumačne