Basketbalový klub ŠKP 08 Banská Bystrica oznámil príchod ďalšej zahraničnej posily. Novou bystrickou pumou je 25-ročná americká rozohrávačka Kyra Lambert.

Ide tak o druhú zahraničnú posilu v priebehu dvoch týždňov, keďže na začiatku roka prišla pod Urpín americká pivotka Shalaunda Burney-Robinson, ktorá už má za sebou prvý zápas v drese bystrických púm. Kyra Michelle Lambert pochádza zo San Antonia v americkom štáte Texas, meria 175 cm a predtým pôsobila v tureckej druhej najvyššej súťaži v tíme Karsiyaka Carsi Koleji Izmir. V minulosti hrala aj na prestížnych amerických univerzitách DUKE a University of Texas.

Kyra Lambert rozšíri v družstve púm konkurenciu na poste rozohrávačky. „Je to post, ktorý potrebujeme posilniť, pretože aj v zápase v Ružomberku bolo vidno, že sme mali problémy s organizáciou. Kyra by mala pomôcť s organizáciou hry, hlavne keď na nás bude súper vytvárať tlak. Verím tomu, že bude prínosom pre mladšie hráčky, môžu sa od nej niečo naučiť. Post strednej rozohrávačky je veľmi dôležitý a jednoducho, tam tú skúsenosť potrebujeme,“ vyjadril sa pre BBonline.sk tréner bystrických púm Miloslav Michálik.

Nová posila už stihla v stredu 12. januára absolvovať prvý tréning s bystrickými pumami. „Som veľmi rada, že som tu. Teším sa z nového tímu a neviem sa dočkať zápasov v novej súťaži. Cesta bola veľmi krátka a utiekla mi veľmi rýchlo. Ľudia v klube a v meste sú príjemní a cítim sa tu dobre. Klub funguje na profesionálnej úrovni a všetci sú veľmi milí. Tímu môžem ponúknuť svoje skúsenosti a svoju súťaživú mentalitu. Mojím cieľom je, aby sme sa zlepšovali každým zápasom a veľmi rada by som vyhrala ligu,“ vyjadrila sa Kyra Lambert po príchode do Banskej Bystrice pre stránku klubu.

Proti Young Angels už aj s podporou fanúšikov

V prípade, že sa stihne dokončiť potrebná dokumentácia spojená s prestupom, by sa Kyra Lambert mala predstaviť v družstve púm už v najbližšom zápase, ktorý sa odohrá v nedeľu 16. januára od 16.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách, kde BK ŠKP 08 Banská Bystrica privíta v rámci 2. kola nadstavbovej časti o 1. až 4. miesto košické Young Angels. Povolená bude už aj prítomnosť divákov, pričom stretnutie bude organizované v režime OP (očkovaní a prekonaní). Maximálna povolená kapacita je 211 divákov. BK ŠKP 08 Banská Bystrica prosí divákov o prísne dodržiavanie hygienických opatrení.