Posledný týždeň v roku bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť. Keďže teploty vzduchu sa budú pohybovať prevažne nad nulou, namiesto sneženia musíme počítať s dažďom.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorá bude v banskobystrickom okrese platiť od pondelka 6.00 h do utorka 9.00 h. V polohách nad 1 500 m n. m. sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s.

Pondelok (26. 12.) otvorí posledný týždeň roka v znamení zamračenej oblohy, z ktorej má pršať najmä v ranných hodinách, ale dažďové prehánky môžeme očakávať aj popoludní a neskoro večer. Teploty vzduchu sa budú na Štefana pohybovať od ranných +3 do popoludňajších +5 až +7 °C.

Utorok (27. 12.) prinesie postupné vyjasnenie oblohy. Ráno a dopoludnia treba ešte počítať s dažďom, no v druhej polovici dňa už bude v meste pod Urpínom slnečno. Silnejší severozápadný vietor bude počas dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou do 12 m/s. Z ranných +1 až -1 sa cez deň oteplí na +5 až +7 stupňov Celzia.

Streda (28. 12.) bude dňom s premenlivou oblačnosťou, keď sa obloha zamračí, no užijeme si aj slnečné lúče. Podľa predbežnej predpovede úhrn zrážok nateraz očakávať nemusíme. Oproti predošlým dňom bude chladnejšie, keď teploty vzduchu ráno poklesnú na -2 až -4 a počas dňa sa budú pohybovať okolo +3 °C.

Štvrtok (29. 12.) má byť prevažne zamračený, avšak bez úhrnu zrážok, aj keď mierne dažďové prehánky sa môžu ojedinele vyskytnúť. Z ranných 0 až -2 sa cez deň oteplí na +2 až +4 stupne Celzia.

Piatok (30. 12.) má byť zamračený a daždivý. Najvýdatnejšie má pršať dopoludnia, no pred dažďom sa treba mať na pozore počas celého dňa. Teploty vzduchu sa z ranných +2 cez deň vyšplhajú na +6 °C.

Sobota (31. 12.) zakončí rok 2022 v duchu pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. Meteorológovia predpokladajú na Silvestra dážď počas celého dňa, aj večer a v noci. Vzduch sa z ranných +2 cez deň zohreje na +6 až +8 stupňov Celzia.

Nedeľa (1. 1.) zmenu neprinesie, keď aj prvý deň roka 2023 má v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť, z ktorej môžu miestami prameniť aj prehánky. Naďalej bude pomerne teplo, keď sa teploty vzduchu z ranných +4 až +2 cez deň vyšplhajú na +6 až +8.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.