Kuzmina01222012cm0071Po víťazstve v stíhacích pretekoch, vyhrala biatlonistka Anastasia Kuzminová aj preteky na 12,5 kilometra s hromadným štartom v nórskom stredisku Holmenkollen v Osle.

Zlatá olympijská medailistka zo Soči musela dokonca v nedeľu popoludní absolvovať štyri trestné kolá. Po tretej streľbe sa prepadla až za dvadsiate miesto, ale k poslednej stojke prišla opäť v prvej desiatke, kde strieľala rýchlo a čisto. Keďže vedúce pretekárky tu zaváhali, dotiahla sa a svojou rýchlosťou si už prvenstvo nenechala ujsť. V závere sa ju ešte snažila prekonať Slovinka Teja Gregorinová, no tá napokon za reprezentantkou VŠC Dukla zaostala o štyri sekundy. Pretekov s hromadným štartom sa ďalšie slovenské reprezentantky nezúčastnili.

Banskobystričanka tak nadviazala na sobotňajšiu výhru v stíhacích pretekoch. Kuzminová si pripísala šieste víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. V jeho aktuálnom ročníku skončila celkovo šiesta. V hodnotení pretekov s hromadným štartom skončila druhá.