Prinášame vám pravidelný výsledkový sumár z nižších futbalových súťaží.

Fortuna liga – 26. kolo

Železiari sa nachádzali pred 26. kolom na deviatej pozícii a v sobotu chceli nadviazať na domácu výhru s Michalovcami 2:0. Do cesty sa im postavil posledný tím tabuľky MFK Skalica. Lepší vstup do stretnutia mali Záhoráci, keď v 26. minúte rozvlnil sieť Michal Jakubek a ešte pred polčasovou prestávkou sa  k nemu pridal Martin Dobrotka. Plameň nádeje na bodový zisk Podbrezovej rozdúchal už v úvode druhého dejstva Jaroslav Kostelný, avšak na viac sa už jeho tím nezmohol a podľahol Skalici 2:1.

Doxxbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 2. kolo

V skupine o postup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže si ani na druhý pokus Pohronie nepripísalo plný bodový zisk. V uplynulom kole nestačilo na košickú Lokomotívu, tento raz sa rozišla zmierlivo s tou zvolenskou, keďže v nedeľu v poobedňajších hodinách v Dolnej Ždani gól 342 divákov nevidelo.

Doxxbet liga – skupina o zotrvanie v II. lige západ – 2. kolo

V 2. kole skupiny o zotrvanie v lige sa vôbec nedarilo hosťom. Dukla sa drží stále na špici minitabuľky. V sobotu na Štiavničkách v súboji s Novým Mestom nad Váhom zariadil ďalšiu výhru Bystričanov Belmin Vila. V 75. minúte premenil nariadený pokutový kop a to bol jediný presný zásah tohto stretnutia. Trnavský Spartak odsunul na zostupovú priečku Šaľu, druhým aktuálne zostupujúcim by bol Senec.

TIPOS III. liga – Stred – 18. kolo

Šesťzápasová séria Kremničky bez prehry a zároveň šnúra štyroch víťazných zápasov skončila v sobotu v Čadci. V 28. minúte Šebík otvoril strelecký účet Čadce, no Kostúrik stanovil polčasový výsledok 1:1. V druhom polčase sa triafali už len domáci. Druhý gól dal Šebík a ďalšie dva pridal Kubica. Favorizovaná Podbrezová v nedeľu vyhrávala v Novej Bani od 35-tej minúty vďaka Romanovi Sablerovi. V 57. minúte na konečných 1:1 vyrovnal Bartoš. Pohronie nestačilo na Liptovskú Štiavnicu, zmohlo sa len na korigujúci gól Karáska z 84. minúty na 1:2. Prekvapením bolo zakopnutie vedúceho Martina, aj výhra Bytče nad Makovom, ktorému sa však v jarnej časti vôbec nedarí.

IV. liga – juh – 16. kolo

Jupie vyhralo druhý zápas v rade, tento raz tesne vďaka jedinému gólu Olivera Ďurtu zo 40. minúty. Zvolen v súboji tretieho so štvrtým podľahol Slovenským Ďarmotám gólmi Nilaša a Bereca. Fiľakovo nezakoplo, takisto ani druhý Medzibrod.

