Futbalisti Banskej Bystrice cestovali v rámci 5. kola Doxxbet ligy na ihrisko Dunajskej Lužnej. Práve u tohto súpera chceli zverenci trénera Ľubomíra Faktora zlomiť smolu a prvýkrát v tejto sezóne zabodovať.

OFK Dunajská Lužná vs. FK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 20. a 90. Stankovič, 44. Kadera. ŽK: Hrnčár, Marcin – Willwéber. Zápas sledovalo v Dunajskej Lužnej 530 divákov.

Zostava OFK Dunajská Lužná: Močko – Pipíška, Hrnčár, Marcin, Chovanko, Stankovič, Kecskéš (60. Horňák), Nosko, Fieber (21. Jackuliak), Hronec, Kadera (82. Bališ)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Vodecký (46. Mazič), Snitka, Kostadinov, Garagič, Gaško, Pančík, Urgela, Had, Willwéber (73. Gombala), Savič

FK Dukla Banska Bystrica - MFK Lokomotiva Zvolen futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Dunajská Lužná bola súperom Dukly v nedeľňajšom zápase piateho kola Doxxbet ligy. Christián Stankovič bol autorom otváracieho gólu na 1:0, keď sa trafil v dvadsiatej minúte. Prítomných 530 divákov potešil v 44. minúte druhým rozvlnením siete brány Andreja Maťašovského klasickým gólom do šatne Ján Kadera.

V druhom polčase mohlo byť rozhodnuté v 68. minúte, to by ale musel premeniť nariadený pokutový kop Martin Jackuliak. To ho však nemuselo mrzieť, pretože Bystričanom sa nepodarilo znížiť stav. Práve naopak, Stankovič pridal svojím druhým gólom ďalší klinec do rakvy a v 90. minúte upravil na konečných 3:0. Pre Duklu to znamenalo ďalšiu prehru, bez bodu sa topí na dne tabuľky. Dunajská Lužná sa vďaka tejto výhre posunie do stredu tabuľky, kde je to dosť prehustené.