Radvanský jarmok nám v Banskej Bystrici odštartoval neoficiálne už vo štvrtok. Nechýbal ani tradičný dážď, ktorý nás má sprevádzať aj počas víkendových dní.

Piatok (9. 9.) bude v meste pod Urpínom ráno a večer oblačný, okolo poludnia prechodne polooblačný. S dažďom treba počítať až vo večerných a nočných hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 17 až 15 sa cez deň oteplí na 23 až 25 °C.

Sobota (10. 9.) má byť spočiatku zamračená. Práve v prvej polovici dňa môžeme očakávať dážď. Oblačnosť má k večeru ustúpiť a v hodinách, kedy býva na jarmoku rušnejšie, už bude riziko úhrnu zrážok nižšie. Oproti piatku sa ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 15 až 13 do denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (11. 9.) má v Banskej Bystrici taktiež priniesť prevažne veľkú oblačnosť. Z nej majú podľa predbežnej predpovede prameniť aj prehánky či búrky, a to najmä v druhej polovici dňa. Vzduch sa z ranných 12 až 10 cez deň zohreje opäť len na 18 až 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.