V 26. kole Tipos III.ligy Stred Dukla nezvládla duel na pôde Námestova. To dokázalo tesným výsledkom zdolať už istého majstra, a ponechať si tak všetky tri body doma. Dukla tak v jarnej časti prerušila s Námestovom dobrú dvanásť zápasovú bilanciu bez prehry.

Dukla sa od úvodných minút snažila diktovať tempo hry. Držala loptu na kopačkách, snažila sa dostávať súpera pod tlak a hlavne hrať len na jeho polke, kde získavali ľahko loptu. Súper naopak zvolil taktickú hru z brejkov, kde na dobre stavaného útočníka posielali nakopávané lopty za obranu, čo robilo Dukle značné problémy. Prvý polčas tak nepriniesol úvodný gól ani na jednej strane.

Po polčase Dukla vstúpila do hry znova aktívne. Tréner Tóth vystriedal do druhej polky zápasu až trojicu hráčov. Dvadsaťminútový tlak priniesol veľmi veľa šancí ktoré boli však buď zle zakončené alebo im chýbala finálna prihrávka. Veľmi dobrú príležitosť si vypracovala Dukla v 60. minúte, ale odrazenú loptu po centri z pravej strany brankár Lešňovský zneškodnil. Úvodného gólu sa tak ujali domáci, keď v 68. minúte po rýchlom protiútoku z pravej strany prečíslili Duklu a k lopte sa dostal Kurtulík. Lopta sa po jeho strele nešťastne odrazila od obrancu a pomaly sa dokotúľala do bránky Krejčího. Dukle sa už v zápase nepodarilo skórovať. V závere si ešte Žákovič zbytočným zákrokom na Krejčího vyslúžil druhú žltú kartu a poputoval tak predčasne do šatne. Dukla tak po tesnej prehre 0:1 putuje domov bez bodu.

TIPOS III. liga Stred – 26. kolo – Námestovo

MŠK Námestovo vs MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 68. Kurtulík. ŽK: Buckulčík, Čecho, Žákovič (Námestovo). ČK: Žákovič (Námestovo). Zápas v Námestove sledovalo 250 divákov.

Zostava MŠK Námestovo: Lešňovský – Buckulčík, Habiňák (C), Jaššo, Čiernik, Čiernik, Kubica (84. Mydlár), Čecho, Kurtulík (68. Jagnešák), Jagnešák (79. Pikoš), Žákovič

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Herich, Gaško, Zumrovski (46. Kovanič), Starší (74. Kostúrik), Snitka, Kolláti (53. Kollár), Neušel (46. Ševčík), Ďanovský (46. Lukáč), Savić (C), Búry

Povedal po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „Z našej strany to nebol očakávaný výkon. Tým, že sa v stredu rozhodlo o titule, mám mierne obavy, že na našej strane prišlo k uvoľneniu hry. Myslím si, že práve toto bolo zdrojom neúspechu, čo sa prejavilo v hre v ktorej chýbalo kvalitné riešenie akcií ale aj dobrá organizácia, ktorú sme mali v predošlých zápasoch. Dúfam, že v poslednom zápase potešíme domácich fanúšikov a že znova predvedieme dobrý futbal s naším víťazstvom.“

Posledný domáci zápas sezóny odohrá Dukla v nedeľu 10. júna o 10.30 hod proti Liptovskej Štiavnici.