Uplynulý víkend Špania Dolina žila známym divadelným festivalom ŠpanDiv. Už počas najbližšej soboty, 19. augusta divadlo vystrieda jazz. Konať sa tu totiž bude trinásty ročník podujatia International jazz festival.

Jazzový festival pri starej baníckej Klopačke začne o 16-tej hodine, a to koncertom trombonistu Michala Motýľa, ktorý sa návštevníkom podujatia predstaví spolu so svojim zoskupením Tenten. Po vystúpení Michala Motýľa bude nasledovať koncert jazzového orchestra Traditional club revival.

Nadšencom jazzu v podvečerných hodinách zahrá aj zoskupenie Obradović – Tixier Duo, ktoré pozostáva z francúzskeho klaviristu Davida Tixiera a chorvátskej hráčky na bicie a perkusie Lady Obradović.

O 19.00 hod, návštevníkom zahrá i slovenský trúbkár a hráč na krídlovku Lukáš Oravec, ktorý patrí k slovenskej jazzovej špičke. Spolu s Lukášom Oravcom sa predstaví i americký hosť festivalu Danny Grissett. Záver podujatia bude patriť koncertu krakovského orchestra Jazz Band Ball Orchestra. Viac informácií o účinkujúcich, ako aj o samotnom festivale sa môžete dočítať na stránke festivalu. Organizátorom jazzového festivalu je občianske združenie Jazzar.