V predposlednom kole nižších futbalových súťaží nebola núdza o divoké výsledky. Strelecky sa darilo najmä Šalkovej a Sásovej. Mužstvá Riečky a Tajova sa postarali o parádnu prestrelku. Úspešnú nedeľu má za sebou aj Slovenská Ľupča, Medzibrod či Priechod.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Šalková nastrieľala desiatku, Badín opäť bodoval

Desať gólov v sieti beznádejne posledného celku tabuľky, z toho dva z penalty, hetrik Mateja Pánika a dve červené karty hostí. To je súhrn sobotňajšieho stretnutia 25. kola Majstrovstva regiónu SsFZ – IV. ligy, v ktorom Šalková nedala šancu Liptovskému Hrádku. Do streleckej listiny sa dokonca zapísal aj brankár domácich Marek Gnida, ktorý v závere duelu premenil pokutový kop. Šalková tak po troch prehrách v rade a 5-zápasovej sérii bez víťazstva bodovala naplno.

Štvrtoligový Badín 3-zápasovú víťaznú šnúru nenatiahol, ale bez prehry je už 6 zápasov v rade. V nedeľu 11. júna v Liptovskej Štiavnici sa totiž hosťom podarilo v 65. minúte vyrovnať na konečných 1:1 zásluhou Filipa Rafanidesa.

Zvolen vyhral zápas sezóny, keď doma zdolal dovtedy prvý Makov, ktorý tak vystriedal kolo pred koncom sezóny na pozícii lídra. Viac sa dozviete a fotogalériu nájdete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk.

Majstrovstvo regiónu SsFZ – IV. liga – 25. kolo

FK Šalková – ŠKM Liptovský Hrádok 10:0

Góly: 20. (pen.) a 63. Palovič, 41., 78. a 88. Pánik, 45. a 64. Mikulec, 50. Pázmány, 71. Tuček, 80. Gnida (pen.). ŽK: 20. Tutura, 28. Tekeľ, 80. Urban (všetci traja L. Hrádok). ČK: 41. Tutura, 48. Tekeľ (obaja po druhej ŽK). Rozhodovali: Mózer – Melicher, Kaličiak. Diváci: 100.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pe. Dobrík (C), Mikulec, Palovič (65. Tuček), Pánik, Šimčík (81. Binder), Pázmány, Alakša (58. Demeter), Hlavatý, Lašút (46. Matis), Lokša. Tréner: J. Paršo.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Badín 1:1

Góly: 25. Hoferica – 65. Rafanides. ŽK: 71. Maslo – 79. H. Kollár. Rozhodovali: Krajči – Hrobárik, Botka. Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: Kučera – D. Urgela (73. Mesiarik), Caban, H. Kollár, A. Urgela (65. Pavlík), Bíreš (C), Žilinec, Rafanides, Výlupok, Vician, R. Valent. Tréner: M. Hudec.

Ľupča zdolala posledného, Medzibrod uspel v Čiernom Balogu

Piatoligová Slovenská Ľupča posledný domáci zápas v sezóne vyhrala. O nedeľňajšom víťazstve najtesnejším rozdielom nad poslednou Tornaľou rozhodol v 80. minúte Marek Vaňo.

Zaujímavý zápas má za sebou Medzibrod, ktorý sa v rámci predposledného kola V. ligy skupiny JUH predstavil v nedeľu v Čiernom Balogu. Hostí poslal do vedenia už v 4. minúte Tomáš Zázrivec, ktorý skóroval priamo z rohového kopu z ľavej strany. V 9. minúte viedol Medzibrod už dvojgólovým rozdielom, keď vo vnútri šestnástky pohotovo zakončil Ivan Belluš. Autor druhého presného zásahu po zaváhaní domácich a prihrávke Ivana Pipicha na hranicu šestnástky upravil v 27. minúte na 0:3, a tak sa zdalo, že po úvodnej polhodine je už o zápase rozhodnuté. Domáci Partizán však ešte zápas zdramatizoval dvomi zásahmi Jozefa Auxta v rozmedzí 78. a 81. minúty, ale Medzibrod si už tesné vedenie v závere duelu postrážil. Medzibrod je pred posledným kolom o tri body druhý, pričom s prvými Príbelcami má vyrovnané vzájomné zápasy, ale horšie skóre.

V. liga skupina JUH – 25. kolo

OFK Slovenská Ľupča – FK Mesta Tornaľa 1:0

Gól: 80. Vaňo. ŽK: 51. Drnaj, 56. Bräuer (obaja Tornaľa). Rozhodovali: Holas – Polomský, Markovič. Diváci: 150.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Mádel, J. Medveď, Ternuščák, Hamza, P. Lakomčík (C), P. Vajda (86. Melicher), M. Bartoš (83. Širka), Foltáni (83. M. Studený), Majer (66. Vaňo), Kostúrik (46. Čief). Tréner: M. Holécy.

