Chcete vedieť, ako to vyzerá v deň, keď rodina nechá auto doma? Môžete to zažiť už túto sobotu v banskobystrickom Komunitnom centre Fončorda.

Rodina na kolesáchV sobotu 11. júna sa v areáli Centra voľného času (CVČ) na Havranskom zídu fanúšikovia nemotorovej dopravy, aby sa pobavili – ale aj čo to poučili, pri rôznych aktivitách podporujúcich využívanie nemotorovej dopravy v našom meste.

Organizátori podujatia Rodina na kolesách pripravili skutočne bohatý program. Nesporne atraktívna bude cykloburza určená všetkým, ktorí chcú kúpiť, predať či darovať. Takže ak máte doma napríklad starý bicykel a radi by ste ho vymenili za novší, alebo máte nepotrebné cyklistické oblečenie, súčiastky, prilby, rukavice, doplnky či iné príslušenstvo, sobotňajšia cykloburza je na to ideálnym miestom.

Deti sa môžu tešiť na jazdu zručnosti na bicykli, ktorú pre ne pripravia zamestnanci CVČ, ale aj na odmenu, ktorú za absolvovanie jazdy dostanú. Na jazdu zručnosti je potrebné    prísť na detskom bicykli. Dospelých iste poteší Mini Servis bicyklov aj informácie o povinnej výbave cyklistov alebo ukážky prvej pomoci. Pre všetkých, ktorí radi súťažia, je pripravená tombola s hodnotnými cyklistickými cenami.

Vyvrcholením podujatia Rodina na kolesách bude vyhodnotenie školskej výtvarnej súťaže žiakov materských a základných škôl, v rámci ktorej deti kreslili svoju predstavu dňa, kedy rodina nechá svoje auto doma. Na víťazov čakajú pekné ceny.

Podujatie Rodina na kolesách v sobotu 11. júna v Komunitnom centre Fončorda (areál CVČ Havranské) sa začína o 10. hod. (do 15.30 hod.). Organizačne sa na ňom podieľajú Komunitné centrum Fončorda, Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica, Mesto Banská Bystrica, Občianska rada Fončorda a Centrum voľného času Havranské.