Kým v uplynulých dňoch vďaka oslavám SNP prešlo viacero verejných priestorov rekonštrukciou, miesta kadiaľ politici a zahraničné delegácie neprechádzali, chátrajú i naďalej. Mladí Bystričania na budovy v dezolátnom stave upozorňujú opäť.

areal stareho tesca2Tentokrát natočili zábery ako z hororového filmu, ktoré sú však skutočné. Pozornosť upriamujú na areál starého Tesca nachádzajúci sa v mestskej časti Radvaň. ,,Je nebezpečný pre každého, kto sa nachádza v jeho blízkosti. Budova je stará, jej strecha preteká, hniezdia v nej holuby, ktoré sa po uhynutí rozkladajú. Areál obývajú bezdomovci, fetuje sa tam a droguje,“ hovorí Jaroslav Dodok, predseda Rady študentov mesta Banská Bystrica.

Objekt neďaleko obvodného úradu chátra už niekoľko rokov. Zo začiatku ho občas čistili, neskôr na stĺpy nastriekali upozornenia so zákazom vstupu. Aktuálna situácia je podľa Rady študentov vizitkou Banskej Bystrice, zodpovednosť za jej stav si však priznať nik nechce. Podľa mladých sa občas treba zamyslieť nad tým, či sa v Banskej Bystrici nerozpadáva jej pýcha minulých rokov. Veď sa len stačí pozrieť na Bárczyovský kaštieľ, schodisko na Hôrku alebo Radvanský kaštieľ.

[youtube Hav7HlrqrC4 640 390]