Tento víkend, konkrétne v sobotu 8. marca, máme Medzinárodný deň žien. Či už tento sviatok uznávate a či nie, či ho oslavujete alebo nie, jedno je isté – kytička kvetov, úsmev a pozornosť poteší každú ženu. Kedykoľvek. Ponúkame vám niekoľko tipov na príjemné prežitie víkendu.

1_kino Zimný príbehRomantika v kine

Z množstva filmov, ktoré Cinemax v Europa SC aktuálne uvádza, sme pre vás vybrali dva zaručene romantické. Prvým je Zimný príbeh, plný zázrakov, poprepájaných osudov a odvekého konfliktu dobra a zla, ktorý sa odohráva počas viac ako jedného storočia v mýtickom prostredí New Yorku. Hlavné postavy stvárňujú Colin Farrell a Jessica Brown Findlay. Zimný príbeh hrajú od piatku do nedele o 18. hod.

No a potom je tu Angelika, nové spracovanie nesmrteľného príbehu lásky, ktorý očaril milióny divákov po celom svete. Angeliku si môžete pozrieť v sobotu a v nedeľu o 13.20 hod.

Dvaja muži v šachu

Divadelné predstavenie v štýle commedia dell´arte o prešibaných devách a ich tajnom chcení, o osamelých vojakoch vo vlastnom väzení, o tom, že odev chabý i pána ukrýva a múdrosť preveľká v cibuli prebýva… Úsmevná komédia Miroslava Horníčka v úprave a réžii Silvie Zeumerovej vám iste spríjemní piatkový večer 7. marca. Predstavenie v Klube Hudby a Divadla sa začína o 18.30 hod.

3_Nemce Ľudia zhôrĽudia z hôr

V Kultúrnom dome v Nemciach sa v piatok večer bude hovoriť o archeologickom výskume v lokalite Nemce – Hrádok, v kontexte osídlenia mikroregiónu Pod Panským dielom. Nenechajte si ujsť zaujímavú prednášku archeológa Martina Kvietka (o 18. hod.). Podujatie pripravilo Stredoslovenské múzeum a OZ Magna Historica.

Benátska noc

Táto sobota v Klube 77 bude benátska. Na maškarnú party z dielne Rosey Boletus (neformálna iniciatíva, ktorá prináša zábavu v kostýmoch) je viac ako vhodné prísť v maskách alebo aspoň škraboškách. Začiatok o 20. hod.

Yorkshire Day

Yorkshire Day, deň venovaný milému hravému plemenu Yorkshire, sa uskutoční v sobotu 8. marca v priestoroch Strednej odbornej školy pod Banošom. Program dňa sa začína o 9.30 hod. seminárom o úprave plemena s chovateľkou a groomerkou Andreou Skržekovou, ďalej budú nasledovať prednášky a ukážky o výchove a zvládaní extrémnych situácií, workshop na tému salónna úprava Yorkshire terrierov aj na rad príde aj domáca starostlivosť a úprava psíka.

Netradičná oslava MDŽ

Už tradične vás informujeme aj o víkende v Záhrade CNK. Tentoraz svojim návštevníkom ponúka predstavenie Ozveny stien pod zemou sú hlasnejšie ako tvoje kroky (v sobotu 8. marca o 19. hod.) ako aj netradičnú oslavu MDŽ (v nedeľu 9. marca od 15. hod.). Viac informácií nájdete tu…

5_Jazz KlubNothing but New Trio

Hudobné zoskupenie Nothing but New Trio sa sformovalo v Banskej Bystrici okolo špičkového jazzového klaviristu Klaudiusa Kováča, ktorý je mentorom mladej jazzovej generácie na Slovensku. Jeho zásadný vplyv a takisto samotná sila jazzu spojila troch mladých hudobníkov, aby ďalej interpretovali a šírili jazzovú hudbu. V originálnych aranžmánoch jazzových štandardov a v autorských kompozíciách Jakuba Tökölyho a Petra Kormana sa prejavuje vplyv moderného jazzu a rómskeho folklóru, čím sa stáva ich hudba živou, originálnou a stále aktuálnou. Nothing but New Trio má za sebou množstvo klubových koncertov na Slovensku. V nedeľu 9. marca od 20. hod. sa s nimi môžete stretnúť v banskobystrickom Jazz Klube 12.

Karthago a Sexit

Jedna z najväčších a najslávnejších kapiel maďarskej rockovej histórie, legendárna kapela Karthago, po prvý krát v Banskej Bystrici aj s nesmrteľným hitom Requiem! Koncert v Klube 77 sa začína o 19. hod. Vystúpi aj rožňavská rocková kapela Sexit, ktorá zahrá pikantné kúsky z dielne gitarového majstra Eugena Pál Baláža, dochutené hlasom speváka košickej opery Štefana Hundžu.

5_štyria na kanapeŠtyria na kanape

V zaručene nevernej komédii Štyria na kanape uvidíte obľúbených slovenských hercov – Petru Polnišovú, Henrietu Mičkovicovú, Emila Horvátha, Richarda Stanke a Ľuboša Kostelného. Vtipná a bláznivá komédia o peripetiách rozpadu manželstva, ktorej autorom je najhranejší francúzsky autor na svete  Marc Camoletti. On advokát, ona lekárka. Zdanlivo poľahky sa mienia vzdať svojho celoživotného partnera. Nie však svojej polovice domu. A čo ešte, keď sa v obývačke objavia aj milenci oboch… Nasmejete sa! (Nedeľa 9. marca o 19. hod., Aula Beliana, UMB, Tajovského ul.)

Sofinkine maléry

Keďže dopoludňajšie AKVAbatoláRIUM pre najmenšie deti je aj túto nedeľu vypredané, pozývame vás a vaše deti (od 4 rokov) na popoludňajšiu rozprávku v Teátriu Bábkového divadla na Rázcestí. Sofinkine maléry (Komtesa de Ségur) sú príbehom malej Sofie, ktorá chce všetko spoznať, okúsiť, zažiť. Nedeľné predstavenie začína o 16. hod.