Priaznivci behu si mohli v uplynulých týždňoch dopriať hneď niekoľko vynikajúcich bežeckých podujatí. Po Nemčianskom behu a Trojkráľovom behu čakajú Banskobystričanky a Banskobystričanov ďalšie preteky, tentokrát tradičný Beh na Urpín.

V areáli parku pod Pamätníkom SNP to počas 1. septembra ožije jubilejným, desiatym ročníkom bežeckých pretekov pod názvom Beh na Urpín. Štart tohto obľúbeného športového podujatia je naplánovaný na 10:30 h. Pred samotným začiatkom prebehne registrácia účastníkov, súťažiť sa bude na dvoch tratiach s dĺžkou 7,5 km a 10,6 km. Kratšia trať ponúkne prevýšenie 230 metrov, dlhšia až 335 metrov.

Pre deti je pripravená 400 metrov dlhá trať so štartom na pravé poludnie. Organizátori avizujú, že cieľom detského pretekov je vzbudiť u detí záujem o pohyb, nie ich rozdeľovať a posudzovať na základe výsledkov. Každé z detí obdrží štartové číslo a v cieli diplom a ovocie.

Pre dospelých účastníkov podujatia je pripravený upomienkový predmet, občerstvenie v cieli a chýbať nebude ani tradičná tombola. Registrácia na podujatie prebieha online, štartovné je možné uhrádzať osobne v predajni Active Planet na ulici 29. augusta 3, alebo prevodom na účet. Viac informácií o celej akcii nájdete na tomto odkaze.