Nižšie súťaže pokračovali ďalšími zápasmi. Prinášame Vám kompletný sumár z uplynulého hracieho víkendu.

Doxxbet liga – skupina západ – 6. kolo

Zástupcom nášho regiónu sa v sobotňajších dueloch nedarilo, ani jeden z nich nedokázal streliť gól. Dukla podľahla predposlednému Sencu gólmi Hlavatoviča zo záveru prvého polčasu a Tomoviča, ktorý rozvlnil sieť za Maťašovským v 82. minúte. Aj keď Bystrica nebola horším tímom v tomto súboji, odišla aj po šiestykrát bodovo naprázdno a topí sa stále na dne tabuľky. Report z tohto zápasu nájdete tu. Pohronie stratilo štatút lídra súťaže, pretože ho na čele nahradila Nitra, aj keď len vďaka skóre. Pohronský celok cestoval do Šale, ktorá sa nachádzala v strede tabuľky. Jakub Kastelovič otvoril skóre a poslal domácich do vedenia klasickým gólom do šatne. Ten istý hráč zvyšoval na začiatku druhého dejstva na 2:0 a nečakane vysokú prehru Pohronia zariadil ďalšími dvomi gólmi Lukáš Remeň. Aj ten sa teda pričinil o prekvapenie kola.

Doxxbet liga – skupina východ – 6. kolo

Zvolenská Lokomotíva chcela na tretí pokus bodovať naplno, do cesty sa jej v sobotu postavil silný Bardejov. Partizán vyhrával presným zásahom Andreščíka po polčase tesne 0:1, v úvode druhého polčasu ale jeho menovec Andrej Kamendy premenil penaltu a bolo vyrovnané. Nakoniec Ľubomír Ivanko Macej bol hráčom, ktorý rozhodol o troch bodoch Bardejova v 63. minúte. Zaujímavosťou je, že na čelo tabuľky sa dostali Liptáci, aj keď ,,len“ bezgólovo remizovali s Popradom.

III. liga – 6. kolo

V derby piata Podbrezová hostila štvrtú Kremničku. Exportný vstup do doobedňajšieho zápasu pre železiarov zariadil v piatej minúte René Duda, no v 16. minúte sa mohlo začať od nuly po góle Jána Kostúrika. Na ovocie futbalu sa následne čakalo do 52. minúty, kedy sa presadil Stefan Marinkovič a jeho zásah sa napokon javil ako víťazný pre Podbrezovčanov. V súboji outsiderov B-tím Pohronia cestoval na pôdu poslednej Žarnovice. Už v polovici prvého polčasu prehrávalo Pohronie 2:0, v 28. minúte ale znížil Blahút a ten istý hráč aj v 89. minúte vyrovnal na 2:2. Ani jeho dva góly však napokon na bod nestačili, keď v 90. minúte posunul na posledné miesto v tabuľke Pohronie Štefanka gólom na 3:2. Nečakané bolo, že prvé body stratil vedúci Martin a to v súboji s Čadcou.

IV. liga – juh – 6. kolo

Sériu troch výhier ťahá B-čko zvolenskej Lokomotívy. Tento raz mu za obeť padla Revúca, o tri body sa pričinil dvomi presnými strelami Mohamed Amer Aborig. Jupie naposledy rozbilo Divín 9:0, no teraz mu trošku ,,pristrihol krídelká“ Poltár. Nedeľňajší súboj rozhodol v úplnom závere Mário Sendrei. Mierne zaváhanie Medzibrodu využilo Fiľakovo, ktoré sa po najtesnejšom triumfe nad Vinicou dostalo na pomyselný ligový trón. O tom rozhodol v 16. minúte Halaj.

