Po zimnej prestávke sa uplynulý sviatočný víkend začali nižšie súťaže. Prinášame vám kompletný sumár z úvodných jarných kôl.

Doxxbet liga – skupina západ – 22. kolo

V stretnutí Žiliny s Pohroním bolo vymaľované prakticky za dvadsaťjeden minút. V piatej minúte poslal žlto-zelených do vedenia Bojan Letič, ale približne o štvrťhodinku bolo vyrovnané zásluhou Viktora Bališa. Odvtedy sa skóre nezmenilo. Pohronie ukončilo základnú časť na výbornom druhom mieste. Na prvenstve Borčíc sa nemohlo zmeniť nič, tie si mohli dovoliť prehrať s Dunajskou Lužnou. Jediný výsledok, ktorý nebol tesný, sa zrodil v Nitre. Tá poľahky zdolala Šaľu, napriek tomu, že na úvodný gól sa čakalo až do 70. minúty. Zápas AFC Nové Mesto nad Váhom – FK Dukla Banská Bystrica bol pre virózu v kabíne domáceho celku preložený na utorok 29. marca. Bystričanom ale už v danom zápase nepôjde o nič, pretože aj v prípade výhry sa už nemôžu prebojovať do top 6.

Doxxbet liga – skupina východ – 22. kolo

V záverečnom kole Zvolenčania privítali Poprad, skóre otvoril až v 54. minúte domáci Miroslav Daško. Vzápätí o pár sekúnd sa mohlo začať od nuly, keď vyrovnal na 1:1 Tomáš Peciar. Obrat v prospech východniarov dokonal v 77. minúte Róbert Ujčík, no ani to nestačilo FK Poprad na postup. Zo šiesteho miesta postupuje Bardejov, z piateho miesta košická Lokomotíva aj vďaka dôležitej výhre v Rimavskej Sobote. Ostatné tímy mali postup istý už skôr.

10. OFK Teplička nad Váhom 20 3 4 13 14:38 13
11. MŠK Rimavská Sobota 20 2 3 15 14:42 9(-3)
12. MFK Dolný Kubín(odstúpené) 0 0 0 0 0:0 0

Tipos III. liga – Stred – 16. kolo

Kremnička sa v druhom kole jarnej časti predstavila v Žarnovici. Po 23. minútach prehrávala po premenenej penalte Laurova. Vlastným gólom sa prezentoval v 52. minúte Víglaský, čím dopomohol Kremničke k obratu v stretnutí, keďže skórovali ešte Ševčík s Urgelom. Po výhre v Bytči v predošlom kole si tak pripísala druhú výhru na pôde súpera v rade. Tím Pohronia si pripísal prvý bod v sezóne, predposledná Bytča prekvapivo porazila Kalinovo a bodoval aj ďalší z tímov zo spodku tabuľky – Lučenec. B-čko Podbrezovej si delilo body v Detve za remízu 1:1, aj keď skórovalo dvakrát. Úvodný gól strelil totiž do vlastnej brány v 23. minúte Andrič a aj keď o štyri minúty vyrovnal Tyčiak, na viac sa už železiari nezmohli.

IV. liga – juh – 14. kolo

Pre zvolenskú Lokomotívu nebola trinásta minúta nešťastná, keďže zásah Ľubomíra Vranu sa nakoniec javil v súboji s Veľkým Krtíšom ako víťazný. Rovnakým výsledkom 1:0 podľahlo Jupie Slovenským Ďarmotám. O to sa postaral Nilaš a to rovno v úvodnej minúte. Bodovali najslabšie celky v lige – Divín a Málinec, nezakopol ani líder z Fiľakova.

V. liga – skupina C – 14. kolo

Úvod jarnej časti vyšiel Rakytovciam nad očakávania. Súboj so Selcami odštartoval vlastný gól hostí, konkrétne Petra Slobodníka. Potom sa naplno rozbehol gólostroj domácich. René Turčan zaznamenal hetrik, dva góly vsietil Daniel Kohút, o jeden sa postaral Peter Murín. Raky poskočili z tretej pozície na druhú a to aj vďaka derby prvého s druhým, v ktorom domáca Šalková porazila Štiavnické Bane. A to napriek tomu, že prehrávala už od siedmej minúty gólom Mareka Penksu. Chovanec ale vyrovnal už v 20-tej minúte a následne skóroval ešte dvakrát Palovič a raz Rusnák. Výhru lídra uľahčil svojim vylúčením v 66. minúte hosťujúci Dlhoš. Nedarilo sa Sásovej, ktorá padla na predposlednú priečku po prehre v Čiernom Balogu, ktorú zariadil v 58. minúte z penalty Miroslav Giertl.

I. trieda – 14. kolo

V úvodnom kole jarnej časti prvej triedy nezaváhali prvé tri tímy – Jakub, Bacúch, ani Slovenská Ľupča. Jakub nemal problém zdolať Tatran Čierny Balog. Po polčase bolo vymaľované po dvoch presných zásahoch Bielika a takisto Pánika, stav bol 4:0. V druhom polčase si dal vlastenca domáci Mišány, ale posledné slovo mal Kútik v 75. minúte. Ľupča si poradila rovnakým výsledkom 5:1 s rezervným tímom Šalkovej. Strojcami jej výhry boli Selecký, Holécy (z penalty), Braučok, Zehnal a Hermánek. Čestný gól na 1:5 v závere dával za hostí Štulajter.

II. trieda skupina A – 14. kolo

Posledný tím súťaže Staré Hory bodovali štvrtýkrát v sezóne po remíze s Hornými Pršanmi. Predposledná Ľubietová na rozdiel od Starých Hôr nedopadla tak ružovo. Narazila na vedúce Podkonice, od ktorých vyfasovala sedem gólov. V súboji Hronseka so Selcami sa zaskvel za hostí štyrmi gólmi Pavol Olbert, jeden pridal Ivan Mesík. Derby druhého Hiadeľa a tretieho Tajova malo zaujímavý vývoj skóre. Zaujímavosťou je, že tri zo štyroch gólov padli z pokutových kopov. V 29. minúte z neho otváral skóre Pavol Vajs, na druhej strane kontroval už o dve minúty Richard Ševčík. V 82. minúte sa presadil za Tajov Daniel Balon a už to vyzeralo, že rozhodol zápas. Ale prišla 90-ta minúta a s ňou ďalšia premenená penalta Vajsa, ktorá spečatila remízu 2:2.

Podkonice – Ľubietová 7:0
Horné Pršany – Staré Hory 2:2
Riečka – Dúbravica 2:2
Hronsek – Baláže 0:5
Hiadeľ – Tajov 2:2
Harmanec – Mičiná 3:2
Malachov – Králiky : odložené

1. FK Podkonice 14 12 1 1 59:13 37