vylomený zlomený strom iluPríslušníci Hasičského a záchranného zboru museli počas víkendu v banskobystrickom okrese viackrát zasahovať. Vyčíňal tu totiž silný vietor.

Ako sme vás ešte v sobotu ráno informovali, meteorológovia vydali na víkend pre severnú časť stredného a východného Slovenska výstrahu až tretieho stupňa pred silným vetrom. Táto platila aj v okrese Banská Bystrica, aj keď priamo v meste sa našťastie víchrica v plnej miere neprejavila.

Vietor v našom okrese nenapáchal väčšie škody, hasiči ale museli zasahovať pri viacerých spadnutých stromoch. Podľa informácií, ktoré portálu BBonline.sk poskytol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Erik Piater, celkovo išlo o štyri prípady.

V sobotu popoludní to bolo na ulici SNP 11 a neskôr aj v centre mesta na ulici Cesta k nemocnici, kde všade zasahovali dvaja príslušníci, ktorí zlomené stromy odpratali. V nedeľu opäť silný vietor udrel až popoludní. Po šestnástej museli hasiči zasahovať v Tajove i na Suchom vrchu.