V súbojoch Banskej Bystrice s Nitrou sa najmä vďaka pamätným play-off sériám z posledných sezón zrodila veľká rivalita. Finalisti poslednej sezóny si tentokrát zmerali sily na banskobystrickom ľade a tento duel mal špeciálny náboj, keďže v drese s baranom na hrudi nastúpil bývalý miláčik nitrianskych fanúšikov Marek Slovák, zatiaľ čo v zostave Nitry sa objavila bývalá opora obranných radov Banskej Bystrice, Branislav Kubka.

Tréner baranov Dan Ceman sa musel vysporiadať s problémom na pozícií centra a tak prišiel na tento post majstrovi opäť vypomôcť Marek Slovák, pre ktorého to bol špecifický zápas, keďže sa postavil proti svojim bývalým spoluhráčom. „Vnútorne sa to vo mne bilo, keďže som z Nitry, mám tam rodinu a strašne veľa priateľov, poznám polovicu mužstva, takže určite to bolo ťažké, ale ten šport je stále o hlave a pokiaľ nastavíte hlavu dobre, tak s tým nemôžete mať problém. Pripravoval som sa na to pár dní, chvalabohu za tri body“, opísal svoje pocity z tejto situácie center baranov, ktorý hral dôležitú rolu pri otočení výsledku počas presilových hier.

„Zažil som veľa takých situácií ešte za Nitru, keď sme vyhrávali v Bystrici, alebo doma. Tím Banskej Bystrice vždy našiel recept proti Nitre a teraz som na strane Bystrice a našli sme ten recept my. Boli to signály, ktoré máme nacvičené. Tréner nás tam poslal a z jednej presilovky sme dali dva góly, čo je super a tam sa zápas podľa mňa zlomil. Bolo dôležité, že sme sa udržali v útočnej tretine a získali puk späť. Nezlomnou vôľou sme zápas otočili a potom sme ich nepustili do nejakých vyložených šancí.“, vyjadril sa k zlomovým momentom zápasu Slovák.

O tretí a zároveň víťazný gól Banskej Bystrice sa v presilovej hre postaral Tomáš Hrnka, ktorý taktiež v minulosti obliekal nitriansky dres. „Tá presilovka nás nakopla, strelili sme v nej dva góly a tam sa zlomil zápas. Nitra vyhrávala predtým, my sme to otočili, ku koncu sme pridali nejaké góly a uhrali sme to. Myslím si, že to bol jeden z lepších domácich výkonov, dali sme aj dosť gólov. Tým, že sme otočili výsledok sme ukázali silu tímu a sme všetci spokojní. Pred zápasom sme si k presilovkám povedali niečo viac a padlo to na úrodnú pôdu“, zhodnotil priebeh zápasu center baranov.

Vyrovnávajúci gól padol pri vylúčení Branislava Kubku, ktorý sa dopustil nebezpečnej hry so zdvihnutou hokejkou, za čo dostal štvorminútový trest. Bývalý obranca baranov sa v drese Nitry vrátil na jemu dobre známy ľad. „Cítil som sa fajn, chalani šlapali a škoda tej presilovky. Zo začiatku som bol trochu roztrasený, ale potom to opadlo a hralo sa mi fajn. V šatni hostí som bol len párkrát, keď som si tam skúšal výstroj. Pri svojom faule som sa pozabudol a išiel som na domácu trestnú lavicu. Atmosféra je tu výborná, hrá sa tu ťažko, keďže ihrisko je tu menšie, čomu zodpovedá aj herný štýl súpera“, povedala na margo svojho návratu pod Urpín nová posila corgoňov. Tým sa proti Banskej Bystrici dlhodobo nedarí, čo sa potvrdilo aj v tomto stretnutí. „Sériu Bystrice proti Nitre sme neriešili, išli sme do toho naplno, ale napadali nám tam góly a dnes je to hlavne o maličkostiach. Myslím si, že sme boli minimálne vyrovnaným súperom a je to škoda, že to dnes nevyšlo“, dodal na záver Kubka.

Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica sa najbližšie predstavia v rámci 26. kola Tipsport ligy v piatok, 29. novembra o 18:00 h na ľade Miškovca.