Aj uplynulý víkend boli na programe zápasy v nižších súťažiach. Prinášame Vám kompletný sumár z posledného hracieho kola.

Doxxbet liga – skupina západ – 3. kolo

V nedeľu doobeda mala Dukla tretí pokus na zisk nejakých tých bodov. Na štadióne B-čka bratislavského Slovana sa Bystričanom podaril skvelý vstup do zápasu, keď sa už v druhej minúte trafil Garagič. Ešte pred uplynutím polhodiny hry sa však presadil Matejka a mohlo sa začať prakticky od začiatku. V 51. minúte sa porúčal z trávnika bystrický futbalista Savič za druhú žltú kartu a oslabil tak svoj tím. To dokázala rezerva Slovana využiť, keď v 77. minúte rozhodol o tesnej výhre 2:1 Hubert. Pre Slovan to bola prvá výhra v novom ročníku, Dukla sa topí bez bodu na dne tabuľky. Report aj s videom z tohto zápasu nájdete tu. Darilo sa A-čku Pohronia. O jeho výhru 2:0 sa v nedeľu postaral dvomi presnými zásahmi Ján Nosko a rázom sa pohronský celok ocitol na čele tabuľky.

Doxxbet liga – skupina východ – 3. kolo

Vedúci Zvolenčania privítali v sobotu podvečer predposlednú Rimavskú Sobotu. O ďalších troch bodoch rozhodli už v prvom polčase. Postupne sa presadili Erik Leiner, Michal Kamenčík a Oliver Špilár. Možno by sa zápas vyvíjal inak keby v 13. minúte premenil pokutový kop hosťujúci Peter Petrán. Ale nestalo sa a Lokomotíva ma na konte plný počet bodov, jej sobotňajší súper Rimavská Sobota, sa ocitla na chvoste ligového pelotónu.

III. liga – 3. kolo

Po treťom kole až päť tímov má na konte plný počet bodov. Medzi nimi sa nachádza aj Kremnička a rezerva Podbrezovej. Kremnička si poradila s Čadcou, keď skóre otvoril v 21. minúte Lukáš Laksik. Už o pár sekúnd vyrovnal Šebík, ale v závere polčasu ešte stihol na 2:1 upraviť Ján Kostúrik. Ten sa presadil aj v druhom polčase a asi najviac prispel k zisku ďalších troch bodov. Rezerva Podbrezovej rozhodla o víťazstve už v prvom dejstve, keď konto súpera zaťažili Marek Dobranský a Juraj Pančík. V úplne inej situácii sa nachádza B-čko Pohronia, ktoré sa nachádza na predposlednom mieste. Naposledy podľahol Liptovskej Štiavnici. O čestný zásah sa postaral v 48. minúte Ivan Pařenica znižujúc na konečných 1:4. Pre hostí to bola prvá výhra v sezóne.

IV. liga – juh – 3. kolo

Jupie si pripísalo druhú výhru v rade, pričom ani tentokrát neinkasovalo. Hrdinom duelu sa stal dvojgólový Oliver Ďurta. Silné Slovenské Ďarmoty stratili prvé body a to so zvolenskou Lokomotívou. Od 38. minúty síce vyhrávali gólom Nikolaja Havrilu, no v 77. Jozef Malatinec zariadil cenný bod pre Zvolen. Na čele tabuľky je suverénny Medzibrod, ktorý uštedril Divínu debakel, ktorý by bol vysoký aj na hokej.

V. liga skupina C – 3. kolo

V Selciach sa 200 prítomných divákov v súboji s Hontianskymi Nemcami gólu nedočkalo. Selce ešte v tomto ročníku nevyhrali, Hontianske Nemce naopak neprehrali. Brusno zostáva neporazené aj po treťom zápase sezóny. V Sásovej vyhrávalo po polčase gólom Adama Pančušku. Na začiatku druhého polčasu zvýšil na 0:2 Tomáš Dutka a domáci sa už zmohli len na korigovanie výsledku na 1:2 Marekom Jobkom v 68. minúte. Report z tohto zápasu aj s bohatou fotogalériou nájdete tu. Rakytovce si chceli napraviť chuť po debakli 5:1, ktorý inkasovali v Šalkovej. V sobotu hostili Čierny Balog. Partizán viedol od 28. minúty presným zásahom Michala Mózera, za domácich ešte do polčasu vyrovnal René Turčan. Mário Auxt bol hráčom, ktorý hosťom prinavrátil vedenie v 65. minúte. Už o dve minúty bolo po druhýkrát vyrovnané vďaka Filipovi Sylvestrovi, takže Partizán sa dlho z vedenia netešil. Hrdinom sa napokon stal Daniel Schmidtmayer, ktorý v 86. minúte zariadil tri body pre raky. Šalková je lídrom tabuľky pred Brusnom – Ondrejom po tom ako si ľahko poradila s Repištím. Juraj Chovanec a Lukáš Palovič zariadili už v prvej 45-minútovke dvojgólové vedenie. Druhý menovaný sa presadil v druhom polčase ešte raz a stanovil výhru Šalkovej 0:3.

I. trieda – 3. kolo

Šalková B zaznamenala prvú výhru v tomto ročníku a trochu prekvapujúco s Valaskou, pre ktorú to bola zase prvá porážka. Ondrej Pribula zariadil pre Valaskú vstup do zápasu ako z rozprávky, keď sa presadil už v 4. minúte. Šalková otočila zápas na začiatku druhého polčasu. V 48. minúte vyrovnával na 1:1 Jozef Tenkel a v 52. dal víťazný gól Tomáš Tuček. Jakub si podelil body s Hroncom a zostáva neporazený. Slovenská Ľupča sa nachádza na druhom mieste a na Bacúchu bola blízko k výhre. V 75. minúte ju poslal do vedenia Martin Giertl, no v 82. rozhodol o deľbe bodov Tomáš Giertl.

II. trieda skupina A – 3. kolo

Tajov konečne zaznamenal výhru a to poriadnu. Najviac dal osebe vedieť pri debakli Malachovu 7:1 štvorgólový Michal Targoš. Králiky si taktiež s prehľadom poradili s Dúbravicou. Hetrik zaznamenal Marek Holmík, dvakrát skóroval Tomáš Handzuš a skóre 2:6 uzavrel Ján Brašeň. Selce B odohrajú svoje stretnutie s Podkonicami 27. augusta, dovtedy ostávajú na poslednej priečke.

II. trieda skupina B – 1. kolo

V nedeľu odštartovala aj B-skupina druhej triedy. Polomka sa postarala o najjednoznačnejší výsledok kola, keď uspela na Pohronskej Polhore. O troch bodoch sa rozhodlo až v druhom polčase a to vďaka dvom gólom Miroslava Berkyho a jednému presnému zásahu Martina Pokoša. Heľpa v prestrelke tesne uspela s Beňušom, Pohorelá zase na Sihle a Dolná Lehota sa rozišla so Šumiacom nerozhodne.

Pohronská Polhora – Polomka 0:3
Dolná Lehota – Šumiac 1:1
Heľpa – Beňuš 4:3
Sihla – Pohorelá 1:3

1. TJ Tatran Polomka 1 1 0 0 3:0 3
2. TJ Mladosť Pohorelá 1 1 0 0 3:1 3
3. ŠK Heľpa 1 1 0 0 4:3 3
4. TJ Partizán Dolná Lehota 1 0 1 0 1:1 1