V. liga – skupina C – 16. kolo

Vedúca Šalková zaváhala v sobotu večer doma s Repištím. Po góloch Slaného a Ulbríka prehrávala v 38. minúte už 0:2. Až v 80. minúte sa podarilo znížiť z penalty Lukášovi Palovičovi a cenný bod zachránil v 90. minúte Maroš Zimnikoval. Líder ma teda dvojbodový náskok pred Rakytovcami, ktoré Šalkovej dýchajú na chrbát. Raky vyhrali tesne v Čiernom Balogu, skóroval Varga a Schmidtmayer. O debakel kola sa postarala Hrochoť, ktorá zdolala Štiavnické Bane. Tie boli v tabuľke pred ňou, o to viac je tento výsledok prekvapujúci. Selce sa rozišli zmierlivo s Hontianskymi Nemcami v stretnutí bohatom na góly. Hrdinom Hontianskych Nemiec bol s hetrikom Šimon Šnajder, ale ani jeho tri góly na výhru jeho tímu nestačili. Na druhej strane Selce vždy doťahovali výsledok, za ne sa presadil Mesík, Koctúr z jedenástky a na konečných 3:3 vyrovnávajúci Rakyta. Sásová zase chcela nadviazať na minulotýždňový úspech s Hontianskymi Nemcami, no od 38. minúty prehrávala v Brusne presným zásahom Sáliša. V 69. minúte sa podarilo vyrovnať Martinovi Kapustovi a v 83. minúte dokonal obrat Šimon Bútora. To znamenalo druhú výhru Sásovej v rade.

I. trieda – 16. kolo

Jakub si naďalej drží líderskú pozíciu, v nedeľu si ľahko poradil s Hroncom. Autormi gólov Jakuba boli Vajda, Kútik, Mišány, Spišiak a Čief. Za Hronec vyrovnával v 19-tej minúte Lapin na 1:1. Derby tretieho tímu tabuľky s druhým medzi Slovenskou Ľupčou a Bacúchom zvládli lepšie hostia. Kurek a Dekrét boli v druhom polčase strojcami dôležitého víťazstva Bacúchu. Súboj tabuľkových susedov Valaskej a Šalkovej B skončil nerozhodne. Prvý gól padol až v 50-tej minúte, keď Šalkovú poslal do vedenia Kútik, avšak o šesť minút vyrovnal za domácich Kučerák a misky váh naklonil na stranu Valaskej v 77. minúte Medveď. Skóre duelu plného zvratov uzavrel vyrovnávajúcim gólom už o ďalšie tri minúty Paršo. Nemecká si nečakane pripísala cennú remízu s Čiernym Balogom.

II. trieda skupina A – 16. kolo

V 16. kole sa Selce stali ,,obeťou“ vedúcich Podkoníc. Hiadeľ zaznamenal debakel kola, keď nasúkal deväť gólov posledným Starým Horám. Vďaka prehre Tajova v Malachove sa Hiadeľ dostal na druhé miesto. Králiky po prestrelke tesne zdolali Dúbravicu. Počas celého zápasu vyhrávali, Dúbravica doťahovala. Za Králickú Tiesňavu sa presadili postupne Bednár, Holmík a Cibuľka, no v 87. minúte po prvýkrát hostia vyrovnali, na 3:3 zásluhou Poliaka. Šokujúci záver dokonal víťazným gólom na 4:3 v 90. minúte domáci Peter Dobrota.

II. trieda skupina B – 10. kolo

Do jarnej časti sa prehupla aj B-skupina druhej triedy. Sihla bodovala ešte len druhýkrát v sezóne, jej hrdinom sa stal vyrovnávajúci Michal Bitala, ktorý v 87. minúte stanovil výsledok na 2:2. Pohronská Polhora neprekvapila na Polomke. Beňuš s Heľpou prehrával od siedmej minúty gólom Petriska, no v 30-tej minúte vyrovnal Chládek. Za polhodinu sa prakticky rozhodlo o výsledku 1:1, čo hrá do kariet vedúcej Dolnej Lehote. Tá má zápas k dobru a môže si na čele ligového pelotónu urobiť náskok v nasledujúcom kole.

Pohorelá – Sihla 2:2
Polomka – Pohronská Polhora 4:1
Beňuš – Heľpa 1:1

1. TJ Partizán Dolná Lehota 7 5 1 1 21:5 16
2. TJ Slovan Beňuš 8 5 1 2 25:13 16
3. ŠK Heľpa 8 5 1 2 18:13 16
4. TJ Tatran Polomka 8 4 1 3 17:15 13
5. TJ Tatran Čierny Balog B 7 4 0 3 26:11 12