Mestský mládežnícky štadión v Radvani-Kráľovej bude vo štvrtok 6. októbra hostiť prvé kolo najvyššej slovenskej súťaže v malom futbale. Sezónu v skupine Stred otvorí duel medzi domácou Banskou Bystricou a minulosezónnym finalistom z Martina. Následne sa proti sebe postavia tímy Zvolena a Nitry.

Niké Superliga je najvyššia slovenská celosezónna súťaž v malom futbale. Organizuje ju Slovenský zväz malého futbalu (SZMF) a hrajú v nej výbery jednotlivých zväzov, ktoré organizujú súťaže vo svojich mestách. V minulom ročníku sa bystrickému výberu nepodarilo postúpiť z východnej skupiny. V sezóne 2022/2033 má Superliga nový formát, keď pribudla skupina Stred, v ktorej spolu s Nitrou, Zvolenom a Martinom pôsobí práve Banská Bystrica. Prvý bod v minulej sezóne si Bystričania pripísali práve proti Martinu.

Sezóna už odštartovala v skupine Západ. Prvé kolo skupiny Stred bude vo štvrtok 6. októbra hostiť Banská Bystrica. Domáci tím privíta o 19.30 h mužstvo Martina. Následne si budete môcť na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani pozrieť aj súboj medzi Nitrou a Zvolenom. Nový futbalový stánok v Radvani už malý futbal hostil, konkrétne letné Majstrovstvá Slovenska, ktoré boli vôbec prvým organizovaným podujatím v novom areáli.

Potencionálnym divákom na prvom zápase bystrického výberu v novej sezóne Niké Superligy skupiny Stred sa prihovoril Banskobystrického zväzu malého futbalu (BBZMF) Lukáš Berec: „Chcel by som pozvať všetkých priaznivcov malého futbalu v Banskej Bystrici na náš domáci zápas. O tom, že štadión v Radvani je ideálnym miestom na organizovanie a sledovanie podujatí v malom futbale, sme sa presvedčili už počas letných Majstrovstiev Slovenska. Vedenie Slovenského zväzu malého futbalu bolo z prostredia v Radvani nadšené, a tak máme tú česť hostiť prvé kolo Superligy práve my.“

Výber Banskej Bystrice sa skladá z hráčov, ktorých môžeme vídať na umelých trávnikoch v meste pod Urpínom v rámci súťaží BBZMF. Oproti minulej sezóne v ňom môžeme badať viaceré zmeny, keď sa doň v doterajšom priebehu sezóny v bystrickej „minilige“ svojimi výkonmi prebojovalo niekoľko nováčikov.

„Do novej sezóny Superligy nastúpime prevažne s hráčmi z minulej sezóny, ktorí budú doplnení o nových hráčov. Tento ročník sa hrá iným systémom, odohráme viac zápasov v základnej skupine, čo nám určite pomôže, lebo v minulej sezóne boli naše výkony od zápasu k zápasu lepšie. Už nie sme nováčikovia, čiže aj chalani, ktorí odohrali zápasy v Superlige vedia, čo ich čaká. Miernou výhodou bude, že prvý zápas odohráme doma na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani. Do druhej sezóny ideme s jasným cieľom, a to na postup do play-off,“ uviedol pred štartom novej sezóny SZMF Superligy skupiny Stred Lukáš Berec, ktorý je zároveň aj manažérom tímu.

„Našou ambíciou do nasledovného ročníka bude nadviazať na výkony z posledných dvoch zápasov minulej sezóny so zlepšeným zakončením vo finálnej fáze. Prvý zápas bude určite náročný. Martinčania sa, ako nováčik predošlej sezóny, dostali až do finále, čím potvrdili svoju kvalitu. Do prvého zápasu bude našim cieľom predviesť čo najlepší výkon a získať tri body. Tím sme doplnili o niekoľkých hráčov, najmä kvôli vytvoreniu dostatočnej variability v prípade zranení, chorôb a iných dôvodov neúčasti, ale tiež aj pre zvýšenie konkurencie v tíme,“ doplnil Marián Sanitra, ktorý povedie banskobystrický výber do prvého zápasu z pozície trénera.

Vstup na zápasy 1. kola skupiny Stred Superligy v malom futbale je voľný.

Súpiska výberu Banskej Bystrice (v zátvorke tím hráča v súťažiach BBZMF):

Brankári: Jakub Kučera (Skackavá), Pavol Pecho (Riečka)

Hráči: Patrik Ďurčík (Skackavá), Erik Hudec (Bianconeri), Lukáš Riša (Galacticos), Jakub Tóth (Riečka), Ján Štubian (Dream Team), Maximilián Črep (Hančurka Team), Filip Samson (Galacticos), Ondrej Zeleňanský (Dream Team), Michal Čief (Skackavá), Filip Sylvestr (Dynamo)

Realizačný tím: Marián Sanitra (tréner), Lukáš Berec (manažér), Peter Ryša (masér)

Program bystrického výberu v Niké Superlige – skupine Stred:

06.10.2022 o 19.30 h: Banská Bystrica – Martin

27.10.2022: Banská Bystrica – Zvolen

17.11.2022: Nitra – Banská Bystrica

termín ešte nie je daný: Martin – Banská Bystrica

termín ešte nie je daný: Zvolen – Banská Bystrica

termín ešte nie je daný: Banská Bystrica – Nitra