ŠK Partizán Čierny Balog – TJ Sokol Medzibrod 2:3

Góly: 78. a 81. Auxt – 4. Zázrivec, 9. a 27. Belluš. Bez kariet. Rozhodovali: Kováč – Čutka, Páleš. Diváci: 150.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Griglak, Belko (C), Belluš (63. I. Bartoš), Tréger (63. Šalko), Pipich (74. Kohút), Zázrivec, Šimúth, Bobrovský (52. Domík), Sojka, Rajčok. Tréner: T. Dzúrik.

Sásová má za sebou šesťbodový víkend

Šiestoligová Sásová bola v akcii už v piatok 9. júna, keď v dohrávke 19. kola privítala Hrochoť. Domáci viedli po prvom dejstve najtesnejším rozdielom, ale po zmene strán sa s gólmi roztrhlo vrece. Od 52. do 68. minúty skórovali domáci až 5-krát a následne sa začali presadzovať aj hostia, ktorí znížili na 6:2. V záverečnej 10-minútovke pridala Sásová ešte dva góly, zatiaľ čo Hrochoť jeden, a tak sa duel skončil debaklom 8:3.

V nedeľňajšom stretnutí 25. kola VI. ligy skupiny C dala Sásová menej gólov, ale vyhrala vyšším rozdielom, keď v derby uštedrila Jakubu kanára. Tak ako v piatok, aj v nedeľu skóroval dvakrát Oliver Ďurta. Dva presné zásahy pridal aj hrajúci tréner Andrej Dubovický a najlepší strelec súťaže Martin Sedliak skóroval z penalty, vďaka čomu má na čele tabuľky kanonierov pred posledným kolom 6-gólový náskok.

Darilo sa aj Priechodu, ktorý išiel v Dudinciach do vedenia už v 9. minúte zásluhou Filipa Vajdu. Tesne pred prestávkou skóroval Matej Barta, ktorý potom v 65. minúte upravil na 0:3. V 77. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj najlepší strelec hostí Martin Štulajter a Dudince v 81. minúte už len skorigovali na konečných 1:4.

Do brány Seliec sa v nedeľu kvôli trestu brankára Richarda Jančiara za červenú kartu z predchádzajúceho kola postavil tréner Roman Radoš. Ten inkasoval proti Breznu už v 11. minúte z priameho kopu a v 13. minúte viedol líder tabuľky už dvojgólovým rozdielom. Brezňania zvýšili na konečných 0:3 po vyše hodine hry, keď svoj druhý gól v stretnutí vsietil ich najlepší strelec Oliver Trajteľ.

Hrochoť po piatkovej prehre v Sásovej prehrala aj v nedeľu na pôde predposlednej Dobrej Nivy, hoci od 12. minúty vyhrávala.

VI. liga skupina C – 25. kolo

ŠK Sásová – ŠK Hrochoť 8:3 (dohrávka 19. kola)

Góly: 17. a 52. R. Turčan, 57. Markovič, 65. a 68. Sedliak, 66. Savić, 80. a 83. Ďurta – 71. T. Uhliar, 74. Baitar, 86. Sláva. ŽK: 32. Ďurta – 26. Hraško. Rozhodovali: Kúchen – Melicher, Bálint. Diváci: 150.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – D. Vozár (61. Gibala), Brašeň, R. Turčan (61. Stacho), R. Kollár, Markovič (61. Uhliarik), M. Tkáč, Šabo, Sedliak, Ďurta, Savić (C). Tréner: A. Dubovický.

Zostava ŠK Hrochoť: Berky – Baitar, Matušek, Škamla (C), Hraško, Sláva, T. Uhliar, Mazúch, Dorotovič, Michálik, Ľ. Blaško. Tréner: A. Krejčí.

ŠK Sásová – TJ ŠK Sokol Jakub 6:0

Góly: 6. a 89. Ďurta, 16. Sedliak (pen.), 25. Stacho, 60. a 64. Dubovický. Bez kariet. Rozhodovali: Osvald – Barboriak, Truban. Diváci: 200.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Brašeň, Markovič, M. Tkáč, Ďurta, D. Vozár, Savić (C), Sedliak (65. Šabo), R. Kollár (52. Kobzák), R. Turčan (65. Gibala), Stacho (52. Dubovický). Tréner: A. Dubovický.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Kupec (C), T. Hudec, Datko, Z. Cimerman (46. Kútik), Bednár, Binda (75. Kubacký), Lupták, Laktiš, T. Cimerman (88. Štrba), Sanitra. Tréner: P. Zlevský.

