Aj tento pondelok vám prinášame pravidelný sumár zápasov z nižších súťaži, ktoré sa hrali počas uplynulého víkendu.

Doxxbet liga – skupina západ – 5. kolo

V 5. kole západnej skupiny Doxxbet ligy sa darilo domácim tímom. Skvelo si zatiaľ počína vedúce Pohronie, ktoré hostilo tretiu Trnavu. Prvý polčas vyšiel lepšie pohronskému celku, vyhral ho 1:0 gólom Lukáša Garaja. Ten istý hráč dával poistku na 2:0 v 71. minúte, ktorá sa nakoniec ukázala ako rozhodujúci gól, pretože už o tri minúty znižoval Královič na konečných 2:1. Svoj náskok pred Nitrou navýšilo Pohronie z bodu na rozdiel troch bodov. Dukla sa nevie vyplávať z dna tabuľky, tentokrát nestačila na Dunajskú Lužnú. O jej prehru 0:3 sa pričinil dvomi trefami Stankovič a jednou Kadera. Report z tohto zápasu nájdete tu.

Doxxbet liga – skupina východ – 5. kolo

Derby kola medzi tretím Zvolenom a vedúcim Liptovským Mikulášom nemalo víťaza. To využilo košické VSS, ktoré sa po hladkej výhre s Rimavskou Sobotou dostalo do čela tabuľky. Menším prekvapením kola bol najtesnejší triumf Hanisky nad Popradom. Gól Matúša Pekára z 15-tej minúty znamenal prvý plný bodový zisk tohto tímu v priebehu sezóny.

III. liga – 5. kolo

Kremnička sa chcela po tesnej prehre v Novej Bani opäť naladiť na víťaznú vlnu. V ceste jej stál v sobotu doobeda Liptovský Hrádok, no ten ako múr prebúral dvomi gólmi Ján Kostúrik (11. a 27. minúta). V závere polčasu znížil na 2:1 Peter Lovás a všetko bolo otvorené. Avšak výsledok zostal nezmenený a Kremnička je azda znovu naladená na výhry. B-čko Podbrezovej si rozdelilo body s remízovým kráľom Námestovom. Je nutné spomenúť, že od 29. minúty hrala s desiatim hráčmi v poli, po druhej žltej karte Matúša Noska. B-čko Pohronia chcelo na piaty pokus konečne bodovať. S Lučencom k tomu malo dobre našliapnuté, keď po góloch Pařenicu a Širáňa vyhrávalo v polčasovej prestávke 2:0. Hneď v 47. minúte sa podarilo znížiť Máčovi a v 54. minúte sa mohlo začať odznovu, keď tento hráč svojim druhým gólom vyrovnal. Aby toho nebolo dosť, presne po hodine hracieho času prišiel jeho tretí zásah, ktorý bol navyše víťazný. Hetrik v priebehu 13-tich minút z neho robí hráča zápasu, práve on sa pričinil o to, že Pohronie siahajúce na body opäť neuspelo.

IV. liga – juh – 5. kolo

Sumár výsledkov 5. kola štvrtej ligy pripomína skôr hokejové výsledky. Jupie deklasovalo posledný Divín a ťahá šnúru štyroch zápasov bez prehry. Prítomných 200 divákov si užilo exhibíciu, aj keď po prvej 45-minútovke to bolo ,,len“ 2:0 po góloch Ulehlu a Hroša, ktorý nezaváhal pri exekúcii pokutového kopu. Druhý menovaný sa presadil aj v druhej polovici stretnutia a spolu s ním Boháčik, Konder, Ďurta, Sanitra a ďalší dvojgólový strelec Veselovský (v úvode druhého polčasu v priebehu piatich minút). Podlavicko-badínske mužstvo sa posunulo zo šiesteho miesta už na tretie. Triumfovala aj zvolenská Lokomotíva B a to proti Kováčovej. Favorit rozhodol o troch bodoch už v za úvodných 38. minút, kedy to bolo už 4:0. Skórovali Kouřil, Starší, Aborig a Vrana. Lídrom zostáva suverénny Medzibrod, ktorý si bez problémov poradil s Hriňovou.

