Futbalisti Banskej Bystrice privítali na svojom trávniku Nové Mesto nad Váhom. Práve s týmto súperom odohrali ešte pred dvomi týždňami súboj o prienik do skupiny o postup. Vojaci vyhrali 2:1, avšak ani zisk troch bodov im nestačil na zisk do šiesteho miesta. Dnes sa títo dvaja súperi stretli v skupine o zotrvanie a hostia chceli červeno-bielym vrátiť požičané.

FK Dukla Banská Bystrica vs. AFC Nové Mesto nad Váhom 1:0 (0:0)

Góly: 75. Vila (11m). ŽK: 81. Válovčan, 89. Boroš – 83. A. Plavšić. Zápas sledovalo 235 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Snitka, Pantidos, Memič, Savič – Kurák (71. Stanković), Válovčan, M. Pančík, Poliaček (46. Handžić), Kostadinov – Vila (84. Bernadina)

Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Belic – Šupák, Ranko, Šupka, Jurica – Živčič, Lopušan (79. Labuda), Egri (69. A. Plavšić), Kurtin – Vlado, Šebek

Futbal - DOXXbet liga - FK Dukla Banska Bystrica vs. AFC Nove Mesto nad Vahom - 09.04.2016 - Banska Bystrica

Banskobystričania mali od začiatku územnú prevahu, no mohli to byť paradoxne hostia, ktorí mohli otvoriť skóre. V 8. minúte sa po nakopnutej lopte dostal do šance Vlado a trafil žrď, rozhodca Vlčej mu však ešte pred tým odpískal ofsajd. Vojaci začali preberať iniciatívu a svojho súpera dostávali pod tlak. Prvú väčšiu šancu na skórovanie mal v 21. minúte Kurák, proti bol ale pohotový Belic. Hosťujúci gólman musel zasahovať aj v 35. minúte po nebezpečnej strele Válovčana, z dorážky sa následne nepresadil Kostadinov. V 38. minúte sa hosťom podarilo skórovať zásluhou Egriho, jeho gól ale padol z ofsajdovej pozície, ktorú rozhodcovia videli a aj odpískali.

Aj do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie zverenci trénera Faktora. Kombinačná hra a najmä finálna fáza im viazla aj vďaka čoraz viac rozmočenému terénu. V 54. minúte mál gól na kopačke Kostadinov, jeho strela len tesne minula ľavú žrď. Domáci sa aj naďalej hnali za gólom, avšak stroskotávali na pozornej obrane hostí na čele s výborným Belicom. V 74. minúte sa do úniku dostal Stanković a hosťujúci Jurica v šestnástke musel zatiahnuť za ručnú brzdu. Nasledoval pokutový kop, ktorý chladnokrvne premenil Vila a poslal Duklu do vedenia. Nové Mesto už nemalo čo stratiť a vrhlo všetky sily do útoku. Ich najväčšia šanca na vyrovnanie prišla v samom závere. V nadstavenom čase z ideálnej pozície v šestnástke zakončoval A. Plavšić, jeho strela ale nakoniec minula bránu. V záverečných minútach sa na trávniku strhla ešte menšia šarvátka, ale ani tá už nič nezmenila na konečnom výsledku. Červeno-bieli tak zvíťazili aj vo svojom druhom stretnutí v boji o záchranu, tentokrát porazili Nové Mesto nad Váhom tesne 1:0.

Ľubomír Faktor (tréner Dukly): „Nebol to z našej strany taký optimálny výkon ako sme si predstavovali. Súper nám toho v prvom polčase veľa nedovolil, hral dobre kombinačne a my sme sa nevedeli presadiť. V druhom polčase sme však spresnili hru, spravili sme dve striedania, ktoré priniesli oživenie do ofenzívy. Vyťažili sme z toho jeden gól. Škoda zbytočnej nervozity v závere. Víťazstvo sme však opäť vydreli.“

Peter Boroš (kapitán Dukly): „Hra Nového Mesta sa diametrálne zmenila oproti predchádzajúcim zápasom, kedy hrali viac na vlastnej polovici, defenzívne a my sme vždy dobývali ich obranný val. Tentoraz začali aktívne napádať a my sme si s tým zo začiatku nevedeli dať rady. Možno to bolo spôsobené aj terénom. V druhom polčase som nemal zákrok, súper nestrieľal medzi žrde. My sme chceli zápas zlomiť v náš prospech. Boli tam centrované lopty, prieniky do šestnástky, ale trošku tomu chýbal dôraz v pokutovom území pred bránkou hostí, alebo sme to tam mohli doplniť väčším počtom hráčov. Nakoniec to bolo o jednom góle a chvalabohu sme ho dali my. Uvedomujeme si, že z tejto našej skupiny môžu spadnúť do tretej ligy až štyri mužstvá. Musíme teda bodovať s každým súperom, nik nám nič nedaruje. Najbližší zápas hráme v Dunajskej Lužnej a ten takisto veľa napovie.“

Najbližšie sa zverenci trénera Faktora predstavia v nedeľu 17. apríla v Dunajskej Lužnej. Úvodný výkop je naplánovaný na 16.00 hod.