Futbalisti Banskej Bystrice sa nachádzajú v čoraz väčšej priepasti. O prvý bodový zisk v tejto sezóne sa zverenci trénera Ľubomíra Faktora pokúsili v Senci, ktorý by v prípade zisku troch bodov predbehli a odpútali sa zo dna tabuľky.

ŠK Senec vs. FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 42. Hlavatovič (11m), 82. Tomovič. ŽK: Hlaváč – Pančík, Gaško, Nikolič. Zápas sledovalo v Senci 293 divákov.

Zostava ŠK Senec: Kostolanský – Oravec, Tomovič, Ngeyitala Lola, Pastrnek, Hlavatovič, Prágai (85. Hlaváč), Bališ (75. Libič), Ondra, Pyclík (58. Winkler), Huszár

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Vodecký (80. Mazič), Rejdovian, Snitka, Kostadinov, Garagič, Gaško, Pančík, Had (57. Nikolič), Willwéber, Savič

FK Dukla Banska Bystrica - MFK Lokomotiva Zvolen futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Futbalisti Dukly cestovali na zápas 6. kola do Senca, ktorý sa nachádzal na predposlednom mieste v tabuľke. Bola to teda dobrá príležitosť získať prvé body. Viac gólových šancí si v prvom polčase vypracovali domáci hráči, v druhej polovici polčasu sa k slovu viac dostávala aj Dukla, ale napokon i tak inkasovala ako prvá. V 42. minúte senecký kapitán Hlavatovič premenil pokutový kop a to bol pre Bystričanov klasický nepríjemný gól do šatne.

V druhom polčase mal viac z hry opäť Senec, ktorý bol odmenený gólom na 2:0 v 82. minúte. Peknú akciu zakončoval Tomovič. Banská Bystrica sa nezmohla na zkorigovanie výsledku, pripísala si šiestu prehru v rade a Senec sa navyše od nej odpútal na rozdiel piatich bodov.

Už v sobotu 12. septembra privítajú zverenci trénera Ľubomíra Faktora na Štiavničkách rezervu Spartaka Trnava. Úvodný výkop je naplánovaný na 16.00 hod.