Po vyše desiatich rokoch v najvyššej súťaži sa na banskobystrické Štiavničky vrátila druhá futbalová liga. Prvý domáci zápas sezóny ale nepriniesol hráčom Dukly prvé body.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina B 1:2 (0:1)

Góly: 90. Urgela – 6. Drbúl, 70. L. Jánošík. ŽK: 42. Bašović, 62. Nikolić, 66. Willwéber – 58. Michlík. Zápas sledovalo 440 divákov.

Zostava FK Dukla: Maťašovský – Vodecký (74. Hric), Nikolić, Had, Savič, Kostadinov, Willwéber, Snitka, Garagić, Bašović (67. Urgela), Šovčík (46. Gombala).

Zostava MŠK Žilina B: Mandous – Michlík (90. Beniač), Hancko (84. Šmehíl), Tlacháč, Ďuratný, Drbúl, Kopičár, Vallo (87. Puček), Václavik, L. Jánošík, Pobijak.

FK Dukla Banska Bystrica - MSK Zilina B, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Do zápasu aktívnejšie vstúpili Bystričania, z vnútra pokutového územia to skúšal Kostadinov, po zblokovanej strele nenamieril medzi tri žrde z dorážky Garagič. O pár sekúnd narobil žilinskému brankárovi problémy Bašovič, ale ani jeho pokus sa neujal. Už v šiestej minúte hostia založili protiútok, Michlík našiel v blízkosti bystrickej brány Marka Drbúla a z ničoho nič sa žilinské B-čko ujalo vedenia. Duklu táto rana pod pás nezložila, práve naopak. Naďalej pokračovala v ofenzíve, smerom dopredu a bola kreatívna a nebezpečná. Aj ďalšia príležitosť patrila práve červeno-bielym. Tesne po uplynutí polhodiny hry sa predviedol sólom z vlastnej polovice až k súperovej bráne Kostadinov. Následne pripravil loptu ako na zlatom podnose pre Garagiča a veľkú šancu zmaril sklzom vracajúci sa kapitán hostí Ďuratný. Vzápätí na druhej strane pohrozili hostia opäť po brejkovej situácii. Na jej konci hľadal Drbúl dobre postaveného Jánošíka, ale skvelo zasiahol brániaci Had. Tieto chvíle patrili pre zmenu hosťom, brankár Dukly Maťašovský neisto zasiahol po rohovom kope Žilinčanov mohol ďakovať Václavíkovi, že netrafil odkrytú bránu. V závere prvého polčasu mohlo byť vyrovnané. Znovu úradoval Kostadinov, obišiel dvoch protihráčov a jeho strela rozzvonila žrď. Ďalšia nevyužitá šanca znamenala polčasové manko 0:1 pre Bystričanov.

FK Dukla Banska Bystrica - MSK Zilina B, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.

Už v 53. minúte z toho mohlo byť dvojgólové vedenie šošonov, Tlacháčov ďalekonosný pokus azda z tridsiatich metrov len tesne minul priestor troch žrdí. Ešte v tom istom hracom čase dal o sebe vedieť na druhej strane Bašovič, ale výborne zasiahol gólman Mandous. Vzápätí prišla po centri hlavička Garagiča, ale Mandous si stále držal čisté konto. Pred uplynutím hodiny hry sa sám rútil na bránu aktívny bystrickí Garagič, ale ani táto tutovka neznamenala vyrovnanie. Na opačnej strane následne operoval vo veľkom vápne Jánošík, keď poslal loptu na kopačku Valla, no nádeje Dukly podržal výborným zákrokom Maťašovský. No prišla 69. minúta a druhý presný zásah žlto-zelených. Nedorozumenie v rozohrávke potrestal Jánošík, ktorý sa v samostatnom úniku nepomýlil. O štyri minúty mohlo byť po zápase, keby Jánošík strieľajúc z blízka z pravej strany prekonal bystrického strážcu svätyne. Maťašovský predviedol ďalší kvalitný zákrok, tento raz nohou. Žilinčania boli na koni, Drbúl sa o minútu dostal do bezprostrednej blízkosti, ale ani on na Maťašovského nevyzrel. V závere už Dukle chýbala kreativita vo finálnej fáze, aj keď snaha sa jej nedala uprieť. V nadstavenom čase predsa potešil 440 prítomných divákov, ktorí sa mali na čo pozerať, Denis Urgela. Výstavný kúsok zaznamenaný z vyše 30-tich metrov bol aspoň malou náplasťou pre banskobystrických futbalistov a fanúšikov.