Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 10. júna zakončili sezónu na Mestskom mládežníckom štadióne súbojom s favorizovaným FC Spartak Trnava.

Plán Duklistiek pokúsiť sa o prvý bodový zisk v nadstavbovej skupine o titul dostal prvé rany hneď v úvode zápasu, keď hostky viedli už v 9. minúte dvojgólovým rozdielom. V druhej polovici prvého polčasu pridali Trnavčanky ďalšie tri presné zásahy, a tak bolo za stavu 0:5 už po polčase rozhodnuté.

Hráčky Spartaku dominovali najmä v strede poľa a prezentovali sa vysokou efektivitou streľby. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán a družstvo Trnavy pridalo ďalšie tri góly, pričom hetrik skompletizovala Klaudia Tyčiaková. Ženy MFK Dukla zo svojich náznakov príležitostí aspoň čestný gól nevyťažili, a tak sa so sezónou rozlúčili vysokou prehrou.

Zápas hodnotila kapitánka MFK Dukla ženy Natália Veselová: „Vstup do zápasu sme mali opäť veľmi zlý, čo sa už v zápasoch v skupine o titul stalo zvykom. Súperky išli rýchlo do vedenia, nejaké chyby sme tam porobili. Nechcem sa vyhovárať, ale možno sú technickejší a rýchlejší tím, čiže aj umelá tráva im možno viac zapasovala, hra bola naozaj rýchla. Boli aj nejaké dobré momenty z našej strany, ale veľmi nás mrzí ten výsledok a takéto zakončenie sezóny. Musíme to už len zahodiť za hlavu a niečo si zo zápasu odniesť.“

Kapitánka ženského tímu Natália Veselová zhodnotila pre BBonline.sk aj celú sezónu, ktorej najväčším pozitívom je účasť v spoločnosti najlepších: „Myslím si, že určite tam vidno nejaký progres oproti minulej sezóne, v ktorej sme obsadili deviate miesto a do posledných chvíľ bojovali o záchranu. Teraz sme boli zachránené už na jeseň, čiže našim cieľom bolo dostať sa do skupiny o titul. Tam nám však súperi ukázali, že sú stále ešte niekde inde ako my. Dobehli nás aj problémy ohľadom hráčok, viaceré nám v priebehu sezóny vypadli, čo sa ukázalo najmä v závere, kedy to bolo pre nás naozaj veľmi ťažké. Ani tie výsledky v skupine o titul neboli také, aké by sme si predstavovali. V niektorých zápasoch sme podali aspoň dobrý výkon, aj keď s prehrami. Niektoré zápasy nám zas naozaj nevyšli. Je teraz na nás, ako sa k tomu postavíme a zamakáme v rámci letnej prípravy, ktorá nám už v podstate začína, keďže v tréningovom procese budeme ďalej pokračovať.“

Bude cieľom Duklistiek v budúcej sezóne zopakovať účasť v skupine o titul, a tam už dosiahnuť lepšie výsledky? „Áno, nejaký taký cieľ by sa asi patrilo mať, ale uvedomujeme si to, že ani naši súperi nespali na vavrínoch. Aj tá spodná polovica tabuľky má stále veľmi veľkú kvalitu. Je to určite ambiciózny cieľ, dostať sa do prvej päťky. Naším primárnym cieľom bude určite čo najskôr sa zachrániť, a potom budeme myslieť na to, čo bude ďalej,“ odpovedala Veselová.

Demišport liga – 1. liga ženy – sk. o titul – 10. kolo – sobota 10.06.2023, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 0:8 (0:5)

Góly: 3. Mudráková, 9., 59. a 68. Tyčiaková, 25. Bederková, 36. Martišková, 45. Čeriová, 64. Pivarčiová. Bez kariet. Rozhodovali: Kováč – Páleš. Diváci: 40.

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Mazúchová, Brandysová, Jančová, Veselová (C), Boháčiková, Mileiová, Herbríková, Gajdošová (46. Lukach), Tesáková, Jančíková. Tréner: J. Boroviak.

Tabuľka Demišport ligy – 1. ligy žien – sk. o titul po sezóne

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
Spartak Myjava
26 23 2 1 150:22 71
2
ŠK Slovan Bratislava
26 19 2 5 99:27 59
3
MFK Ružomberok
26 16 3 7 62:34 51
4
FC Spartak Trnava
26 14 2 10 93:46 44
5
MFK Dukla Banská Bystrica
26 10 0 16 62:104 30