Sezóna v súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu sa definitívne skončila. Počas druhého júnového víkendu sa dohrali zostávajúce zápasy hornej skupiny 3.A ligy, v ktorých sa rozhodlo o druhom postupujúcom do 2. ligy.

Posledné kolo skupiny o 1. až 7. miesto 3.A ligy otvoril v sobotu 10. júna duel medzi PSK a Helliusom. Oba celky hrali ešte o postup do 2. ligy, pričom bližšie mal k nemu Hellius. Práve hráči v modro-červených dresoch vstúpili do kľúčového duelu lepšie, keď skórovali už v prvej minúte a v závere prvého dejstva pridali ďalšie dva góly. Po zmene strán zvýšil Hellius už na 4:0 zo svojho pohľadu, ale hráči PSK sa nevzdali. Mužstvo v bordových dresoch sa v záverečnej 10-minútovke vrátilo do zápasu a vyrovnalo na 4:4, ale na postup potrebovalo vyhrať. Helliusu remíza udržala nádej na konečné 2. miesto, ale ešte sa musel spoliehať na prehru Sparty so Starými pánmi.

Hráči Borussie dali dopredu vedieť, že na svoj posledný zápas v sezóne nenastúpia, a tak bolo stretnutie skontumované v prospech Svorky vlčákof.

Sparte stačila v poslednom stretnutí sezóny na postup o súťaž vyššie aj remíza. Už dávno istý víťaz 3.A ligy však nepoľavil a aj keď mu na rozdiel od súpera nešlo o nič, tak nič nepodcenil a ukázal svoju kvalitu. Sparta síce v úvode duelu viedla 2:0, ale Starí páni ešte do prestávky otočili na 3:4. Sparťanom sa ešte v úvode druhej 25-minútovky podarilo vyrovnať, avšak zvyšné góly sezóny patrili už len Starým pánom. Do 2. ligy tak postúpil Hellius. Viktor Čaniga z tímu Starých pánov sa prezentoval hetrikom a so 40-timi gólmi ovládol tabuľku kanonierov 3.A ligy.

3.A liga – skupina o 1. až 7. miesto – 7. kolo – sobota 10.06.2023 – Nike aréna

PSK – Hellius 4:4 (0:3)

Góly: J. Pavlík 2, E. Kruppa 2 – M. Čunderlík 2, P. Lichý, R. Urda. ŽK: E. Kruppa – J. Kulich.

Svorka vlčákof – Borussia 5:0 kontumačne

Sparta – Starí páni 4:9 (3:4)

Góly: A. Garaj, S. Škuta, A. Rusnák, P. Tešlár – V. Čaniga 3, O. Zeleňanský 2, M. Suržin, J. Bílek, S. Srnka, P. Cajka.