Hneď niekoľko odložených kôl si vyžiadala dlhá zima, ale s príchodom jari už ožili futbalové ihriská v regióne, aj keď stále nie úplne všade.

Keno 10 III. liga skupina východ – 21. kolo

Počas uplynulého víkendu sa vďaka zlepšenému počasiu odohrali všetky stretnutia III. ligy – východ tak, ako boli naplánované. Avšak oba banskobystrické celky – juniorka Dukly a Kremnička, nebodovali. Červeno-bieli po minulovíkendovej remíze s Vranovom nad Topľou, ktorý sa nachádza na posledných priečkach, neuspeli ani na trávniku Moldavy nad Bodvou, po výsledku 2:0. Týmto stretnutím sa prerušila ich séria zo streleným gólom v šesť po sebe idúcich zápasoch a zároveň štvorzápasová šnúra bez prehry. Po polčase sa išlo do šatní za bezgólového stavu, avšak v úvode druhého polčasu poslal Moldavu do vedenia Petričko, ktorý sa presadil z penalty. Dukla nedokázala zareagovať na inkasovaný gól a v 76. minúte poistil víťazstvo domáceho tímu Hanzeľ. Dukle tak aj napriek prehre patrí 2. miesto s dvojbodovou stratou na vedúce Pohronie, ktoré má ešte stále dva zápasy k dobru. Kremnička privítala v nedeľu Poprad, pričom na jej predposlednej pozícii sa nič nezmenilo. Aj keď skóre otvoril Ševčík v 55. minúte, najtesnejšiu výhru sa Kremničke nepodarilo udržať. V 76. minúte udreli Popradčania po prvý raz zásluhou Troppa, a druhý úder prišiel v samotnom závere, konkrétne v 85. minúte strhol víťazstvo na stranu Popradu Monka. Pre Kremničku to znamenalo štvrtú prehru v rade a nachádza sa tak už na poslednom mieste. Vranov šokoval domácim triumfom nad Pohroním. Znamenalo to, že posledný celok súťaže zdolal lídra a odlepil sa tak od dna tabuľky.

FK Bodva Moldava nad Bodvou – FK Dukla Banská Bystrica „B“ 2:0 (0:0)

Majstrovstvá regiónu stred – 19. kolo

Banskobystrické MFK nachádzajúce sa v strede ligového pelotónu zaznamenalo remízu na pôde Tisovca, ktorý v tomto zápase získal zatiaľ len svoj ôsmy bod v prebiehajúcej sezóne. MFK patrí 8. miesto so ziskom 25 bodov, pričom na suverénne Žilinské B-čko stráca dvanásť bodov. Líder roztrhal v zuboch Novú Baňu, keď jej pripravil šesťgólovú nádielku a potvrdila úlohu favorita. Na chrbát Žiline dýcha Čadca, ktorá na ňu stráca 3 body a krok drží aj vďaka najtesnejšej výhre na Závažnej Porube. Iné problémy má Zvolen, ten neuspel v Krásne nad Kysucou, podľahol mu 3:1. Zvolen strelil ešte len štvrtý gól v priebehu sezóny a aj preto mu patrí posledná priečka.

IV. liga JUH – 17. kolo

Cez víkend sa odohrali len 4 zo 7 zápasov a 17. kolo prinieslo súboj prvého s posledným. Badín, ktorý ešte neokúsil pocit prehry, sa na domácom trávniku nepomýlil v súboji s poslednými Štiavnickými Baňami. V zápase tabuľkových susedov zdolal Málinec v domácom prostredí Žarnovicu a tým pádom sa posunul práve pred ňu. Najväčší prenasledovateľ Badína nepripustil prekvapenie v zápase s Jesenským, ktoré od posledného miesta delí bod, podobne ako Revúcu. Tachty zdolali Jesenské presvedčivo 4:0, no aj tak na Badín stráca ešte šesť bodov.

V. liga sk. ,,C“ – 17. kolo

Okrem zápasu Priechodu so Šalkovou sa odohrali v sobotu, respektíve v nedeľu všetky stretnutia, ktoré väčsinou končili deľbou bodov. V sobotňajšom súboji Selce, okupújuce bezpečný stred tabuľky, cestovali do Pliešoviec, ktoré útočili na prvé miesto, no napokon ostávajú druhé, pretože body sa tam delili. Pliešovce teda nevyužili zakopnutie prvej Detvy, ktorá remizovala na Krupine. Sásová takisto delila body v zápase so Slovenskou Ľupčou a patrí jej štvrté miesto. Medzibrod, ktorý je najčastejšie skórujúcim tímom, vsietil v nedeľu len jediný gól. Aj ten mu však stačil na najtesnejšiu výhru s Hrochoťou, a tak si stále drží svoju šancu na prvé miesto. Posledná Veľká Lehota získala bod za bezgólovú remízu s Jasením, no na dne tabuľky ostáva naďalej.

I. trieda – 17. kolo

V I. triede sa neodohrala ani polovica zápasov, ktorých výkop sa odložil na iný termín pre nespôsobilý terén. Lučatín, ktorý mal pred 17. kolom rovnaký počet bodov na konte a dokonca aj totožné skóre s Jakubom sa po uplynulom víkende odtrhol od svojho najväčšieho prenasledovateľa, aj keď len na rozdiel 3 bodov. A to vďaka tomu, že nezaváhal proti predposlednému celku ligy, Pohronskej Polhore. Jakub nestačil na Braväcovo, čím dovolil Lučatínu spraviť si náskok na čele tabuľky.

II. trieda sk. A – 17. kolo

V II. triede skupiny A poznáme štyri výsledky 17. kola, keďže 3 zápasy boli odložené pre nespôsobilosť terénu. Trápiaca sa Ľubietová, ktorá je suverénne so ziskom len troch bodov posledná, podľahla doma Hronseku jednoznačným rozdielom. V stretnutí, kde padlo päť gólov, si Malachov zobral všetky body zo zápasu s predposledným Hiadeľom. Nemecká si v domácom prostredí poradila s Riečkou a dostala sa na prvé miesto, avšak Králiky sa budú môcť vrátiť späť na prvú priečku, pretože ich zápas s Tajovom bol odložený a tak má zápas k dobru. B tím Šalkovej zdolal Mičinú, tá ostáva v spodnej časti tabuľky.

Ľubietová – Hronsek 0:3
Malachov – Hiadeľ 3:2
Nemecká – Riečka 3:1
Šalková B – Mičiná 2:1