V rámci 3. kola Doxxbet ligy skupiny západ cestovali futbalisti Banskej Bystrice do Bratislavy, kde ich čakala rezerva Slovana. Ani jednému vstup do nového ročníka nevychádza podľa predstáv, obidve mužstvá mali na svojom konte po dvoch dueloch nula bodov a krčili sa na posledných miestach tabuľky.

ŠK Slovan Bratislava futbal – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1)

Góly: 28. Matejka, 77. Hubert – 2. Garagič. ŽK: Matejka, Valašik – Zečevič, Savič, Nikolič, Kostandinov. ČK: Savič (Banská Bystrica). Zápas sledovalo v Bratislave 325 divákov.

Zostava ŠK Slovan Bratislava futbal: Valašik – Ďuriš, Lády, Čikoš, Malý, Matejka (83. Sokol), Gašparovič, Peltier (64. Sabo), Lásik, Záhumenský, Kotula (30. Hubert)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Vodecký, Savič, Kostadinov, Nikolič, Willwéber, Snitka, Urgela (55. Pančík), Garagič, Zečevič (70. Hric), Šovčík (89. Šufliarský)

FK Dukla Banska Bystrica - MSK Zilina B, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Ani druhý tohtosezónny gól Harisa Haragiča Dukle na body nestačil

Jasným favoritom tohto duelu boli domáci futbalisti, ktorí nastúpili aj s hráčmi ako Peltier, Čikoš, Lásik či s bývalým hráčom Dukly Záhumenským. V drese hostí chýbal okrem dlhodobo zraneného kapitána Boroša aj skúsený stopér Had. Futbalisti Dukly aj napriek týmto stratám nastúpili do svojho tretieho zápasu v sezóne vynikajúco. Už v druhej minúte sa ujali vedenia vďaka letnej posile, len 20-ročnému rakúskemu zakončovateľovi Garagičovi, ktorý strelil svoj druhý gól v ročníku. V 28. minúte však bolo vyrovnané, za domácich sa presadil Robert Matejka. Do konca prvého polčasu už prítomní diváci gól nevideli a do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu 1:1.

Nová jednotka v bránke vojakov Maťašovský inkasoval rovnako ako proti Žiline dva góly

Do druhého dejstva vstúpili obidve mužstvá s cieľom streliť minimálne jeden gól a pripísať si na svoje konto vôbec prvé víťazstvo v tomto ročníku Doxxbet ligy. Veľký škrt cez rozpočet dostali hosťujúci hráči v 51. minúte, kedy hlavný rozhodca Pavel Ochotnický ukázal Savičovi druhú žltú a zároveň červenú kartu a ten musel predčasne mieriť pod sprchy. V 55. minúte sa na ihrisko dostal v drese Dukly Michal Pančík, ktorý vystriedal Urgelu a pripísal si tak prvý štart v drese vojakov po návrate z Podbrezovej. Hostia odolávali domácim až do 77. minúty. Práve vtedy sa presadil striedajúci Martin Hubert a poslal Slovan prvýkrát v zápase do vedenia. Domáci futbalisti si už tesné vedenie ustrážili a na svoje konto si pripísali vôbec prvé tri body. Naopak hosťujúci zverenci Ľubomíra Faktora sú v kríze, z troch stretnutí majú na svojom konte nula bodov a so skóre 3:8 sa krčia na dne súťaže.

Svoje prvé body si bude môcť banskobystrická Dukla pripísať už v sobotu 22. augusta, kedy na Štiavničkách privítajú futbalistov Pohronia. Výkop je naplánovaný na 16.30 hod. Ešte pred tým, konkrétne v stredu 19. augusta, odohrajú duel v Slovnaft Cupe, kde si v rámci 2. kola zmerajú sily s ŠK Báhoň.