V. liga – skupina C – 6. kolo

Tímom z nášho regiónu sa v 6. kole darilo. Šalková, Brusno – Ondrej aj Rakytovce bodovali naplno a úspešne dýchajú na chrbát vedúcim Štiavnickým Baniam. Šalková sa v piatok postarala o prvú prehru Hontianskych Nemiec a to od 17. minúty prehrávala. Po dva góly dali Palovič s Mikulcom a otočili zápas a posunuli sa na druhú pozíciu. Raky taktiež vyhrali trojgólovým rozdielom, keď v Lovči skórovali Murín, Schmidtmayer a Fojtík. Brusno – Ondrej sa nachádza hneď za druhou Šalkovou a to len vinou horšieho skóre. Na výbornú zvládol aj súboj s Partizánom Čierny Balog, kde rozhodol o triumfe už za 34. minút gólmi Parobeka a Šagáta. Predposledný Priechod v nedeľu privítal v derby stretnutí posledné Selce. Od 17. minúty vyhrával gólom Chrobáka, do polčasovej prestávky stihol vyrovnať Túry. V 57. minúte naklonil misky váh na stranu Seliec Mořingl, keď sa nemýlil z bieleho bodu. Následne však oslabil Karol Rakyta Selce červenou kartou a možno aj to bolo dôvodom prečo sa podarilo domácim vyrovnať na konečných 2:2. V 85. minúte totiž ďalší pokutový kop v zápase premenil dvojgólový strelec Andrej Chrobák. Následne ešte prišlo ďalšie vylúčenie na strane hostí pre Mořingla ale to na výsledku nič nezmenilo. Nedarilo sa len Sásovej, tá na horúcej pôde lídra prehrala tesne 1:0 gólom Petra Michaleka z úvodu druhého polčasu.

I. trieda – 6. kolo

V 6. kole sa zrodilo veľké prekvapenie, keď vtedajší líder Slovenská Ľupča vysoko podľahol Valaskej. Po štvrťhodine hry dokonca vyhrávala gólom Jána Urbančoka a to až do 64. minúty, ale futbalisti Valaskej otočili v rozmedzí 64-tej až 80-tej minúty nepriaznivý stav. Toto zaváhanie Ľupče využil Jakub, ktorý sa vyšvihol na prvé miesto, keď zdolal Jasenie. Otvárací gól prišiel až v závere prvého polčasu, keď skóroval Matej Pánik. Za hostí dokázal vyrovnať zo štandardky Peter Piliar v 61. minúte. Jakub ukázal svoju kvalitu a v záverečných minútach rozhodol o troch bodoch Rudolf Rubint a poistku pridal dvojgólový Pánik. Rezerva Šalkovej sa postarala o poriadny výprask a len o druhú prehru Michalovej v sezóne. Brankára Michalovej prekonal Baran, následne Štubian a celý druhý polčas bol exhibíciou Martina Štulajtera, ktorý v ňom stihol zaznamenať hetrik.

II. trieda skupina A – 6. kolo

Podkonice sú po víkende novým lídrom tabuľky, keď presnými zásahmi Francistyho a Patráša zdolali Malachov. B-čko Seliec bolo blízko k druhému trojbodovému zisku, keď po góle Olberta a dvoch presných trefách Radoša vyhrávalo s Hiadeľom v 56. minúte už 3:1 a mohlo sa postarať o jeho prvú porážku v tomto ročníku, no napokon sa muselo uspokojiť s remízou. Napívaný súboj sa konal medzi Králikmi a Mičinou. Favorit vyhrával 2:0 už po 13-tich minútach stretnutia vďaka Holmíkovi a Plavcovi. Hosťom sa však podarilo v druhej 45-minútovke znížiť zásluhou Smäda a následne aj vyrovnať v 71. minúte Karkalíkovi. O troch bodoch rozhodol v 87. minúte hrdina zápasu Marek Holmík. Tajov nezaváhal proti Ľubietovej a odsunul ju na poslednú priečku.

II. trieda skupina B – 4. kolo

Sihla si pripísala prvú výhru v sezóne, o ňu sa postaral gólom zo 48. minúty Rončák. Pohronská Polhora tak naďalej ostáva na chvoste ligového pelotónu. V derby druhého s prvým sa viac darilo ešte vtedy druhej Dolnej Lehote, ktorá ako jediná ostáva neporazená a vďaka dvom gólom Milana Kazára je novým lídrom tabuľky.

Sihla – Pohronská Polhora 1:0
Polomka – Pohorelá 2:2
Dolná Lehota – Heľpa 2:0
Beňuš – Tatran Čierny Balog B 5:4

1. TJ Partizán Dolná Lehota 4 3 1 0 15:3 10
2. ŠK Heľpa 4 3 0 1 12:8 9
3. TJ Mladosť Pohorelá 4 2 1 1 7:4 7
4. TJ Tatran Čierny Balog 3 2 0 1 16:5 6