V sobotňajších stíhacích pretekoch žien v nórskom Holmenkollene získala banskobystrická trojnásobná olympijská medailistka Anastasia Kuzminová premiérové víťazstvo v pretekoch svetového pohára v aktuálnej sezóne.

kuzminaCelkovo ide o Kuzminovej piate víťazstvo v rámci seriálu pretekov zaradených do svetového pohára. Po zimných olympijských hrách v Soči, kde dominovala vo svojom obľúbenom šprinte, sa reprezentantke VŠC Dukla Banská Bystrica darí. Len pred týždňom bola v šprinte na 7,5 kilometra vo fínskom Kontiolahti štvrtá. V nórskom Osle, konkrétne svetoznámom stredisku Holmenkollen, bola v tejto disciplíne vo štvrtok šiesta.

Práve zo šiestej pozície teda Anastasia Kuzminová štartovala do stíhacích pretekov, kde síce musela absolvovať dve trestné kolá, lenže svojou rýchlosťou a skvelou formou dokázala s obrovským predstihom, takmer 42 sekúnd, predstihnúť druhú najrýchlejšiu domácu pretekárku Toru Bergerovú, ktorá štartovala z prvého miesta. Vynikajúca bola ale aj ďalšia Slovenka, Jana Gereková, ktorá skončila na trinástom mieste. Paulína Fialková došla na 51. mieste.

Slovenské reprezentantky, by sa mali v Osle predstaviť ešte aj v nedeľu, a to v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 kilometra.

kuzmina holmenkollen