Podujatie Roadshow po stredných školách je akcia pre študentov, vďaka ktorej môžu jedinečnou cestou spoznať zaujímavé osobnosti vo svojom okolí. Študenti Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici si ako prví účastníci ešte pred vianočnými prázdninami vypočuli inšpiratívne príbehy pozvaných hostí.

IMG_1533,,Cieľom Roadshow je podporiť aktívne trávenie voľného času, predstaviť mladým ľuďom ponuku rôznych aktivít a profesií vo svojom okolí a vzbudiť záujem o tvorivosť a realizáciu na svojej škole, v meste či vo svojej komunite,“ predstavil Jaroslav Dodok, predseda Rady študentov.

Tento typ podujatia sa na stredné školy dostal vďaka projektu Zapoj seba, spoznaj veľa, ktorý sa realizuje v rámci programu Mládež v akcii.

Členovia Rady študentov mesta Banská Bystrica si na prvú Roadshow pozvali osobnosti z rôznych oblastí ako je napríklad podnikanie, o ktorom viac rozprával Rado Hruška. Ten ešte pred 18-nástimi rokmi drogoval, dnes úspešne rozvíja svoju firmu. O tom ako mladý človek môže dokázať niečo viac aj popri škole hovoril Jaro Červinka, ktorý len pred nedávnom založil študentskú televíziu. Zo svojho života o zážitkoch zo stopovania porozprával Kuko Podolský a o tom ako po vysokej škole nezostať doma, ale spoznávať svet hovoril Mišo Kovář. Študentom prezradil niekoľko zaujímavostí o Austrálii, ktorú nedávno navštívil.

,,Príbehy pozvaných hostí ma zaujali. Akciu hodnotím pozitívne aj preto, lebo som sa mohol počas diskusie pýtať na čokolvek, čo ma zaujímalo,“ povedal jeden zo študentov Murgašky. ,,Roadshow po stredných školách bude pokračovať aj v novom roku, kedy túto príležitosť spoznať zaujímavé osobnosti dostanú aj študenti z iných stredných škôl v Banskej Bystrici a jej okolí,“ dodala na záver organizátorka Michaela Môciková. Podujatie finančne podporila Európska komisia.