Ani veľké horúčavy nezabránili tomu, aby bol uplynulý víkend bez futbalu. Prinášame Vám kompletný sumár nižších súťaží.

Doxxbet liga – skupina západ – 2. kolo

Banskobystrická Dukla vstúpila do súboja so žilinským B-čkom aktívne, napriek tomu sa už v šiestej minúte ujali vedenia hostia presným zásahom Drbúla. V druhom polčase pokračoval atraktívny ofenzívny futbal na oboch stranách, ale Dukle nie a nie to tam padnúť a tak prišiel trest za nepremenené šance v podobe gólu Jánošíka na 0:2. Denis Urgela ešte v závere potešil domácich 440 divákov utešenou ďalekonosnou strelou z vyše 30-tich metrov, ale na viac ako na korigovanie výsledku sa už červeno-bieli nezmohli. Preto sú po úvodných dvoch zápasoch na poslednom mieste. A-tím Pohronia je na tom o poznanie lepšie, ešte neprehral a v sobotu si delil body v Senci za bezgólovú remízu.

Doxxbet liga – skupina východ – 2. kolo

Vo východnej skupine Doxxbet ligy sa cez víkend roztrhlo vrece s výsledkami 3:0. Okrem iného na seba narazili dve Lokomotívy – košická so zvolenskou. Polčasové vedenie Zvolenu 0:1 zariadil Radoslav Kamenec. Tesne po uplynutí hodiny hry sa však Košičania dočkali vyrovnania zásluhou Patrika Zajaca. Nerozhodné skóre až tak dlho nevydržalo, v 79. minúte Andrej Kamendy ako správny kapitán zvolenského celku premenil pokutový kop. A tri body Zvolenčanov spečatil v 90. minúte druhým gólom Kamenec, a aj preto sú na čele tabuľky.

III. liga – 2. kolo

Darilo sa Kremničke, ktorá má po dvoch stretnutiach na konte plný počet bodov bez inkasovaného gólu. O najtesnejšie víťazstvo v dueli s Detvou sa postaral už v piatej minúte Peter Výlupok. Rovnakým pomerom vyhrala aj rezerva Podbrezovej v Čadci. Tam sa stal hrdinom zápasu Adam Hvolka, a to gólom z 84. minúty. Naopak, nedarí sa B-čku Pohronia, ktoré prehralo aj druhý zápas. Keď Námestove v 41.minúte premenil penaltu na 1:1 Tomáš Macejko, vyzeralo to pre Pohronie nádejne. Domáci ale v nasledujúcich minútach nedali pohronskému celku šancu a nakoniec zvíťazili 4:1.

IV. liga – juh – 2. kolo

Fiľakovo tesne dokázalo zdolať B-čko zvolenskej Lokomotívy gólom Atillu Botoša zo 73. minúty. Jupie malo druhý pokus na zisk troch bodov a to v nedeľu vo Vinici. Do zápasu vstúpil podlavicko-badínsky tím úspešne, v 16. minúte otvoril skóre Peter Zehnal, o šesť minút na 0:2 zvýšil Juraj Veselovský. Prakticky už v úvode druhého dejstva bolo po zápase, pretože v 46. minúte sa presadil Ďurta a v 50. sa druhýkrát trafil Veselovský. Bola z toho teda jednoznačná výhra Jupie 0:4, ktorá bola náplasťou na prehru v úvodnom kole s momentálne vedúcimi Slovenskými Ďarmotami. Na opačnom konci tabuľky sa nachádza Veľký Krtíš, ktorý práve s Ďarmotami v nedeľu inkasoval debakel.

V. liga – skupina C – 2. kolo

V piatej lige pútalo pozornosť sobotňajšie derby domácej Šalkovej s Rakytovcami. Raky otvorili skóre už v tretej minúte zásluhou Černíka, no už v piatej minúte po Palovičovom zásahu bolo vyrovnané. Mikulec ešte do polčasu poslal Šalkovú do vedenia a druhá 45-minútovka patrila jednoznačne domácim. Presadil sa Chovanec, druhý raz Palovič a v závere Zimnikoval. Aj keď to v úvode s Rakytovcami vyzeralo nádejne, domov odišli naprázdno a navyše s debaklom. Hontianske Nemce hostili Sásovčanov, ale neboli veru dobrými hostiteľmi. Už v druhej a následne aj v 13. minúte zaťažil konto Petra Butáša Ján Rerich. Na začiatku druhého polčasu dal nádej Sásovej gólom na 2:1 Andrej Dubovický, no o necelých desať minút zavŕšil hetrik Rerich. V 89. minúte sa pridal Janovský, na 2:4 z pohľadu Sásovej uzatváral skóre v úplnom závere Choma. A tak Sásová nenadviazala na výhru s Čiernym Balogom z úvodného kola. Selce v prestrelke nestačili na Čierny Balog. Ani dva góly Mořingla, jeden od Túryho a Mesíka nestačili na body. V bláznivom zápase boli k videniu okrem desiatich gólov tri penalty v priebehu štvrtej až 34-tej minúty, či hetrik Jozefa Auxta. Selce sú bez zisku bodu na poslednom mieste. Brusno sa zatiaľ drží veľmi dobre a ešte neochutnalo trpkosť prehry. Tentoraz zdolalo doma Lieskovec vďaka Matejovi Parobekovi, ktorý sa presadil ako jediný a to v 66. minúte.

I. trieda – 2. kolo

V prvej triede sa darilo Jakubu, napriek tomu, že v dvadsiatej minúte ju oslabil vylúčením Chrenovský. Ešte pred tým stihol dať úvodný gól a šesť minút po jeho vylúčení Čief zvýšil na 2:0. Kútik mohol zvýšiť v 33. minúte už na 3:0, no to by musel premeniť pokutový kop. To ho nemuselo mrzieť pretože v druhom polčase sa presadil druhýkrát jeho spoluhráč Čief a následne Kútik druhý pokus z penalty už premenil a uzavrel na 4:0. Ešte vyššie skóre priniesol súboj Poník a Šalkovej B, ktorá vyfasovala poriadnu nakladačku a aj preto je posledná. Za zmienku stoja najmä štyri góly Poničana a Kubašiaka. Slovenská Ľupča je na lídrom tabuľky, naposledy rozbila Jasenie.

II. trieda skupina A – 2. kolo

B-čko Seliec nemalo šancu v súboji s Harmancom, jediný čestný gól zaznamenal znižujúc na 1:6 pokutového kopu Milan Styk. Malachov si delil body s Hronsekom. O výsledku sa rozhodlo v závere stretnutia, v 77. minúte poslal hostí do vedenia Marek Martinec, v záverečnej 90. minúte zachránil domácim bod z penalty Lukáš Dvorský. Malachov je teda lídrom tabuľky. Pozornosť pútalo derby tímov, ktoré v uplynulej sezóne boli najväčšími súpermi v boji o titul. Králiky hostili Tajov. Polčasové vedenie Králik 1:0 zariadil Handzuš. Druhý polčas už ovládli domáci na celej čiare a nasúkali súperovi ďalších päť kúskov. Presadili sa Brašeň, Cibuľka, Dlhoš, Lysina a skóre 6:0 uzatvoril Habány. Treba dodať, že Tajov ešte neokúsil chuť víťazstva, Králiky tiež už nie sú také suverénne ako tomu bolo v minulom ročníku.

Hiadeľ – Dúbravica 3:1
Králiky – Tajov 6:0
Riečka – Staré Hory 6:2
Harmanec – Selce B 8:1
Podkonice – Mičiná 1:1
Malachov – Hronsek 1:1