Družstvo BK ŠKP 08 Banská Bystrica posilnila pred nadstavbovou časťou aktuálnej sezóny Niké Extraligy žien 25-ročná americká pivotka Shalaunda Burney-Robinson.

Ako uviedol klub na sociálnej sieti, ambíciou bystrických púm je stále sa zlepšovať, k čomu má pomôcť aj rodáčka z Kalifornie s prezývkou Lala. Shalaunda Burney-Robinson bude s výškou 193 cm patriť k najvyšším hráčkam v súťaži.

Shalaunda Burney-Robinson, zdroj foto: ilustračné, famuathletics.com

„Už na začiatku sezóny sme vedeli, že môžeme mať problém v podkošovom priestore. Odišla Lucia Žilinská a Zuzka Vargová ostala viac menej sama. Takže bude určite dôležitou hráčkou do rotácie a samozrejme sa tým pádom zvyšuje konkurencia v našom družstve. Ide o basketbalistku, ktorá nám postovo vyhovuje a je pre nás potrebná. Určite to bude nová skúsenosť pre nás všetkých. To je prvý dôvod. Ak chceme byť aspoň trocha konkurencie schopní s družstvami z prvej štvorky, tak je prirodzené, že sme sa museli posilniť a tým dať určitý signál. A v neposlednom rade je dôležité, aby si klub získal meno aj medzi zahraničnými hráčkami a ich agentmi,“ znie vyjadrenie trénera púm Miloslava Michálika v príspevku klubu na sociálnej sieti.

Shalaunda Burney-Robinson pôsobila päť sezón v univerzitnom tíme Florida A&M University Athletics, neskôr skúsila aj iné pôsobiská už v Európe, napríklad v KP Brno. V aktuálnej sezóne 2021/2022 pôsobila v Turecku v tíme Urla Belediyesi Genclik Spor Club Izmir. Ako informoval BK ŠKP 08 Banská Bystrica na sociálnej sieti, Shalaunda Burney-Robinson je už v Banskej Bystrici a budúci týždeň sa zapojí do tréningového procesu bystrických púm. Ak sa stihne dokončiť prestupová dokumentácia, nová posila by sa mohla predstaviť v banskobystrickom drese už v prvom zápase nadstavbovej časti, v sobotu 8. januára na palubovke majstrovského Ružomberka.