Štúdio tanca v závere aktuálneho mesiaca pripravilo pre všetkých Banskobystričanov novú tanečnú inscenácie SPOMIENKY TELA, ktorej premiéra je naplánovaná na 28. októbra 2010.

Nová divadelná sezóna 2010/2011 je takmer na začiatku a repertoár Štúdia tanca v Banskej Bystrici opäť ožíva novou tanečnou inscenáciou s názvom SPOMIENKY TELA. Ako nás môže životný priestor preniesť časom do situácii, ktoré by sme najradšej navždy zabudli alebo nikdy neopustili? Námet a choreografia pochádza z dielne profesionálneho tanečníka známeho na Slovensku i v zahraničí, Tomáša Danielisa. Profesionálni tanečníci odkryjú tajomnú minulosť ľudského tela pochopením tanca a jeho obsahu, pripájaním emócií a zmyslu zvonku. V tejto inscenácii by autor rád otvoril pre divákov priestor, kde môžu odkryť obsah pre seba tak, aby k nim tanec a pohyb mohol hovoriť a jemne sa dotknúť ich vnútorného sveta. Autorom hudby k predstaveniu je Martin Turčan, známy pod pseudonymom Toni Granko, ktorý sa už desiatky rokov pohybuje na slovenskej hudobnej scéne a zúčastňuje sa na festivaloch ako je Pohoda alebo Wilsonic.

Výnimočný projekt SPOMIENKY TELA, kde každý pohyb a poloha majú svoj zmysel, môžete vzhliadnuť prvýkrát v Banskej Bystrici dňa 28. októbra 2010 o 19:00 hod. v sále ARTkina budovy ECC (bývalý Dom kultúry). Súčasťou premiérového večera bude aj tanečné predstavenie POSED choreografov medzinárodného formátu Petra Miku a Olgy Cobos. Najbližšiu reprízu predstavenia Spomienky tela uvedie Štúdio tanca v rovnakom čase a priestore vo štvrtok 4.novembra a 2.decembra 2010.

Hrajte o lístky na premiéru tu…!

O tvorcoch:

Námet a choreografia: Tomáš Danielis. Naposledy upútal umelecký súbor Štúdia tanca na festivale Štyri (+1) dní tanca pre Vás so svojím tanečným sólom s názvom Damnation. Následné nadviazanie spolupráce s týmto významným medzinárodným umelcom a choreografom vyústilo do vytvorenia novej tanečnej inscenácie o spomienkach tela. Je držiteľom 5 medzinárodných ocenení ako Cena za najlepšie choreografiu na ÖETR Wien, špeciálnej ceny za choreografiu na Festivale scénických umení v Poľsku a.i. V rokoch 2007 až 2009 bol umeleckým riaditeľom festivalu Internationale Bühnenwerkstatt Tanztheater Festival Graz.

Hudba: Martin Turčan alias Toni Granko. Po štúdiu herectva a práci v reklamnej agentúre pochopil, že hudba je pre neho nadovšetko. Jeho jemná ambientno-folk-popová produkcia s hĺbkou a obrovskou dávkou citu je na Wilsonicu už takmer stálicou. Pri nezáväznom kamarátskom glosovaní názvu svojho hudobného projektu uzrel svetlo sveta Toni Granko aka Yori Titurittu, čo je vlastne ďalší pseudonym mladého hudobníka, niekdajšej polovičky projektu Tea Peak. Na komponovanie hudby využíva softvérové možnosti, ktoré kombinuje s gitarou, klávesmi a spevom bez textu. V roku 2010, v čase, kedy je o príjemné jednoduché chill out melódie skutočne núdza, vyšla jeho debutová platňa „Ľudia diaľok blízkych myslí“.