Cyklubus a turbus, ktoré už každoročne prinášajú atraktívne možnosti pre cyklistov a turistov sú späť. Za symbolickú cenu 1, respektíve 2 eur vás opäť aj s bicyklom odvezú do obľúbených lokalít v okolí Banskej Bystrice.

Od soboty, 14. mája začína premávať cyklobus už vo svojej jedenástej sezóne. Jeho organizátormi sú Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko, Mesto Banská Bystrica a Banskobystrický samosprávny kraj. V tejto sezóne cyklobus záujemcov dopraví do štyroch cieľových destinácií.

Jazdiť bude na Donovaly, do sedla Malý Šturec, prímestského horského strediska Šachtičky a cyklisti sa ním môžu zviesť aj na severné svahy Poľany na Strelníky.

Vďaka podpore nášho mesta, ako aj Banskobystrického samosprávneho kraja Cyklobus bude premávať počas víkendov a sviatkov do 25. septembra. Spoj prepraví maximálne 45 bicyklov, z toho 7 elektrobicyklov. Cyklobus nepremáva v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok.

Rovnako, od soboty začne premávať aj tradičný Turbus. Turistov odvezie z centra mesta až ku horskému hotelu Kráľova studňa. V prevádzke bude počas víkendov a sviatkov až do 30.  októbra. Autobus vyráža o 8:35 z parkoviska pri Mičinskej ceste, odkiaľ pokračuje cez Železničnú stanicu a Strieborné námestie. Späť z Kráľovej studne sa vracia o 15:55. Jednosmerné cestovné je v tomto prípade 5 eur, obojsmerný lístok platný aj v ďalší deň je v cene 7 eur.