Fanúšikovia Medzinárodných leteckých dní SIAF 2013 sa môžu tešiť na ďalšie novinky, ktoré pre nich organizátori pripravili. Dňa 18. júna 2013 Rada pre vysielanie a retransmisiu rozhodla o pridelení dočasnej frekvencie pre Slovenskú leteckú agentúru, s. r. o. Znamená to, že prvýkrát v histórii leteckých dní rozšíri ponuku služieb pre návštevníkov o vlastné rádio – na frekvencii 107, 3 MHz.

SIAF 2012Na Leteckej základni Sliač, Letisku Sliač a v okruhu cca 25 km si budú môcť návštevníci a všetci milovníci letectva naladiť prvé informačné rádio leteckých dní na Slovensku. To ale nie je všetko. Spolu s Rádiom SIAF v týchto dňoch vzniká aj internetová TV SIAF, ktorá bude fungovať  prostredníctvom televízneho streamu.

„Každoročne sa snažíme zvyšovať  úroveň najväčšieho leteckého sviatku na Slovensku. Tento rok chceme položiť základy moderných médií,  ktoré prispejú k propagácii podujatia a zároveň ponúknu novú kvalitu pre návštevníkov. Ambíciou Slovenskej leteckej agentúry je, aby sa letecké dni svojou kvalitou čoraz viac približovali k  úrovni  významných air show po celom svete. Rádio a televízia sú vynikajúcimi prostriedkami, ktoré dokážu progresívne prezentovať myšlienku leteckých dní a zároveň sa prostredníctvom obraz a zvuku dokážu efektívne zviditeľniť všetky subjekty podieľajúce sa na príprave SIAF. A práve to ponúkneme našim partnerom,“ hovorí riaditeľ agentúry Hubert Štoksa.

Rádio SIAF bude vysielať od 30. augusta do 1. septembra 2013, od 8:00 hod. do 18.00 hod. Jeho obsahovou náplňou sú dve dôležité oblasti. „Budeme pravidelne a pri vzniknutých problémoch okamžite informovať o možnostiach parkovania či zmenách v doprave. Rádio SIAF bude návštevníkov sprevádzať už niekoľko kilometrov pred vstupom na letisko. Počas letových ukážok budú odvysielané aj live komunikácie pilotov“, dopĺňa manažér rádia  SIAF Andrej Brník.

logo_radio SIAF_komentator_CMYK2Okrem pravidelných dopravných informácií ponúkne rádio neustály tok hovoreného slova o dianí na oblohe a celej ploche letiska. Spolu s odborníkmi budú moderátori hovoriť o technických parametroch lietadiel, pilotoch a rôznych zaujímavostiach. Redaktori budú prinášať reportáže priamo od návštevníkov, od pilotov či PR manažérov akrobatických skupín. Dôležité je mať po ruke na letisku slúchadlá a naladiť si frekvenciu 107,3 v mobilnom telefóne, MP 3 prehrávači alebo v aute.

TV SIAF ponúkne počas mesiaca august diskusné relácie v trvaní 30 minút. Medzi hosťami  budú môcť diváci vidieť riaditeľa Slovenskej leteckej agentúry, letového riaditeľa a ďalších kľúčových členov prípravného štábu. Interaktivita sa zvýši prostredníctvom live chatu, kde budú môcť všetci zvedavci a nadšenci SIAF písať svoje otázky o všetkom, čo ich zaujíma. Relácie budú dostupné aj v archíve TV SIAF.

TV SIAF si budú môcť záujemcovia naladiť pomocou mobilného telefónu, počítača alebo tabletu. O skúšobnom vysielaní a technických detailoch budú organizátori SIAF 2013 verejnosť postupne informovať.

Najprestížnejšiu  leteckú udalosť roka  organizuje Slovenská letecká agentúra v spolupráci s hlavným programovým partnerom – Ministerstvom obrany SR. Spoluorganizátormi MLD 2013 sú Letisko Sliač,a. s., Magnet Press, Slovakia s.r.o., Banskobystrický samosprávny kraj a mestá Sliač, Zvolen a Banská Bystrica.