V. liga – skupina C – 5. kolo

Rakytovce v sobotu privítali neporazený tím Brusno – Ondrej. Po dvoch góloch Daniela Schmidtmayera zo siedmej, respektíve trinástej minúty však mali hostia blízko k prvej prehre. Túto skutočnosť ešte viac potvrdil presným zásahom na 3:0 ešte pred uplynutím polhodiny hry Peter Murín. A keď Schmidtmayer zavŕšil v úvode druhého polčasu hetrik, bolo to definitívne. Sásová hostila Priechod, ktorý čakal na prvý plný bodový zisk, no po polčase prehrával zásluhou Dubovického. V závere stretnutia poistili výhru Sásovčanov Dočkal a Jobko a Priechod tak opäť vyšiel bodovo naprázdno. Sásová si zase napravila chuť po tesnej prehre 5:4 v Lovči v minulom kole. Vedúca Šalková podobne ako Brusno – Ondrej okupuje popredné pozície v tabuľke, v nedeľu cestovala na Hrochoť. Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim, gól Jána Styk znamenal tesný polčasový náskok Hrochote. Ten istý hráč ho zveľadil už v tretej minúte druhého dejstva. Šalková sa nevzdávala, presne po hodine hry Lukáš Palovič znižoval na 2:1, ale skóre sa už do konca duelu nemenilo. A tak si zástupca nášho regiónu pripísal na konto prvú porážku. Nedarilo sa ani domácim Selciam a dá sa povedať, že ani celkovo domácim celkom v stretnutiach piateho kola. Selčania nezískali ani bod a ostávajú na chvoste ligového pelotónu napriek tomu, že už od štvrtej minúty vyhrávali gólom Karola Rakytu.

I. trieda – 5. kolo

Lídrom prvej triedy ostáva aj po 5. kole Slovenská Ľupča, ktorá si hravo poradila s Ponikami. Tri body zariadil dvojgólový Urbančok a jeden zásah sa podaril Trnkovi. Jakub bojujúci o prvenstvo zavítal do Šalkovej ako mierny favorit. Obrovskú kanonádu spustili hostia už v úvode zápasu. Od druhej do 13-tej minúty sa stihli presadiť štyria hráči – Šimiak, Pánik, Kútik a Vajda a bolo prakticky rozhodnuté. Pánik ešte v poslednej prvopolčasovej minúty stihol pridať druhý gól a po polčase to bolo už 0:5. V druhom dejstve to už také futbalové divadlo nebolo, Jakub pridal ešte dva zásahy. Najprv Matej Pánik skompletoval hetrik a následne Kútik druhým gólom uzavrel na 0:7. Jakub si ako jeden z troch tímov naďalej drží neporaziteľnosť.

II. trieda skupina A – 5. kolo

Králiky podľa predpokladov zdolali predposlednú Ľubietovú, aj keď v prvom polčase gól nepadol. Za Králiky sa presadil dvakrát Kormaňák a Plavec, jeden gól dal Pavlík. Králická Tiesňava sa postupne dostáva vyššie a vyššie v tabuľke, na vedúcu Riečku stráca už len bod. Tá si poradila ľahko s rezervou Seliec, ktorej sa nedarí. Najbližšie k zisku bodu boli Selce v 47. minúte, keď Juraj Jablonovský vyrovnával na 1:1, ale napokon bol z toho debakel. Tajov je podobne ako Králiky naladený na výhry, tretiu po sebe zaznamenal v súboji s posledným tímom tabuľky – Starými Horami. Polčasové vedenie 0:1 zariadil premenenou penaltou Matej Považanec. V úvode druhého polčasu pridal poistku na 0:2 Michal Kucka.

II. trieda skupina B – 3. kolo

Heľpa prechádza ako nôž maslom úvodom tohto ročníka. Aj do tretice si pripísala výhru, tento raz bola jej obeťou Polomka. O tri body sa zaslúžil najmä dvojgólový Rastislav Riapoš, po góle pridali Košťál s Martincom. Konkurent Heľpy v boji o prvenstvo – Dolná Lehota, deklasovala hokejovo poslednú Pohronskú Polhoru. Taktiež silný Tatran Čierny Balog hostil slabšieho súpera – predposlednú Sihlu a nezaváhal. Pohorelá zdolala Šumiac, ktorý ešte nepozná chuť výhry.

Pohronská Polhora – Dolná Lehota 0:7
Pohorelá – Šumiac 2:0
Heľpa – Polomka 4:2
Tatran Čierny Balog B – Sihla 3:0

1. ŠK Heľpa 3 3 0 0 12:6 9
2. TJ Partizán Dolná Lehota 3 2 1 0 13:3 7
3. TJ Tatran Čierny Balog 2 2 0 0 12:0 6
4. TJ Mladosť Pohorelá 3 2 0 1 5:2 6