TJ Slovan Dudince – OFK 1950 Priechod 1:4

Góly: 81. Šnajder – 9. F. Vajda, 44. a 65. Barta, 77. Štulajter. ŽK: 40. Štulajter, 66. R. Reptiš (obaja Priechod). Rozhodovali: Laššák – Markovič, Kováč. Diváci: 60.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel – R. Reptiš, F. Vajda (C), P. Reptiš, P. Vozár, Nazhimiden (64. Rakyta), Chrobák (64. Rebek), Barta (81. Slobodník), Zehnal, Štulajter, Sultangaliyev. Tréner: N. Dikácz.

FK Selce – FK Brezno 0:3

Góly: 11. Gordan, 13. a 63. Trajteľ. ŽK: M. Blaško, 17. Hrudkay, 27. Flasík (asistent tr.), 66. Koctúr – 26. Kafrík, 35. Brndiar, 73. Skaloš. Rozhodovali: Kyseľ – Hanes, Kuchár. Diváci: 255.

Zostava FK Selce: R. Radoš – O. Poljovka, Gallay (63. J. Mesík), Straka, Šimko (46. P. Klačan), Penov (79. Maruniak), M. Blaško (63. Švantner), Riša, Ondrejka (55. P. Poljovka), Koctúr (C), Hrudkay. Tréner: R. Radoš.

OŠK Dobrá Niva – ŠK Hrochoť 2:1

Góly: 65. Kucbel, 69. Kováč – 12. Hraško. ŽK: 41. Kyslý, 87. Uhrín, 90. Korpáš – 71. T. Uhliar, 79. Bondarchuk, 82. Matušek, 90. Škamla. Rozhodovali: Bálint – Balga, Šlosiariková. Diváci: 150.

Zostava ŠK Hrochoť: Berky – Dorotovič, Baitar, Matušek, Škamla (C), Hraško, Slávia, T. Uhliar, Mazúch (77. Ľ. Blaško), Michálik (70. Bondarchuk), Zátroch. Tréner: M. Hraško.

Ľubietová deklasovala Malachov

Hráči Ľubietovej sa v nedeľu revanšovali za vysokú prehru 0:7 s Hroncom z predchádzajúceho kola, keď tabuľkovo vyššie postavený Malachov deklasovali 5:0. Skóre stretnutia otvoril už v 3. minúte Michal Lakomčík. V 35. minúte sa prezentoval presnou prízemnou strelou spoza šestnástky Frederik Sauka, ktorý skóroval opäť v 57. minúte z vnútra pokutového územia po rýchlo zahranom autovom vhadzovaní. V 77. minúte vysunul Tomáš Pažout geniálnou prihrávkou na ľavé krídlo do úniku presne zakončujúceho spoluhráča a výsledku dal konečnú podobu v závere duelu po rohovom kope z ľavej strany Michal Dien.

Poniky v nedeľu v rámci 25. kola 7. ligy ObFZ BB doma vysoko podľahli druhému béčku Podkoníc z Lučatína. Od 7. minúty síce viedli domáci, ale hostia ešte do prestávky otočili na 1:4. Ďalšie štyri góly pridala rezerva Podkoníc po zmene strán, zatiaľ čo Poniky skórovali ešte dvakrát.

V derby 14-gólová remíza

Jeden z najatraktívnejších duelov víkendu sa odohral v najnižšej súťaži. Tajov viedol v derby v Riečke po zásahoch Filipa Samsona a Kristiána Santu už v 9. minúte dvojgólovým rozdielom, ale domáci do 23. minúty otočili na 3:2 zásahom Petra Spišiaka a dvomi gólmi Adama Šimiaka. Potom otočili priebežný stav hostia, keď v 33. minúte vyrovnal z penalty Tomáš Bielik a o niekoľko desiatok sekúnd neskôr skóroval po druhýkrát Samson. Následne vyrovnal na 4:4 Igor Knopp, ale po polčase napokon viedol Tajov, keďže gól do šatne strelil Peter Migra.

V 56. minúte skompletizoval hetrik najlepší strelec súťaže Samson, ktorý má na konte už 59 gólov. Riečka však dvojgólové manko opäť zmazala a ešte aj otočila na 7:6, keď svoj druhý gól pridal Peter Spišiak a Šimon Spišiak sa následne strelecky presadil dvakrát. Medzi dvojgólových strelcov stretnutia sa zaradil aj Migra, ktorý v 88. minúte vyrovnal na konečných 7:7.