Po jednom zrušenom a ďalšom obmedzenom ročníku sa Banskobystričania dočkali svojho jarmoku v plnej paráde. 364. Radvanský jarmok síce sprevádza sychravé počasie, ale lákadiel pre ktoré sa aj s dáždnikom v ruke oplatí vyjsť do ulíc je neúrekom.

Aj keď oficiálny program jarmoku štartuje až v piatok, už vo štvrtok sa otvorili stánky s občerstvením na Dolnej ulici a aj zábavné atrakcie, ktoré sa nachádzajú na Štefánikovom nábreží a Hronskom predmestí či v menšej miere aj pred Europa SC.

Stánky s občerstvením doplní v piatok aj trh remesiel, na ktorom budú mať zastúpenie domáci i zahraniční remeselníci napríklad zo Srbska – Vojvodiny, Maďarska, Poľska či Českej republiky.

Predstavia sa na ňom tradičné remeslá ako výroba pastierskych bičov, bačovského riadu, ďalej sudárstvo, korytárstvo, hrnčiarstvo a keramikárstvo, drotárstvo, spracovanie ovčej vlny, včelárstvo, medovnikárstvo, bylinkárstvo, mydlárstvo, výroba tradičných odevov a mnoho iných.

Vzhľadom na tohtoročnú tému jarmoku, budú mať premiéru hrebenári a novinkou bude aj klobučník, vytvárajúci klobúky z plstenej králičej srsti.

Už v piatok sa začne aj kultúrny program 364. Radvanského jarmoku 2022. Pripravených je množstvo hudobných, tanečných či divadelných vystúpení a množstvo ďalších atrakcií.

Aj 364. Radvanský jarmok sprevádzajú dopravné obmedzenia, ktoré sa dotýkajú viacerých ulíc v centre mesta či priľahlých parkovacích plôch.

Radvanský jarmok 2022 potrvá do nedele, 11. septembra. Ešte do večera skončí aj väčšina dopravných obmedzení s výnimkou uzávery parkovísk na Hronskom predmestí a Štefánikovom nábreží, ktoré budú pre verejnosť uzatvorené až do večera, 12. septembra.