Rozprávok nikdy nie je dosť. V čase vianočnom to platí dvojnásobne. Aj preto sa Špania Dolina počas prázdninových dní stane rozprávkovou. Divadlo pod balkónom poteší deti tromi krásnymi vianočnými rozprávkami.

Špania Dolina láka návštevníkov v každom ročnom období. Aj v zime, kedy je zasypaná bielym snehom. Tento rok je snehu (zatiaľ) veľmi poskromne, no Špania Dolina bude napriek tomu „medzi sviatkami“ rozprávková. Od utorka 27. decembra do stredy 29. decembra tu Divadlo pod balkónom odohrá tri krásne rozprávkové príbehy. Doprajte deťom radosť z rozprávok a vyberte sa na Španiu Dolinu, ktorá je aj sama osebe rozprávkou. Zimy, snehu či dažďa sa nemusíte obávať, pretože budete pekne v teple.

PROGRAM – Vianočná rozprávková Špania Dolina

Keď vyjde hviezdička

Utorok 27. december – o 16.00 h v Penzióne Klopačka 

Činoherno-bábkové predstavenie s pesničkami Divadla Harry Teater o zvykoch a obyčajoch počas adventu. Príbeh o roztopašnom neposednom anjelikovi, ktorý pri naháňačke s čertom spadne z neba. Pokazí sa mu pritom krídlo, no deti mu ho pomôžu opraviť. On im za to rozpovie, ako to chodí a čo sa všetko deje pred Vianocami u nich v nebi. Účinkujú Barbora Bušovská a Ján Haruštiak. Reprízu predstavenia podporil Fond na podporu umenia.

O zvonárovi Končekovi 

Streda 28. december – o 16.00 h v Penzióne Klopačka

Krehký rozprávkový príbeh s pesničkami odohrávajúci sa počas Vianoc v jednom malom mestečku, na jednom malom námestí, kde záhadne prestane zvoniť zvon. Všetko to má na svedomí Vianočná Škriatka, ktorá chce, aby deti Adamko a Evička pochopili, aká dôležitá je vzájomná pomoc. Účinkuje Patrícia Pivolusková.

Neobyčajný príbeh obuvníka Jakuba

Štvrtok 29. december – o 16.00 h v zasadačke Obecného úradu

Obuvník Jakub zanevrel na celý svet a žije len sám pre seba. Šije topánky a pracuje dlho do noci. Od nikoho dlhé roky nič nedostal. Až raz, ako to už býva, opäť spozná radosť z darčeka. No nie z toho, čo mal dostať on, ale naopak, z toho, ktorý môže niekomu darovať. Je to príbeh o dobre, láske, obetavosti a spolupatričnosti. Účinkujú: Ján Haruštiak a Barbora Bušovská.

Réžia všetkých predstavení: Ján Haruštiak

Medzi sviatkami, nielen počas podujatia Vianočná rozprávková Špania Dolina, vás iste poteší aj prechádzka po obci a jej okolí, či príjemná sviatočná atmosféra v Penzióne Klopačka. Ten je otvorený od 27. do 29. decembra od 11.00 do 18.00 h, v sobotu 30. decembra od 11.00 do 20.00 h, na Silvestra od 9.00 do 20.00 h a na nový rok od 9.00 do 18.00 h.