Svetoznámy balkánsky hudobník a skladateľ Goran Bregovič, spolu s banskobystrickou Gypsymusic Alexandra Daška a speváčkou Sisou Sklovskou ovládnu banskobystrický Zimný štadión. Ak vašim ušiam viac lahodí domáca inštrumentálna scéna, tak sa pre zmenu v Klube 77 môžete tešiť na Oskara Rózsu, Martina Valihoru a Eugena Vizváryho.

V týchto chvíľach už takmer vypredaný banskobystrický „zimák“ zažije koncert, aký už dávno nie. (lístky ešte v predaji cez sieť ticketportal) Goran Bregovič, rodák z Bosny a Hercegoviny, so sebou privedie ten pravý balkánsky temperament. Hudobník a skladateľ preslávený filmovou hudbou, najmä k snímkam známeho Emira Kosturicu, tu vystúpi so svojou Wedding and Funeral Band.

Od 19-tej hodiny čaká v rámci programu nazvaného CIGÁNSKY OHEŇ, na divákov skutočne bohatá nádielka temperamentnej, rytmickej a jednoducho úžasnej hudby. Najskôr v podaní známeho banskobystrického hudobníka Alexandra Daška a jeho Gypsymusic spolu so Sisou Sklovskou. Potom už publikum prevezme Goran Bregovič a o tom, že jeho hudba si prítomných divákov skutočne získa niet pochýb, veď posúďte sami z oboch videií…

Ak sa lepšie cítite na menšej klubovej scéne, tak aj v takomto prípade vám štvrtkový večer ponúka skvelú alternatívu. V Klube 77 na Hornej ulici v Banskej Bystrici vystúpia rovnako o 19.00 h Oskar Rózsa, Martin Valihora a Eugen Vizváry ako trio RetroACT EXperience.

Základom tejto kapely je groove, ktorý je zmesou štýlov ako acid jazz, funk či soul, ktoré kapela prispôsobila svojmu cíteniu a vnímaniu.

Ak vám viac ako hudba sedí tanec, tak aj v takomto prípade ponúka predposledný večer pracovného týždňa skvelú možnosť vyžitia. Banskobystrické štúdio tanca totiž v premiére uvedie novú inscenáciu Spomienky tela. Viac tu…